Komunikaty PR

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

2024-07-04  |  12:45
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem Modernizmu. Bezpłatne zajęcia poprowadzi artystka i edukatorka Olga Obst. 

Program zajęć ma przybliżyć uczestnikom zagadnienia związane między innymi z architekturą, planowaniem przestrzeni, rysunkiem, designem i projektowaniem wnętrz. Celem warsztatów jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości estetycznej uczestników. 

– Naszym celem jest inspirowanie młodego pokolenia do odkrywania i kształtowania przestrzeni, w której żyjemy. Poprzez te warsztaty chcemy rozwijać wrażliwość estetyczną, kreatywność oraz umiejętności praktyczne uczestników, a także przybliżać im bogatą historię i współczesność architektury Gdyni – wyjaśnia Olga Obst, artystka prowadząca zajęcia.  

Gdynia – źródło inspiracji architektonicznych 

Tematy poruszane podczas zajęć związane będą z unikalną gdyńską architekturą - ikonicznymi budynkami i miejscami w mieście. Na kolejnych spotkaniach młodzi pasjonaci projektowania zrealizują bogaty program, na który składają się między innymi zajęcia:  

  • Miasto w miniaturze – funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni modelowego miasta z miniatur budynków mieszkalno-usługowych Gdyni. 

  • Eko kreacja – projektowanie modeli mebli i obiektów parkowych w duchu modernizmu. 

  • Budujemy mosty – konstruowanie mostów i kładek, testowanie ich wytrzymałości na przykładzie estakady im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. 

  • Kajuta Kapitana – tworzenie makiety pokoju na statku, inspirowanej żaglowcem "Dar Pomorza". 

  • Osiedle idealne – projektowanie zabudowy portowej i mieszkalnej na wzór wzgórz otaczających Śródmieście Gdyni. 

  • Nietypowe budowle – wykonanie modelu latarni morskiej na podstawie gdyńskiej latarenkę – jedną z główek wejściowych do portu w Gdyni. 

  • Rzut pionowy – projektowanie funkcji mieszkalnych, praca na rzutach w skali z wykorzystaniem oryginalnych planów MS Batory. 

  • Wieża – tworzenie wysokościowców inspirowanych kompleksem Sea Towers w Gdyni. 

  • Zielono mi – projektowanie zieleni, przygotowanie makiety ogrodu na dachu inspirowanej Parkiem Centralnym w Gdyni. 

  • Pop up – warsztaty tworzenia trójwymiarowych konstrukcji papierowych nawiązujących do historycznej architektury Gdyni. 

Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 8 lat. Odbywają się w każdy wtorek wakacji w godzinach 16:00 – 18:00 w holu Riviery – przy głównym wejściu od strony przystanku SKM Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.