Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem Modernizmu. Bezpłatne zajęcia poprowadzi artystka i edukatorka Olga Obst.
Program zajęć ma przybliżyć uczestnikom zagadnienia związane między innymi z architekturą, planowaniem przestrzeni, rysunkiem, designem i projektowaniem wnętrz. Celem warsztatów jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości estetycznej uczestników.
– Naszym celem jest inspirowanie młodego pokolenia do odkrywania i kształtowania przestrzeni, w której żyjemy. Poprzez te warsztaty chcemy rozwijać wrażliwość estetyczną, kreatywność oraz umiejętności praktyczne uczestników, a także przybliżać im bogatą historię i współczesność architektury Gdyni – wyjaśnia Olga Obst, artystka prowadząca zajęcia.
Gdynia – źródło inspiracji architektonicznych
Tematy poruszane podczas zajęć związane będą z unikalną gdyńską architekturą - ikonicznymi budynkami i miejscami w mieście. Na kolejnych spotkaniach młodzi pasjonaci projektowania zrealizują bogaty program, na który składają się między innymi zajęcia:
-
Miasto w miniaturze – funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni modelowego miasta z miniatur budynków mieszkalno-usługowych Gdyni.
-
Eko kreacja – projektowanie modeli mebli i obiektów parkowych w duchu modernizmu.
-
Budujemy mosty – konstruowanie mostów i kładek, testowanie ich wytrzymałości na przykładzie estakady im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.
-
Kajuta Kapitana – tworzenie makiety pokoju na statku, inspirowanej żaglowcem "Dar Pomorza".
-
Osiedle idealne – projektowanie zabudowy portowej i mieszkalnej na wzór wzgórz otaczających Śródmieście Gdyni.
-
Nietypowe budowle – wykonanie modelu latarni morskiej na podstawie gdyńskiej latarenkę – jedną z główek wejściowych do portu w Gdyni.
-
Rzut pionowy – projektowanie funkcji mieszkalnych, praca na rzutach w skali z wykorzystaniem oryginalnych planów MS Batory.
-
Wieża – tworzenie wysokościowców inspirowanych kompleksem Sea Towers w Gdyni.
-
Zielono mi – projektowanie zieleni, przygotowanie makiety ogrodu na dachu inspirowanej Parkiem Centralnym w Gdyni.
-
Pop up – warsztaty tworzenia trójwymiarowych konstrukcji papierowych nawiązujących do historycznej architektury Gdyni.
Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 8 lat. Odbywają się w każdy wtorek wakacji w godzinach 16:00 – 18:00 w holu Riviery – przy głównym wejściu od strony przystanku SKM Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.