Brave Kids wystartowały na Złotnikach
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Brave Kids wystartowały na Złotnikach
We Wrocławiu trwa ostatnia tura wyjątkowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Efektem tych twórczych spotkań będzie pokaz, z którym Brave Kids wystąpią na Złotnikach 28 sierpnia.
W Złotnickim Centrum Spotkań rozpoczęły się kreatywne warsztaty w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids 2020. Bierze w nich udział 27 osób w wieku od 6 do 14 lat. W większości są to mieszkańcy Złotników, pochodzenia polskiego i ukraińskiego. Ideą nietypowych półkolonii jest twórcze spotkanie dzieci i młodzieży, które na co dzień mieszkają blisko siebie. Zajęcia polegają na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielą się umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez różne elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Tym samym dzieci i młodzież, pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych, przez prawie dwa tygodnie pracują nad pokazem artystycznym.
Efekt swojej pracy najpierw zaprezentują na lokalnym finale 28 sierpnia, a dzień później na festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem”, będącym finałem głównym tegorocznej edycji Brave Kids. Na festiwalu zobaczymy także uczestników z Ołbina oraz Przedmieścia Oławskiego, a także z pozostałych miast-gospodarzy: Wałbrzycha, Rzeszowa, Przemyśla, Gdańska i Warszawy. Program obfituje w wydarzenia, które rozegrają się na kilkunastu scenach. – Tego dnia chcemy, by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.
Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także organizacje za pomoc w realizacji programu. Jedną z nich jest lokalne centrum na Złotnikach. – Bardzo cieszymy się, że jesteśmy częścią tak ważnego i oryginalnego projektu. Dzieci biorące w nim udział są bardzo zadowolone i świetnie się bawią. Po spotkaniach integracyjnych teraz jest czas na odkrywanie i wzmacnianie ich talentów – mówi Aleksandra Kołodziej ze Złotnickiego Centrum Spotkań.
Lokalny finał na Złotnikach odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17.30 przy ul. Wielkopolskiej 3/5. Wstęp jest wolny.
Brave Kids w nowej formule
Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie sprawiają, że projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście. W tym roku w warsztatach Brave Kids uczestnicy 250 dzieci i młodzieży w całej Polsce.
W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.