Bezpłatne konsultacje z języka angielskiego
Przełam bariery językowe i zacznij naukę angielskiego w Atrium Plejada! Z myślą o bytomskich dzieciach i uczniach, szkoła języków obcych ProfiLingua przygotowała specjalną ofertę edukacyjną. Do 30 maja w centrum handlowym organizowane są bezpłatne konsultacje dla osób, które chcą rozpocząć naukę od podstaw lub podszlifować swój angielski. W efektywnej nauce pomogą im doświadczeni lektorzy z ProfiLingua.
Znajomość języka angielskiego to cenna umiejętność. Przydaje się w życiu osobistym, podczas wakacji i podróży, pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości czy zdobywaniu możliwości zawodowych. Im wcześniej podejmiemy naukę języka obcego, tym lepiej - młody organizm jest bardziej otwarty na uczenie się. Wczesna nauka języka obcego może przynieść wiele korzyści – rozwija koncentrację, umiejętność zapamiętywania, a także ułatwia swobodniejsze posługiwanie się w praktyce obcym językiem. Warto wykorzystać ten czas na efektywną naukę oraz zadbać o wczesny kontakt dziecka z językiem obcym. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał do nauki, trzeba zapewnić mu do tego odpowiednie warunki.
Atrakcyjną propozycję edukacyjną przygotowała dla osób w wieku 7-18 lat bytomska filia szkoły językowej ProfiLingua. Przez najbliższe tygodnie w Atrium Plejada mogą wziąć one udział w bezpłatnych, półgodzinnych konsultacjach z języka angielskiego; spotkania prowadzone są indywidualnie i odbywają się w trybie cotygodniowym, w poniedziałki i środy, w godzinach 17.30-19.30. Konsultacje językowe organizowane są w wydzielonej przestrzeni coworkingowej, znajdującej się naprzeciwko wejścia do sklepu Maxi Zoo, obok salonu Diverse. W pokoju słuchacze mają do dyspozycji darmowe wifi, mogą skorzystać z hot desków z wygodnymi siedziskami. Zajęcia już ruszyły i potrwają do 30 maja br. Zapisy na nie prowadzone są pod numerem telefonu 726 410 094.
- Kursy językowe dla dzieci i młodzieży to doskonała okazja do szlifowania języka poza zajęciami szkolnymi. Dlatego z przyjemnością udostępniamy naszą przestrzeń lektorom z ProfiLingua do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla młodych osób - mówi Joanna Plata, Dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada. – Konsultacje prowadzone są w wygodnym miejscu, przystosowanym do pracy bądź nauki, wyposażonym w pełną infrastrukturę techniczną. Dogodna lokalizacja i funkcjonalność naszej galerii, dodatkowo wpływają na poczucie bezpieczeństwa i komfortu kursantów- dodaje Joanna Plata.
Więcej szczegółów na stronie: https://atrium-plejada.plhttps://www.facebook.com/AtriumPlejada.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.