Aranżacyjne pomysły na wsparcie dziecka w nauce
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Rozpoczynając rok szkolny warto pomyśleć o choćby niewielkiej odmianie w pokoju dziecka, by na nowo inspirował do wypełniania codziennych obowiązków związanych z nauką. Dzięki nieco magicznym rozwiązaniom dekoracyjnym nawet kawałek ściany można przekształcić kreatywną platformę, wspierającą rozwój zainteresowań i edukację dzieci.
Miętowa gwiazda na ścianie nie tylko będzie wywoływać efekt wow w pokoju dorastającej dziewczynki, ale może także pomoc rozwijać kreatywność, jeśli do jej wymalowania wykorzystamy tablicową farbę Tikkurila Liitu. A gdy użyjemy jej w zestawie z farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic, będzie można po niej zarówno pisać swobodnie kredą, jak i przyczepiać do niej notatki czy zdjęcia.
Magnetyczny pas doskonale sprawdzi się też w pokoju nastoletniego chłopca. Można pokryć go farbą w kolorze ściany, jednak wyróżniony kontrastującym odcieniem, np. energetycznym M316 Tomato z palety Tikkrila Symphony, będzie jednoznacznie wskazywał pole, na którym można magnesami przypiąć ulubione grafiki czy inspirujące plakaty.
Co ciekawe, magiczną farbą tablicową Tikkurila Liitu można z powodzeniem malować nie tylko ściany, ale także na meble. Zwykła szafka w wyniku tego zabiegu będzie stanowić oryginalne podłoże do rozwoju pasji rysunkowych, a wraz z dorastaniem dziecka może stać się nietypową płaszczyzną do rozwiązania skomplikowanych zadań matematycznych, zyskując przy tym designerską oprawę. A że farba ta jest dostępna w ponad 13 tys. odcieni, można z jej pomocą wykreować całkowicie nieszablonowy mebel – komponujący się z wystrojem lub przełamujący schematy dekoracyjne.
Więcej inspiracji na aranżacje pokoi dziecięcych znajduje się stronie https://tikkurila.pl/inspiracje/pokoje-dzieciece-tikkurila-kids-style

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.