Atrium Plejada w świątecznym nastroju!
Grudzień w Atrium Plejada zapowiada się, że ho, ho! Będzie świątecznie, nastrojowo i twórczo. W okresie 3-19 grudnia bytomskie centrum zaplanowało moc atrakcji dla całej rodziny w postaci kreatywnych warsztatów, koncertów kolęd i mnóstwa niespodzianek. Z okazji Mikołajek już w najbliższą sobotę w Atrium Plejada na klientów czekają upominki w postaci świątecznych pluszaków, a na najmłodszych –Święty Mikołaj i słodkości!
Bytomska galeria w okresie przedświątecznym zaplanowała wiele atrakcji, które umilą i uprzyjemnią kupującym robienie zakupów, natomiast najmłodszym pomogą kreatywnie spędzić czas w oczekiwaniu na święta. Nadchodzące Mikołajki to doskonała okazja, aby zadbać o dobry nastrój dzieci. Z tą myślą 3 grudnia w godz. 15.00-19.00 w Atrium Plejada odbędą się warsztaty z robienia jadalnych bombek choinkowych.
Z kolei 4 grudnia, w godz. 11.00-18.00, najmłodsi będą mogli wziąć udział w spotkaniu mikołajkowym, połączonym z dekorowaniem pierniczków i słodkim poczęstunkiem, na którym pojawi się osobiście Święty Mikołaj. Ulubiona postać wszystkich dzieci chętnie zapozuje do zdjęć, zamieni z nimi kilka zdań i złoży im świąteczne życzenia. Dodatkowo w sobotę, za zrealizowane w godzinach 11.00-18.00 zakupy na kwotę minimum 150 zł, będzie można odebrać pluszowego misia w Punkcie Obsługi Konkursu, znajdującym się pomiędzy sklepami Reserved i RTV Euro AGD. Pula nagród przewidzianych w sobotniej akcji jest ograniczona. Promocja nie dotyczy paragonów z hipermarketu Carrefour i drogerii Hebe oraz wyłączeń uwzględnionych w regulaminie konkursu. Więcej informacji na temat mikołajkowej akcji znajduje się pod linkiem: https://atrium-plejada.pl/slodkie-mikolajki-w-atrium-plejada/.
Czas przedświąteczny to dla fanów tworzenia dekoracji wyjątkowo twórczy okres i doskonała okazja, aby dać popis swoich artystycznych umiejętności. Możliwości i pomysłów na ozdoby jest wiele, o czym będą mogli przekonać się uczestnicy twórczych warsztatów w dniach 11 i 12 grudnia. W sobotę i niedzielę, w godz. 11.00-19.00, dla najmłodszych zaplanowano zajęcia z dekorowania świec woskiem i zdobienia choinek. Dodatkowo, w niedzielę (12 grudnia) oraz w kolejnym tygodniu (18 i 19 grudnia) klienci będą mogli posłuchać najpiękniejszych kolęd w wykonaniu znanych, lokalnych artystów.
12 grudnia, o godzinie 15.00, przed publicznością wystąpi z repertuarem najpiękniejszych kolęd i pastorałek Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Tydzień później, w sobotę (18 grudnia) w godzinach 12.00-14.00 na koncert kolęd i świątecznych przebojów zaprasza śpiewający duet Salik Duo. Natomiast w niedzielę (19 grudnia) o godz. 15.00 na wyjątkowy program zaprasza bytomian kwartet smyczkowy Unique. W okresie przedświątecznym nie zabraknie miłego akcentu wobec klientów zaabsorbowanych w tym czasie robieniem zakupów. W ostatnią sobotę i niedzielę przed świętami, po pasażu galerii będzie chodzić host w przebraniu choinki i rozdawać gościom drobne słodkości.
Warsztaty realizowane będą w strefie warsztatowej, zlokalizowanej między drogerią Hebe i salonem Orange. Koncerty z kolei odbywać się będą na pasażu, pomiędzy sklepami Reserved i RTV Euro AGD. Aktualny program świątecznych aktywności znajduje się na stronie Atrium Plejada.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.