Biedronka wspiera ekologiczną podróż śmieciarki Mieci po polskim wybrzeżu
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Jak wygląda proces recyklingu? Dlaczego warto segregować plastikowe butelki? Na te oraz podobne pytania, odpowiedzi uzyskają turyści wypoczywający nad polskim morzem dzięki ekologicznej kampanii edukacyjnej. Już od 16 lipca sieć sklepów Biedronka zaprasza na wakacyjną trasę mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci – między innymi do Łeby, Władysławowa i Helu.
Miecia to wyjątkowa żółta śmieciarka, która pełni rolę mobilnej interaktywnej wystawy ukazując w nowoczesny sposób zasady recyklingu. Przy jej drzwiach wejściowych zawieszona jest zgniatarka, dzięki której każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki do pełnego recyklingu. W efekcie można nie tylko zobaczyć jak wygląda ten proces, ale również dotknąć powstałe w taki sposób tworzywo. Najmłodsi zwiedzający ucieszą się z możliwości zabawy na zamontowanej na górze pojazdu zjeżdżalni, a poprzez rożnego rodzaju gry zręcznościowe będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów.
Poszanowanie środowiska jest jednym kluczowych priorytetów sieci Biedronka. W związku z wakacjami zachęcamy turystów do zwrócenia uwagi na kwestie recyklingu plastiku oraz czystości mórz i plaż, na których wypoczywamy. Plastik nie tylko zaśmieca wybrzeża, ale też szkodzi zwierzętom morskim. Chcemy wspierać kształtowanie pozytywnych nawyków dotyczących recyklingu zwłaszcza wśród najmłodszych. Dlatego zdecydowaliśmy się kolejny raz zostać partnerem organizowanej przez Rekopol akcji edukacyjnej „Działaj z impetem”, której elementem jest śmieciarka Miecia - Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Ochrony Środowiska sieci Biedronka
Trasa Mieci obejmuje 7 nadmorskich miejscowości. Śmieciarka będzie czekać na parkingach sklepów Biedronka. 16 lipca zawita do Dziwnowa. Następnego dnia pojawi się w Rewalu. Kolejnym przystankiem na trasie będzie Trzebiatów (18 lipca), a następnie Łeba (20 lipca). Stamtąd Miecia uda się do Władysławowa (21 lipca), by dotrzeć później do Nowego Dworu Gdańskiego (22 lipca). Przedostatni przystanek będzie w Jastarni (24 lipca), a w dniach 25-31 lipca Miecia zaparkuje na promenadzie w Helu.
Biedronka dba nie tylko o plaże i morza, jest również partnerem inicjatywy Czyste Tatry. Celem tego cyklicznego projektu jest ochrona najwyższego pasma polskich gór oraz edukacja ekologiczna przez akcję ich sprzątania. W sobotę 22 sierpnia na szlaki Tatr wyruszą wolontariusze, by wziąć udział w wielkim porządkowaniu, realnie poprawiając czystość Tatr.
Sieć Biedronka poza działaniami edukacyjnymi, realnie obniża zużycie plastiku. Przykładowo, w wyniku odchudzenia butelek wody Polaris, w latach 2017-2019 roku ograniczono zużycie plastiku o około 440 ton rocznie. Dodatkowo aż 90% odpadów wytwarzanych podczas działań operacyjnych sklepów sieci Biedronka poddawanych jest procesom odzysku.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.