Back to school, czyli jak urządzić pokój ucznia
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Odpowiednia aranżacja wnętrza będzie sprzyjać nauce i sprawi, że dziecko z nową energią rozpocznie kolejny rok szkolny.
Biurko w pokoju ucznia to obowiązkowy element wyposażenia. Już niewielki stolik w duecie z krzesłem pozwoli zapewnić wygodną przestrzeń do nauki, rysowania czy czytania. Aby prostym w formie meblom dodać uroku, można przemalować je uniwersalną emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt na ulubiony kolor. Biurko w soczystej tonacji S302 Grapefruit stworzy energetyczny, pobudzający kreatywność akcent na tle sprzyjających koncentracji ścian w harmonijnym zestawieniu szarości F428 Necklace i błękitu H353 Forget me not. Takie biurko będzie jednocześnie oryginalną ozdobą wnętrza, wobec której trudno przejść obojętnie.
Dziecięcy pokój skąpany w bieli? Dlaczego nie. Biała farba Dekoral Effect 3in1 dzięki swym plamoodpornym właściwościom sprawdzi się nawet w narażonych na zabrudzenia pomieszczeniach. W efekcie pomalowanej nią ścianie niestraszne będą przypadkowe malowidła czy plamy. Aby wnętrze nie wydawało się zbyt ascetyczne, wystarczy wprowadzić kolorowe akcenty, które pobudzą dziecięcą kreatywność. Biurko, krzesło i organizujące przestrzeń regały wyraźnie zaznaczą przeznaczoną do nauki przestrzeń.
Barwne geometryczne wzory na ścianie to przepis na stymulującą wyobraźnię aranżację pokoju ucznia, w której nie ma miejsca na nudę. Kolorystyczne trio w postaci błękitu Oxygen, fioletu Lavender i różu Powder Pink farb Beckers zachwyci małego artystę, tworząc kreatywną przestrzeń, w której można swobodnie realizować nawet najbardziej ekstrawaganckie, naukowe projekty. Zawieszona nad biurkiem metalowa kratka pozwoli efektownie zaprezentować dziecięce prace, a przy okazji sprawdzi się jako pomoc w nauce słówek czy matematycznych wzorów.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.