Komunikaty PR

4 sposoby, by zachęcić dziecko latem do nauki języka

2020-06-30  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt

Martyna Dziopak
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
martyna.dziopak|goodonepr.pl| |martyna.dziopak|goodonepr.pl
739060588
www.goodonepr.pl
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Nauka to ostatnia rzecz, o której nasze dzieci myślą w czasie wakacji. Z drugiej strony, wielu rodzicom zależy nam tym, by ich pociechy nie miały przerwy od edukacji językowej. W letnie dni, w tym także w czasie urlopu, warto przemycić naukę języka w formie zabawy.

Koniec roku szkolnego to czas, kiedy większość młodych uczniów rzuca w kąt książki i plecak, a każda zachęta do wykorzystania wolnego czasu na edukację kończy się głośnym protestem. Tymczasem, w przypadku nauki języka obcego niezwykle istotna jest systematyczność i praktyka. Jak zapewnić dziecku kontakt z angielskim w letnie dni, tak by nie był to dla niego niechciany obowiązek?

Praktyka w czasie urlopu

Z uwagi na pandemię większość Polaków deklaruje, że spędzi urlop w kraju. Z drugiej strony, kolejne państwa otwierają już swoje granice dla swobodnego ruchu turystycznego, a biura podróży kuszą atrakcyjnymi ofertami, dlatego część z nas mimo wszystko wybierze jako cel urlopu zagraniczną destynację. Planujący rodzinny wyjazd poza Polskę mają dobrą okazję do zmotywowania swoich pociech do edukacji językowej, jako że to idealny moment na pokazanie praktycznych korzyści nauki języka obcego. Już podczas przygotowań do wyjazdu warto wypisać i uczyć się wspólnie z dziećmi przydatnych słów i zwrotów, by następnie, w czasie podróży zachęcić naszą pociechę np. do samodzielnego zamawiania potraw w restauracji czy do rozmowy lub zabawy z anglojęzycznymi rówieśnikami lub animatorami prowadzącymi zajęcia dla dzieci. Co istotne, pokażmy naszym dzieciom, jak sami radzimy sobie z używaniem języka angielskiego – w końcu jesteśmy dla nich najlepszym przykładem

Letnie zabawy z językiem w tle

Wakacje to czas beztroskiej zabawy. Zadbajmy o to, by do codziennej rozrywki wpleść elementy nauki języka angielskiego. Oczywiście tak, by nadal była to dla naszego dziecka frajda. - Zorganizujmy seans ulubionych bajek, ale z oryginalnym lektorem lub angielskimi napisami, pośpiewajmy wspólnie zagraniczne piosenki ulubionych artystów naszych pociech, np. w ramach karaoke, uprzednio tłumacząc je na język polski. Warto też podsunąć naszym dzieciom anglojęzyczne gry planszowe, a nawet „udekorować” dom karteczkami z angielskim tłumaczeniem nazw poszczególnych przedmiotów – mówi Amy Krolevetskaya, metodyczka języka angielskiego z interaktywnej, internetowej szkoły języka angielskiego Novakid.

Zorganizowane wakacje językowe

Obowiązkowym punktem lata dla niejednego dziecka jest zorganizowany wyjazdz rówieśnikami. Bardzo często są to tematyczne kolonie, zgodne z zainteresowaniami uczestników, jak obozy taneczne czy sportowe. Jeśli nasza pociecha ma smykałkę do języków, warto zachęcić ją do udziału w obozie językowym. Poza ogromem przygód i radości płynącej z samodzielnego wyjazdu, będzie to okazja do codziennej, intensywnej praktyki języka obcego. Z racji epidemii koronawirusa zagraniczne wyjazdy językowe zostały w dużym stopniu ograniczone, co pozbawia taki obóz jednego z najciekawszych punktów programu, czyli zakwaterowania u anglojęzycznej rodziny. Niemniej, obozy językowe organizowane w Polsce z native speakerami są równie wartościową opcją. Alternatywą dla wyjazdu na obóz są też półkolonie językowe organizowane w wielu miastach w Polsce, w ramach których dzieci mogą na co dzień spędzić kreatywnie swój wolny czas, rozwijając przy okazji kompetencje językowe.

