Komunikaty PR

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

2024-07-04  |  12:45
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem Modernizmu. Bezpłatne zajęcia poprowadzi artystka i edukatorka Olga Obst. 

Program zajęć ma przybliżyć uczestnikom zagadnienia związane między innymi z architekturą, planowaniem przestrzeni, rysunkiem, designem i projektowaniem wnętrz. Celem warsztatów jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości estetycznej uczestników. 

– Naszym celem jest inspirowanie młodego pokolenia do odkrywania i kształtowania przestrzeni, w której żyjemy. Poprzez te warsztaty chcemy rozwijać wrażliwość estetyczną, kreatywność oraz umiejętności praktyczne uczestników, a także przybliżać im bogatą historię i współczesność architektury Gdyni – wyjaśnia Olga Obst, artystka prowadząca zajęcia.  

Gdynia – źródło inspiracji architektonicznych 

Tematy poruszane podczas zajęć związane będą z unikalną gdyńską architekturą - ikonicznymi budynkami i miejscami w mieście. Na kolejnych spotkaniach młodzi pasjonaci projektowania zrealizują bogaty program, na który składają się między innymi zajęcia:  

  • Miasto w miniaturze – funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni modelowego miasta z miniatur budynków mieszkalno-usługowych Gdyni. 

  • Eko kreacja – projektowanie modeli mebli i obiektów parkowych w duchu modernizmu. 

  • Budujemy mosty – konstruowanie mostów i kładek, testowanie ich wytrzymałości na przykładzie estakady im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. 

  • Kajuta Kapitana – tworzenie makiety pokoju na statku, inspirowanej żaglowcem "Dar Pomorza". 

  • Osiedle idealne – projektowanie zabudowy portowej i mieszkalnej na wzór wzgórz otaczających Śródmieście Gdyni. 

  • Nietypowe budowle – wykonanie modelu latarni morskiej na podstawie gdyńskiej latarenkę – jedną z główek wejściowych do portu w Gdyni. 

  • Rzut pionowy – projektowanie funkcji mieszkalnych, praca na rzutach w skali z wykorzystaniem oryginalnych planów MS Batory. 

  • Wieża – tworzenie wysokościowców inspirowanych kompleksem Sea Towers w Gdyni. 

  • Zielono mi – projektowanie zieleni, przygotowanie makiety ogrodu na dachu inspirowanej Parkiem Centralnym w Gdyni. 

  • Pop up – warsztaty tworzenia trójwymiarowych konstrukcji papierowych nawiązujących do historycznej architektury Gdyni. 

Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 8 lat. Odbywają się w każdy wtorek wakacji w godzinach 16:00 – 18:00 w holu Riviery – przy głównym wejściu od strony przystanku SKM Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.