Łaciaty Dzień Dziecka z Dilerek Minecraft
Z okazji Dnia Dziecka marka Łaciate Junior zaprasza dzieci i młodzież na niezwykłe gamingowe wydarzenie. Razem ze znanymi wśród dzieci idolami – takimi jak Karol Kuter z kanału YouTube Dilerek Minecraft oraz PrzemoBestGames, odkryjemy łaciatą farmę. W kwadratowym świecie powstanie dedykowana mapa, która będzie miejscem niecodziennej rozgrywki. Na uczestników czekają niezapomniane chwile, atrakcyjne upominki, a także łaciate przekąski.
Już 1 czerwca marka Łaciate Junior zabierze najmłodszych na niezwykłą wirtualną przygodę wraz ze znanym influencerami. Popularny YouTuber, ekspert i fan gry Minecraft - Karol Kuter (Dilerek Minecraft), to znany w sieci autor zabawnych gamingowych nagrań z ponad 1,3 mln subskrybentów. Już we wtorek o 16.00 na jego kanale będzie można zobaczyć streaming całego wydarzenia. Dilerek Minecraft będzie także brał aktywny udział w zabawie z dziećmi.
Łaciata farma w kwadratowym świecie
W ten wyjątkowy dzień fani gry Minecraft będą mogli odkryć specjalnie przygotowaną dla nich planszę, czyli łaciatą farmę. Przeżyją niezapomniane chwile w wirtualnej zagrodzie, gdzie będą mogli pokonać zawiły labirynt, aby zebrać wszystkie wiadra mleka, a także zagonić jak najwięcej uciekających krów do obejścia. Wydarzenie odbędzie się równolegle zarówno w świecie realnym – w ESPOT - gamingowym centrum Warszawy, jak i wirtualnie.
W Dzień Dziecka przygotowaliśmy dla najmłodszych wiele atrakcji i smacznych niespodzianek Cieszymy się, że w to wyjątkowe święto możemy sprawić, że popularna arena gamingowa zmieni się w świat Łaciate Junior – marki, która została stworzona z myślą o najmłodszych
i w trosce o ich zdrowy rozwój. Dzięki zawartości 3,8% tłuszczu jest znakomitym składnikiem odpowiednio zbilansowanej diety i doskonale zaspokaja potrzeby intensywnie rozwijającego się organizmu – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Marketingu SM Mlekpol.
Zachęcamy wszystkich fanów gamingu do wspólnej zabawy na łaciatej farmie. Warto dołączyć do wydarzenia w kwadratowym świecie na kanale YouTube - Dilerek Minecraft i spędzić pełen wrażeń Dzień Dziecka z marką Łaciate Junior.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.