Komunikaty PR

Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko

2022-02-04  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

Warto wynagrodzić naszym dzieciom trud związany z częstą nauką zdalną i godzinami spędzonymi przed komputerem, planując wspólny czas na sportowo!

Czas pandemii sprawił, że wiele dzieci jest zdecydowanie mniej aktywnych sportowo. Przekłada się to na problemy zdrowotne, brak kondycji fizycznej, stany apatyczne, a także relacje z rówieśnikami. Aktywność fizyczna została zdominowana godzinami spędzonymi przed telewizorem i komputerem. Czas to zmienić i zadbać o kondycje naszych pociech.

Wyskakać radość

Już od najmłodszych lat warto pokazywać dziecku różne formy aktywności i zaszczepić w nim pasję do sportu. Najlepiej jeśli będą to kreatywne i niebanalne zajęcia, na których dziecko będzie mogło odpocząć od codziennych zmagań. Czasem tradycyjne formy aktywności nudzą dzieci, które potrzebują dodatkowego bodźca i ekscytacji.  Jednym z przykładów niebanalnej aktywności jest skakanie na trampolinie. Jest to bardzo efektywny trening cardio. Poprawia ogólną sprawność ciała, koordynację ruchów oraz zwiększa wydolność organizmu. Niewątpliwie, łączy dobrą zabawę z pozytywnym ruchem.

Jak podkreśla Dorota Kierznikowicz współwłaścicielka Parku Trampolin Jump World
w Warszawie oraz Radomiu: - Trampoliny są fajną aktywnością przede wszystkim dlatego, że nie trzeba szczególnie przygotowywać się do tych zajęć i mieć doświadczenia w skakaniu. Nie musimy wynajmować trenerów, kupować drogich sprzętów. Jest do doskonały sport dla całej rodziny. W naszym parku trampolin jest wiele stref zabaw i każdy znajdzie cos dla siebie – basen z gąbkami, tyrolka, zjeżdżalnia, poducha powietrzna, siatkówka, koszykówka, piłka nożna. Wystarczy przyjść w luźnym stroju, w dobrym nastroju i ponieść się zabawie. Nie trzeba być sportowcem, aby się tam odnaleźć.  

Dużym atutem parków trampolin, jest możliwość korzystania z nich przez cały rok. Nie ogranicza nas pogoda. Dlatego też, regularne wypady do takiego parku mogą stać się rodzinną tradycją, którą można na stałe wpisać w kalendarz. - Na pewno wyróżnia nas to, że wejścia w naszym parku nie są o pełnych godzinach. Można przyjechać o dowolnej porze w ramach godzin otwarcia. Nasz obiekt w Warszawie mieści się na 2,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, na których jest 14 różnych stref atrakcji - są to trampoliny i nie tylko. Mimo że, nazywamy się parkiem trampolin, to u nas się nie tylko skacze. Po prostu fajnie, aktywnie, wspólnie spędza się czas, pobudzając endorfiny do życia – podkreśla Dorota Kierznikowicz.

Bezpieczeństwo i zabawa

Co ważne, w obiekcie sportowym takim jak parki trampolin są wykwalifikowani trenerzy oraz animatorzy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem i zapewniają opiekę, aby każdy mógł czuć się komfortowo. Przed wejściem na salę ważne, aby się rozgrzać, a także odpowiednio przygotować. Obowiązkowo trzeba założyć skarpetki antypoślizgowe, które mają od spodu specjalne ABS-y. Jak podkreśla Dorota Kierznikowicz, współwłaścicielka Parku Trampolin Jump World w Warszawie oraz Radomiu - W parku zapewniamy wykwalifikowanych trenerów oraz animatorów. Służą oni pomocą, udzielają wskazówek, prezentują jak można korzystać
z danych atrakcji. Nasz park jest w 100 proc. zabezpieczony na miękko, nie ma ostrych krawędzi, miejsc, gdzie można się uderzyć i zrobić sobie krzywdę. Także wszelkie środki ostrożności są zachowane, dbamy o to, aby każdy mógł u nas beztrosko i miło spędzić czas.

 

Więcej informacji na: www.kochamskakac.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.