4. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Kto ma swoje biuro w graniastosłupie zawieszonym na szczycie terminalu pasażerskiego? Jak wygląda praca psów kojących nerwy zestresowanym lotem pasażerom? Kto przydziela miejsca postojowe samolotom? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań będzie można poznać podczas 4. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych, które odbędą się już 30 marca. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce przeprowadzone zostanie w formie transmisji on-line.
Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, zdaje sobie sprawę, że w proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób. To dobra organizacja pracy i kluczowe czynności wykonywane przez pracowników portu lotniczego są gwarancją bezpiecznej i komfortowej podróży. Jednak zanim wybierzemy się w podróż, szukamy miejsc, które chcemy odwiedzić. To również dzięki pracy zespołu lotniska, możemy z krakowskiego portu wybierać spośród 144 połączeń. O tym, jak szeroki wachlarz zawodów skupia lotnisko i jakie kwalifikacje należy posiadać, aby zdobyć wymarzoną pracę w branży lotniczej będzie się można dowiedzieć już niebawem podczas 4. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych, organizowanych przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Transmisja na żywo dostępna będzie 30 marca, w godz. 8:00-14:20, na kanale YouTube KRKAirport oraz na Facebooku Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Podczas relacji na żywo w jednym miejscu będzie można spotkać przedstawicieli blisko 40 służb lotniskowych, a będą to m.in. Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego, Koordynator Ruchu Lotniczego Naziemnego czy przedstawiciel Lotniskowej Bazy Meteorologicznej.
Z kamerą w zastrzeżonej strefie lotniska
Lotniskowe Targi Zawodoznawcze będą niepowtarzalną okazją, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których na co dzień nie mamy dostępu. Organizatorzy dotrą z kamerą pod wieżę kontroli lotów, na drogę patrolową, a nawet nieopodal strażnicy. Uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu będą mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się pracownicy krakowskiego portu lotniczego. Dowiedzą się także, jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska i jak pokierować swoją edukacją, aby zdobyć wymarzony zawód. Targi zostały podzielone na 6 bloków tematycznych, pogrupowanych pod kątem szeroko rozumianych kompetencji oraz umiejętności. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na: www.krakowairport.pl/pl/targi/harmonogram.
Obok pracowników Kraków Airport poznamy także tajniki pracy przedstawicieli takich jednostek, jak: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Polskie Linie Lotnicze LOT, Wizz Air, LS Technics, Lotniskowa Stacja Meteorologiczna Kraków Balice, Krajowa Administracja Skarbowa, Straż Graniczna, 8. Baza Lotnictwa Transportowego oraz agentów handlingowych: LS Airport Services, Welcome Airport Services oraz Aviation Support Poland.
Po każdym bloku tematycznym odbędzie się konkurs on-line w formie quizu, podczas którego uczniowie szkół podstawowych oraz średnich będą odpowiadać na pytania związane z daną tematyką. Nagrodą główną będą całodniowe zajęcia zawodoznawcze dla całej klasy, zorganizowane w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, a dla każdego zwycięzcy przewidziana jest nagroda indywidualna.
Zajęcia te pomogą zrozumieć specyfikę zawodów dzięki stanowiskom VR, przygotowanym w ramach realizacji projektu „VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości”, który korzysta z dofinansowania w ramach Funduszy Norweskich.
Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Transmisja on-line odbędzie się 30 marca, w godz. 8:00-14:20, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz www.youtube.com/user/KRKAirport. Aby pamiętać o terminie warto już dziś dołączyć do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/191842030234978
Centrum Edukacji Lotniczej
Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują, jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe projekty dla osób indywidualnych.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.