Komunikaty PR

4. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport

2023-03-29  |  16:40
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Kto ma swoje biuro w graniastosłupie zawieszonym na szczycie terminalu pasażerskiego? Jak wygląda praca psów kojących nerwy zestresowanym lotem pasażerom? Kto przydziela miejsca postojowe samolotom? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań będzie można poznać podczas 4. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych, które odbędą się już 30 marca. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce przeprowadzone zostanie w formie transmisji on-line.    

Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, zdaje sobie sprawę, że w proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób. To dobra organizacja pracy i kluczowe czynności wykonywane przez pracowników portu lotniczego są gwarancją bezpiecznej i komfortowej podróży. Jednak zanim wybierzemy się w podróż, szukamy miejsc, które chcemy odwiedzić. To również dzięki pracy zespołu lotniska, możemy z krakowskiego portu wybierać spośród 144 połączeń. O tym, jak szeroki wachlarz zawodów skupia lotnisko i jakie kwalifikacje należy posiadać, aby zdobyć wymarzoną pracę w branży lotniczej będzie się można dowiedzieć już niebawem podczas 4. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych, organizowanych przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Transmisja na żywo dostępna będzie 30 marca, w godz. 8:00-14:20, na kanale YouTube KRKAirport oraz na Facebooku Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.  Podczas relacji na żywo w jednym miejscu będzie można spotkać przedstawicieli blisko 40 służb lotniskowych, a będą to m.in. Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego, Koordynator Ruchu Lotniczego Naziemnego czy przedstawiciel Lotniskowej Bazy Meteorologicznej.

Z kamerą w zastrzeżonej strefie lotniska

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze będą niepowtarzalną okazją, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których na co dzień nie mamy dostępu. Organizatorzy dotrą z kamerą pod wieżę kontroli lotów, na drogę patrolową, a nawet nieopodal strażnicy. Uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu będą mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się pracownicy krakowskiego portu lotniczego. Dowiedzą się także, jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska i jak pokierować swoją edukacją, aby zdobyć wymarzony zawód. Targi zostały podzielone na 6 bloków tematycznych, pogrupowanych pod kątem szeroko rozumianych kompetencji oraz umiejętności. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na: www.krakowairport.pl/pl/targi/harmonogram.       

Obok pracowników Kraków Airport poznamy także tajniki pracy przedstawicieli takich jednostek, jak: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Polskie Linie Lotnicze LOT, Wizz Air, LS Technics, Lotniskowa Stacja Meteorologiczna Kraków Balice, Krajowa Administracja Skarbowa, Straż Graniczna, 8. Baza Lotnictwa Transportowego oraz agentów handlingowych: LS Airport Services, Welcome Airport Services oraz Aviation Support Poland.

Po każdym bloku tematycznym odbędzie się konkurs on-line w formie quizu, podczas którego uczniowie szkół podstawowych oraz średnich będą odpowiadać na pytania związane z daną tematyką. Nagrodą główną będą całodniowe zajęcia zawodoznawcze dla całej klasy, zorganizowane w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, a dla każdego zwycięzcy przewidziana jest nagroda indywidualna.  

Zajęcia te pomogą zrozumieć specyfikę zawodów dzięki stanowiskom VR, przygotowanym w ramach realizacji projektu „VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości”, który korzysta z dofinansowania w ramach Funduszy Norweskich.  

Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.        

Transmisja on-line odbędzie się 30 marca, w godz. 8:00-14:20, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz www.youtube.com/user/KRKAirport. Aby pamiętać o terminie warto już dziś dołączyć do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/191842030234978

Centrum Edukacji Lotniczej

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują, jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe projekty dla osób indywidualnych.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Pierwsza przestrzeń edukacyjna poświęcona cyberbezpieczeństwu Biuro prasowe
2024-05-07 | 16:30

Pierwsza przestrzeń edukacyjna poświęcona cyberbezpieczeństwu

Dla wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli poszukujących inspirującego miejsca do spędzenia czasu z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, Samsung i Smart Kids Planet
Dziecko Jak dbać o aktywność fizyczną w ciąży i po porodzie
2024-04-28 | 20:00

Jak dbać o aktywność fizyczną w ciąży i po porodzie

Niezależnie od panującej na zewnątrz pogody i natłoku obowiązków warto znaleźć każdego dnia czas na aktywność fizyczną – również w czasie ciąży czy połogu. O
Dziecko Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze
2024-04-26 | 14:00

Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze

25 kwietnia 2024 roku w auli Kazimierza Lepszego w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach zainagurowano współpracę w ramach umowy podpisanej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Rozmawiałam z produkcją na temat mojej ewentualnej roli w „Tańcu z gwiazdami”. Wierzę, że stworzą taką, która będzie dla mnie inspirująca

Tancerka przyznaje, że kiedy dostała propozycję udziału w ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, to choć miała apetyt na powrót do tej produkcji, po rozważeniu wszystkich za i przeciw jednak ją odrzuciła. Z jednej strony miała już inne zobowiązania zawodowe, a z drugiej – zależało jej na tym, by powrócić do show nie tylko w charakterze instruktorki, ale zaprezentować się widzom z nieco innej strony. Edyta Herbuś wierzy, że w przyszłości program przejdzie pewną metamorfozę i znajdzie się w nim rola skrojona właśnie dla niej. Nie ukrywa też, że ta edycja wyjątkowo przyciągnęła jej uwagę, bo skupiła bardzo charyzmatycznych uczestników.

Prawo

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w produkcję muzyczną. Artyści i odbiorcy chcą jasnego oznaczania utworów generowanych przez takie narzędzia

Dziesięciokrotny wzrost przychodów rynku sztucznej inteligencji w tworzeniu muzyki przewidują analitycy w ciągu najbliższych 10 lat. Wokół tematu narasta coraz więcej kontrowersji, związanych m.in. z uczeniem się algorytmów na już skomponowanych dziełach czy wykorzystywania głosów wokalistów do tworzenia coverów śpiewanych przez SI. Jednocześnie ponad jedna trzecia muzyków przyznaje już, że wspierali się w swojej pracy sztuczną inteligencją. Artyści oczekują jednak jasno wytyczonych ram regulacyjnych dla tego typu narzędzi. Przede wszystkim miałyby one dotyczyć zgód na wykorzystanie własności intelektualnej i wyraźnego oznaczania muzyki komponowanej przez SI.

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.