Komunikaty PR

3 dni zabawy ze sztuką i ekologią – Dzień Dziecka w Westfield Arkadia

2023-05-29  |  13:50
Biuro prasowe

W czwartek, 1 czerwca w Westfield Arkadia rozpocznie się 3-dniowe celebrowanie Dnia Dziecka. Wspólne tworzenie muralu i zabawek w duchu less waste, odkrywanie życia pszczół czy warsztaty z segregacji odpadów to nie tylko pomysł na wyjątkowe świętowanie, ale też budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych. Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, Pszczelarium oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Dzień Dziecka w Westfield Arkadia potrwa od 1 do 3 czerwca. Przez ten czas najmłodsi goście będą mogli obchodzić swoje święto w wyjątkowy sposób – w zgodzie z zasadą, która mówi, że nauka przez zabawę jest najefektywniejsza. Przy tworzeniu małych dzieł sztuki, obserwowaniu życia pszczół czy poznawaniu zasad segregacji odpadów dzieci mogą zarówno liczyć na świetną zabawę, jak i poszerzać swoją wiedzę z zakresu ekologii.

Malowanie muralu i tworzenie zabawek less waste

Młodzi uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję współtworzyć mural, który następnie będzie można podziwiać w centrum handlowym Westfield Arkadia. Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem instruktorek z MIAU KRU, a konkretnie: Rurz, nauczycielki plastyki, która w wolnych chwilach tworzy ilustracje, obrazy i murale, Miss Dorys, twórczyni street artu, graffiti oraz ilustracji, a także autorki opowiadań i felietonów, Duśki Zuo, zajmującej się projektowaniem grafik, animacji i teledysków, a także graffiti i street artem, oraz Gosi Wadady, której prace stoją na pograniczu graffiti i street artu. Dzieci będą mogły stworzyć fantazyjne obrazki na muralu, a ponadto zaprojektować wlepki, które zostaną na nim umieszczone.

Mali artyści będą mieli też szansę zrobić własne pluszowe misie – w zgodzie z zasadami less waste. Do ich stworzenia wykorzystają tkaniny z recyklingu oraz gumki recepturki, a wykonane zabawki zabiorą do domu. Tkaniny używane podczas zajęć zostaną pozyskane dzięki współpracy z Ubrania do Oddania, a w przygotowaniu misiów maluchy będą wspierać artyści z pracowni Aga Brwi.

Pszczelarium – świat pszczół z niecodziennej perspektywy

Dzień Dziecka w Westfield Arkadia to także znakomita okazja, by pokazać pociechom świat pszczół z nieoczywistej perspektywy. 2 i 3 czerwca we współpracy z Pszczelarium odbędą się warsztaty, na których dzieci mogą usłyszeć opowieść o pszczołach, ich życiu i wytwarzanych przez nie produktach – w końcu produkują one nie tylko miód! Zajęcia odbędą się na otwartym stanowisku pszczelarskim ze szklanym ulem, w którym będzie można z bliska podejrzeć te niezwykłe stworzenia. Stoisko zostanie wyposażone także w mikroskop, przez który będzie można zobaczyć budowę plastra miodu, próbki produktów czy nawet same pszczoły.

Warsztaty z segregacji odpadów dla najmłodszych

W sobotę, 3 czerwca przed centrum handlowym, dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania, stanie nowoczesna śmieciarka niskoemisyjna. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach edukacyjnych z segregacji odpadów, a także sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu w zadaniu praktycznym.

Czujemy się ważną częścią lokalnej społeczności i chcemy proponować ciekawą rozrywkę, dlatego w Dzień Dziecka pomyśleliśmy o czymś naprawdę wyjątkowym. Fakt, że tegoroczne aktywności związane ze świętem dla najmłodszych niosą za sobą jeszcze wartość edukacyjną, promując less waste czy ucząc o bioróżnorodności, jest dla nas szczególnie ważny. Zapraszamy wszystkie dzieci w czwartek i piątek od godz. 16.00 do godz. 20.00 oraz w sobotę w godz. 13.00-19.00 mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.

Dzień Dziecka w Westfield Arkadia potrwa od czwartku, 1 czerwca do soboty, 3 czerwca. Udział we wszystkich atrakcjach odbywających się w ramach wydarzenia jest bezpłatny.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Konsument

Otyłość i niedożywienie u seniorów często idą w parze. Źródłem problemu często tańsza, wysokoprzetworzona żywność

Niemal 64 proc. osób między 65. a 74. rokiem życia ma nadmierną masę ciała. Co piąty senior cierpi z powodu niedożywienia. Szczególną sytuacją jest taka, w której osoba starsza jest otyła, ale jednocześnie niedożywiona jakościowo. U źródeł problemów żywieniowych leżą z jednej strony mechanizmy związane z fizjologią starzenia się oraz różne choroby towarzyszące, a z drugiej – czynniki ekonomiczne i psychologiczne, takie jak samotność czy brak wystarczających środków. Eksperci zwracają uwagę na to, że ważne jest edukowanie i aktywizowanie seniorów, ponieważ zarówno otyłość, jak i niedożywienie prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Gwiazdy

Anna Powierza: Mimo wyniku wyborów prezydenckich z czasem będzie mniej podziałów w społeczeństwie. Chciałabym pierwszej damy, która stoi po stronie kobiet

Aktorka nie dziwi się, że wynik wyborów prezydenckich budzi tak ogromne emocje, bo przecież niemal równej połowie głosujących niezwykle trudno pogodzić się z tym, że nie wygrał właśnie ich faworyt. Eksperci zastanawiają się, jak będzie teraz wyglądał polityczny krajobraz, rządzący już podejmują pewne kroki, a Anna Powierza chce wierzyć, że nowy lokator Pałacu Prezydenckiego sprosta wyzwaniu i udowodni, że głos oddany na niego nie został zmarnowany. Na wysokości zadania powinna także stanąć jego żona.