Komunikaty PR

Aranżacyjne pomysły na wsparcie dziecka w nauce

2022-08-31  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Rozpoczynając rok szkolny warto pomyśleć o choćby niewielkiej odmianie w pokoju dziecka, by na nowo inspirował do wypełniania codziennych obowiązków związanych z nauką. Dzięki nieco magicznym rozwiązaniom dekoracyjnym nawet kawałek ściany można przekształcić kreatywną platformę, wspierającą rozwój zainteresowań i edukację dzieci.

Miętowa gwiazda na ścianie nie tylko będzie wywoływać efekt wow w pokoju dorastającej dziewczynki, ale może także pomoc rozwijać kreatywność, jeśli do jej wymalowania wykorzystamy tablicową farbę Tikkurila Liitu. A gdy użyjemy jej w zestawie z farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic, będzie można po niej zarówno pisać swobodnie kredą, jak i przyczepiać do niej notatki czy zdjęcia.

Magnetyczny pas doskonale sprawdzi się też w pokoju nastoletniego chłopca. Można pokryć go farbą w kolorze ściany, jednak wyróżniony kontrastującym odcieniem, np. energetycznym M316 Tomato z palety Tikkrila Symphony, będzie jednoznacznie wskazywał pole, na którym można magnesami przypiąć ulubione grafiki czy inspirujące plakaty.

Co ciekawe, magiczną farbą tablicową Tikkurila Liitu można z powodzeniem malować nie tylko ściany, ale także na meble. Zwykła szafka w wyniku tego zabiegu będzie stanowić oryginalne podłoże do rozwoju pasji rysunkowych, a wraz z dorastaniem dziecka może stać się nietypową płaszczyzną do rozwiązania skomplikowanych zadań matematycznych, zyskując przy tym  designerską oprawę. A że farba ta jest dostępna w ponad 13 tys. odcieni, można z jej pomocą wykreować całkowicie nieszablonowy mebel – komponujący się z wystrojem lub przełamujący schematy dekoracyjne.

Więcej inspiracji na aranżacje pokoi dziecięcych znajduje się stronie https://tikkurila.pl/inspiracje/pokoje-dzieciece-tikkurila-kids-style

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.