Komunikaty PR

Biedronka oklaskuje nowych Mistrzów Polski w Piłce Nożnej

2020-09-15  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

W turnieju wzięło udział niemal 250 zawodniczek i zawodników w wieku od 4 do 17 roku życia. Reprezentowali 25 drużyn z całej Polski – zarówno dużych miast, jak i małych miasteczek. Biedronka po raz 11 wspierała organizatorów. To jedna z niewielu imprez sportowych tej rangi, którą udało się zorganizować w 2020 roku.

Zdecydowaliśmy się zorganizować XI Mistrzostwa Polski dlatego, że nieustannie prosiły nas o to dzieci i wychowawcy z placówek. Dzieci po prostu nie wyobrażały sobie, że nie będzie w tym roku „ich” turnieju. Czekają na niego cały rok, z całych sił trenują – piłka nożna jest ich pasją, daje im wielką radość i napęd do życia. Postanowiliśmy więc, że pokonamy wszelkie trudności i zorganizowaliśmy Mistrzostwa w pełnym reżimie sanitarnym, przy bardzo ściśle przestrzeganych zasadach bezpieczeństwa. Dzieciaki się im bez szemrania podporządkowały – tak bardzo chciały grać!

Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora turnieju.

Do Warszawy przyjechały reprezentacje domów dziecka z całej Polski. Swoje drużyny wystawiły: Siedlce, Szczecin, Orzesze, Pęchery, Sarnów, Płock, Kłobuck, Skopanie, Jelenia Góra, Reszel, Kisielany, Olsztyn, Gdańsk, Manie, Kołaczkowo, Wojsławice, Grudziądz i Warszawa. Łącznie rozegrano 66 meczów, w których padło 334 goli.

Sieć Biedronka wspiera tę inicjatywę od samego początku, już od 11 lat. Ten turniej to nie tylko świetna zabawa, ale też wspaniałe widowisko piłkarskie. Większość zawodników prezentuje dosyć wysoki poziom techniczny i taktyczny. Po tym jak poruszają się po boisku, jak wygląda ich kontakt z piłką, widać, że to jest ich pasja. Ten turniej to jest inicjatywa, w którą naprawdę warto się angażować, patrząc na to, jak ci młodzi ludzie walczą, jak są zmotywowani i ile to dla nich znaczy.

Zbigniew Jaszkowski, dyrektor operacyjny regionu Warszawa w sieci Biedronka, głównego sponsora imprezy.

Mecz o puchar

W wielkim finale zameldowały się dwie drużyny, które wcześniej spotkały się już w grupie. Tamten mecz zakończył się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem debiutującej na tym turnieju drużyny CPDiPR z Grudziądza. Weterani imprezy z Horyzontu Kołaczkowo musieli uznać wyższość przeciwnika, jednak teraz mieli okazję do rewanżu.

Jak przystało na finał, spotkanie było zacięte od samego początku. Każda z drużyn chciała jak najszybciej zdobyć prowadzenie. Pierwsza – i jak później się okazało jedyna – bramka w meczu finałowym padła po stracie Grudziądza pod własną bramką. Zimną krew zachował Norbert Szymański, który – podobnie jak grający z tym samym numerem na koszulce Robert Lewandowski – nie zawahał się ani chwili i posłał futbolówkę do siatki. Po przerwie drużyna z Grudziądza ruszyła do ataku ze zdwojoną siłą, a mecz był zacięty do ostatnich sekund.

Jednak pomimo huraganowego naporu drużyny z Grudziądza, bramkarz Horyzontu pozostał niepokonany w tym finałowym pojedynku i utrzymał wynik do samego końca. Ostatni gwizdek sędziego był chwilą euforii dla zwycięzców, którzy razem ze trenerem Tadeuszem Kicińskim padli sobie w ramiona.

Niezapomniane chwile

Trzecie miejsce w turnieju zdobył mistrz dwóch poprzednich edycji tej imprezy – Sternik Szczecin, natomiast tytuł drużyny Fair Play turnieju odebrali gracze Burzy Kłobuck.

Nie zabrakło także nagród indywidualnych. Ufundowaną przez głównego sponsora turnieju nagrodę dla najlepszego gracza turnieju „Nadziei Biedronki” odebrał wyróżniający się strzelec tegorocznego mistrza Horyzontu Kołaczkowo, a także zdobywca jedynej bramki w finale, grający z numerem 9 Norbert Szymański. Wzruszony tak relacjonował wydarzenia na turnieju:

To są piękne życiowe chwile. Walczyłem o to trzy lata, nadal nie mogę uwierzyć w to, co się właśnie teraz dzieje. Oczywiście to jest cała zasługa drużyny, walczyliśmy razem. Marzę o karierze piłkarskiej. Determinacja to jest moim zdaniem słowo klucz. A ja kocham piłkę nożną i walczyłem o ten puchar, żeby go w końcu dzisiaj podnieść.

Norbert Szymański, którego brat grał w poprzednich edycjach Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka, był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata, a dziś jest piłkarzem trzeciej ligi.

Najlepszym strzelcem z imponującym wynikiem 21 zdobytych goli został Patryk Przebinda reprezentujący barwy Sternika Szczecin, natomiast tytuł najlepszej zawodniczki imprezy odebrała Oliwia Milcz z Siedlec. Statuetka dla najlepszego bramkarza trafiła do Karola Semmlera z CPDiPR Grudziądz. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika odebrał 4-letni Mateusz Kowalczyk (FC Przystań Warszawa), a najradośniejszym został Szymon Wojciechowski z zespołu Reszelaki Reszel.

Spotkać idola

Na imprezie nie zabrakło również byłych gwiazd polskiej piłki. Turniej jak co roku odbywa się pod patronatem Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Grałem wiele turniejów szkolnych, ważnych, mniej ważnych i trudno powiedzieć, gdzie jest przyszły reprezentant Polski, ale życzę każdemu z tych dzieci, żeby miały miłe wspomnienia z tej imprezy. Nie musi być od razu reprezentantem, może zagrać w ekstraklasie albo innych ligach. Najważniejsze, żeby dla tych dzieci ten sport kojarzył się z czymś przyjemnym. Żeby był to moment, w którym można się odstresować, można spotkać się z przyjaciółmi, porywalizować. Piłka nożna to jest po prostu fajna forma spędzenia czasu i nie trzeba być zawodowcem, żeby kochać piłkę, żeby w nią grać.

Dariusz Dziekanowski, przewodniczący Klubu Wybitnego Reprezentanta

Na imprezie byli obecni również m.in.: Cezary Kucharski, Tomasz Kłos czy Jacek Krzynówek. Dzieci z chęcią robiły sobie z nimi zdjęcia, rozmawiały oraz… grały w piłkę! Jak co roku odbył się mecz byli reprezentanci kontra dzieci.

Tegoroczna edycja została rozegrana z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń i procedur w związku ze stanem epidemii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Hill+Knowlton Strategies
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.