Byle do wiosny z Plusssz Junior!
Istotny budulec
Obecnie zaleca się podawanie dzieciom witaminy D3 już od pierwszych dni życia. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma ona bezpośredni związek z wchłanianiem wapnia i fosforu przez organizm naszego dziecka, a co za tym idzie, dba o odpowiednią mineralizację jego kości i zębów. Jej niedobór może doprowadzić nie tylko do ich zwiększonej łamliwości, ale również spowodować próchnicę. Dodatkowo, coś o czym wielu rodziców nie wie – witamina D3 ma bardzo duży wpływ na kondycję skóry dziecka. Szczególnie ważne jest, aby dbać o jej odpowiedni poziom w organizmie kiedy nasz malec ma skłonności do podrażnień, bądź też zdiagnozowano u niego alergię.
Witamina niosąca uśmiech
W czasie jesienno – zimowym nasze maluchy bardzo często mają słabsze samopoczucie i cierpią na ogólny spadek energii. Przypisujemy to pochmurnej pogodzie i braku promieni słonecznych. Wszystko się zgadza. Czasem jednak zapominamy, że słońce wprawia nas wszystkich w dobry nastrój dzięki temu, że bezpośrednio dostarcza do naszego organizmu witaminę D3, której z kolei braknie nam zimą, właśnie z w powodu pochmurnego nieba. Co zrobić, aby uśmiech pojawił się na twarzy naszego dziecka również w bezsłoneczne dni? Dbajmy o całoroczną suplementację witaminy D3.
Gdzie jej szukać?
Znajdziemy ją w jajkach, mleku i produktach mlecznych, wątróbce, rybach, olejach roślinnych oraz dojrzewających serach. Jeżeli natomiast Twoje dziecko nie przepada za tymi produktami, bądź też chcesz mieć pewność, że nie zbraknie mu tego niezbędnego składnika – podawaj mu witaminę D3 od Plusssz Junior. Tabletki do ssania o smaku pomarańczowym z pewnością przypadną do gustu Twojemu maluchowi, a Ty będziesz spać spokojnie.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.