Letnia szkoła 2.0

Urządzenia elektroniczne są już dla nas i dla naszych dzieci codziennością. Warto więc, by korzystanie z komputera, tabletu czy telefonu niosło za sobą konkretne korzyści – by były one wykorzystywane w konkretnych, wartościowych celach. - Jeśli np. wybieramy się na wakacyjną podróż samochodem czy pociągiem, a w czasie jazdy nasze dzieci wyraźnie się nudzą, pobierzmy na telefon czy tablet aplikacje do nauki języka, które są nastawione na edukację w formie zabawy – quizów, gier, piosenek czy kolorowanek – dodaje Amy Krolevetskaya z Novakid. Jeżeli zależy nam, by nasze dziecko nie miało przerwy od nauki języka, możemy też spróbować alternatywnych forma nauczania, np. na dedykowanych platformach językowych, które dają opcję spersonalizowanej nauki w formie zabawy w domu, o wybranych, dostosowanych do naszych możliwości porach – np. w deszczowe dni, kiedy nasze pociechy nie mają tak wielu opcji na zapełnienie planu dnia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Rodzisz podczas pandemii? Spakuj się z głową! Biuro prasowe
2020-07-03 | 17:00

Rodzisz podczas pandemii? Spakuj się z głową!

Poród w czasie pandemii to nie lada wyzwanie. Obecnie o możliwości porodu rodzinnego decydują dyrektorzy szpitali, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów,
Dziecko Jak oszczędzać wodę i jak zaangażować w to dzieci?
2020-07-03 | 11:20

Jak oszczędzać wodę i jak zaangażować w to dzieci?

Woda wpływa na niemal każdy aspekt naszego życia i jest nam niezbędna do egzystencji. Choć jej światowe rezerwy wydają się ogromne, słodka woda pitna stanowi zaledwie kilka procent całej
Dziecko Interaktywna wystawa robotów w Atrium Reduta
2020-07-02 | 11:40

Interaktywna wystawa robotów w Atrium Reduta

Atrium Reduta ponownie opanowały roboty! Do 9 sierpnia w centrum handlowym odbywa się międzynarodowa wystawa Robopark. To okazja do doskonałej zabawy dla całej rodziny i przyjemnej nauki o

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ewa Szabatin: Nie zaszczepiłam się na grypę i nie zaszczepię się na koronawirusa. Wierzę, że na niego nie zachoruję

Tancerka sceptycznie podchodzi do pomysłu wdrożenia szczepień ochronnych przeciwko koronawirusowi. Jej zdaniem szczepionka – w której poszukiwanie zaangażowanych jest obecnie wiele firm farmaceutycznych – może okazać się niebezpieczna. Skutki tego typu leczenia są bowiem nieznane i trudne do przewidzenia. Według Ewy Szabatin najważniejsze jest, żeby w sytuacjach kryzysowych wykazywać się zdrowym rozsądkiem i nie ufać wszystkim informacjom podawanym przez media.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Problemy społeczne

Zainteresowanie koloniami i obozami kilkukrotnie mniejsze niż rok temu. Ze zorganizowanego wypoczynku skorzysta 240 tys. dzieci

Obawa przed koronawirusem i problemy finansowe sprawiają, że rodzice masowo rezygnują z wysyłania dzieci na kolonie i obozy. – Jeszcze w marcu mieliśmy sprzedanych w branży 40–50 proc. miejsc. Teraz, jeżeli osiągniemy sprzedaż na poziomie 20 proc. tego co w ubiegłym roku, będzie to można uznać za sukces – ocenia Krzysztof Maziński z Biura Usług Turystycznych BUT, przedstawiciel Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej. Z szacunków MEN wynika, że w 2019 roku ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało 1,3 mln uczniów, w tym roku będzie to zaledwie 240 tys.

Sport

Polacy tłumnie ruszyli w góry. W wakacje liczba turystów może być rekordowa

Z roku na rok polskie góry cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Tatrzańskimi szlakami podczas ubiegłorocznych wakacji wędrowało blisko 1,7 mln osób – wynika z danych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Branża turystyczna spodziewa się, że w wakacje 2020 padnie nowy rekord. Do pieszych wycieczek po górach należy się jednak odpowiednio przygotować. Joanna Stępińska, przewodniczka tatrzańska i ambasadorka kampanii edukacyjnej Trzeźwo Myślę, podpowiada, jak to zrobić. Tłumaczy też, dlaczego w górach najważniejsze jest zachowanie rozwagi i uważności.