Brave Kids wystartowały na Złotnikach
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Brave Kids wystartowały na Złotnikach
We Wrocławiu trwa ostatnia tura wyjątkowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Efektem tych twórczych spotkań będzie pokaz, z którym Brave Kids wystąpią na Złotnikach 28 sierpnia.
W Złotnickim Centrum Spotkań rozpoczęły się kreatywne warsztaty w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids 2020. Bierze w nich udział 27 osób w wieku od 6 do 14 lat. W większości są to mieszkańcy Złotników, pochodzenia polskiego i ukraińskiego. Ideą nietypowych półkolonii jest twórcze spotkanie dzieci i młodzieży, które na co dzień mieszkają blisko siebie. Zajęcia polegają na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielą się umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez różne elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Tym samym dzieci i młodzież, pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych, przez prawie dwa tygodnie pracują nad pokazem artystycznym.
Efekt swojej pracy najpierw zaprezentują na lokalnym finale 28 sierpnia, a dzień później na festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem”, będącym finałem głównym tegorocznej edycji Brave Kids. Na festiwalu zobaczymy także uczestników z Ołbina oraz Przedmieścia Oławskiego, a także z pozostałych miast-gospodarzy: Wałbrzycha, Rzeszowa, Przemyśla, Gdańska i Warszawy. Program obfituje w wydarzenia, które rozegrają się na kilkunastu scenach. – Tego dnia chcemy, by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.
Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także organizacje za pomoc w realizacji programu. Jedną z nich jest lokalne centrum na Złotnikach. – Bardzo cieszymy się, że jesteśmy częścią tak ważnego i oryginalnego projektu. Dzieci biorące w nim udział są bardzo zadowolone i świetnie się bawią. Po spotkaniach integracyjnych teraz jest czas na odkrywanie i wzmacnianie ich talentów – mówi Aleksandra Kołodziej ze Złotnickiego Centrum Spotkań.
Lokalny finał na Złotnikach odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17.30 przy ul. Wielkopolskiej 3/5. Wstęp jest wolny.
Brave Kids w nowej formule
Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie sprawiają, że projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście. W tym roku w warsztatach Brave Kids uczestnicy 250 dzieci i młodzieży w całej Polsce.
W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.