Byle do wiosny z Plusssz Junior!
Istotny budulec
Obecnie zaleca się podawanie dzieciom witaminy D3 już od pierwszych dni życia. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma ona bezpośredni związek z wchłanianiem wapnia i fosforu przez organizm naszego dziecka, a co za tym idzie, dba o odpowiednią mineralizację jego kości i zębów. Jej niedobór może doprowadzić nie tylko do ich zwiększonej łamliwości, ale również spowodować próchnicę. Dodatkowo, coś o czym wielu rodziców nie wie – witamina D3 ma bardzo duży wpływ na kondycję skóry dziecka. Szczególnie ważne jest, aby dbać o jej odpowiedni poziom w organizmie kiedy nasz malec ma skłonności do podrażnień, bądź też zdiagnozowano u niego alergię.
Witamina niosąca uśmiech
W czasie jesienno – zimowym nasze maluchy bardzo często mają słabsze samopoczucie i cierpią na ogólny spadek energii. Przypisujemy to pochmurnej pogodzie i braku promieni słonecznych. Wszystko się zgadza. Czasem jednak zapominamy, że słońce wprawia nas wszystkich w dobry nastrój dzięki temu, że bezpośrednio dostarcza do naszego organizmu witaminę D3, której z kolei braknie nam zimą, właśnie z w powodu pochmurnego nieba. Co zrobić, aby uśmiech pojawił się na twarzy naszego dziecka również w bezsłoneczne dni? Dbajmy o całoroczną suplementację witaminy D3.
Gdzie jej szukać?
Znajdziemy ją w jajkach, mleku i produktach mlecznych, wątróbce, rybach, olejach roślinnych oraz dojrzewających serach. Jeżeli natomiast Twoje dziecko nie przepada za tymi produktami, bądź też chcesz mieć pewność, że nie zbraknie mu tego niezbędnego składnika – podawaj mu witaminę D3 od Plusssz Junior. Tabletki do ssania o smaku pomarańczowym z pewnością przypadną do gustu Twojemu maluchowi, a Ty będziesz spać spokojnie.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.