Atrium Copernicus rozdaje nagrody dla przyszłych uczniów
Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, dlatego czas zacząć kompletowanie szkolnej wyprawki. Już 3 września w toruńskim centrum handlowym startuje specjalna promocja dla klientów. W zamian za zakupy będzie można odebrać piórnik z limitowanej kolekcji Sinsay – marki dobrze znanej i lubianej przez większość rodziców i młodzieży. Zasady udziału w akcji są bardzo proste.
Atrium Copernicus ogłasza powrót do szkoły! Aby umilić ten czas wszystkim dzieciom i młodzieży, centrum handlowe przygotowało akcję zakupową. Do zdobycia są upominki w postaci pojemnego piórnika z kolekcji marki Sinsay. Ten szkolny gadżet z pewnością pomieści wszystkie niezbędne markery, długopisy i przybory na plastykę czy matematykę.
– Powroty do szkoły często wiążą się z ekscytacją i oczekiwaniem na ponowne spotkanie z przyjaciółmi. Jest to też radość z nowych gadżetów, a łatwiej uczyć się, gdy otaczamy się przedmiotami przyjemnymi dla oka. Dlatego postanowiliśmy, choć odrobinę, przyczynić się do tego, oferując klientom nagrody w postaci pięknych piórników od marki Sinsay. Serdecznie zapraszamy do wspólnych zakupów – mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor centrum handlowego Atrium Copernicus.
Akcja odbywać się będzie 3 września br. w godzinach 11.00-19.00. Zasady udziału w promocji są bardzo proste. Wystarczy zrobić zakupy w jednym ze sklepów znajdujących się na terenie Atrium Copernicus za min. 100 złotych na jednym paragonie i być klubowiczem programu #maszokazje. Z promocji wyłączony jest supermarket Auchan oraz sklep Media Markt. Następnie należy udać się do Punktu Obsługi Akcji, który będzie znajdował się na Placu Rotundy, okazać paragon i odebrać piórnik z kolekcji Sinsay.
Klient w zamian za jeden rachunek może otrzymać jeden upominek, a w czasie trwania całej akcji maksymalnie dwie nagrody.
Program #maszokazje
Program kuponowy #maszokazje oferuje wiele wyjątkowych okazji w jednym miejscu i każdego dnia. Klienci zyskują dostęp do promocyjnych ofert, oferowanych wyłącznie w sklepach w Atrium Copernicus, a także możliwość skorzystania ze zniżek. Zapisani klubowicze jako pierwsi dowiadują się o akcjach zniżkowych czy organizowanych wydarzeniach w centrum handlowym. Do programu #maszokazje można dołączyć w każdej chwili. Więcej informacji znajduje się na stronie www.atrium-copernicus.pl/maszokazje/.
Pełny regulamin promocji znajduje się na stronie www.atrium-copernicus.pl.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.