Komunikaty PR

Chodźmy razem do szkoły! Uczniowie z Ukrainy mogą liczyć na nasze wsparcie

2022-08-17  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty

ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl

Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski. Zapisy uczniów już trwają. Fundacja zaprasza mieszkańców i firmy z Wrocławia i Gdańska: „Stwórzmy dzieciom z Ukrainy warunki do bezpiecznej, skutecznej nauki”.

Podstawa programowa jest już opracowana. Nauczyciele - gotowi do prowadzenia zajęć od 1 września. Są też pomieszczenia:

  • na udostępnionych przez firmę Nokia dwóch piętrach biurowca przy ul. Śrubowej we Wrocławiu,
  • w Domu Ukraińskim, który przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu prowadzi fundacja ZOBACZ MNIE,
  • w nowej siedzibie Szkoły Podstawowej Hevelius przy ul. Suchej w Gdańsku.

 

- Łącznie wszystkich klas będzie aż jedenaście. Dydaktycznie, programowo i kadrowo jesteśmy już gotowi. Chcemy zapewnić dzieciom również komfortowe warunki do nauki, integracji i rozwojowej zabawy – tłumaczy Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Ważne, żeby nauka była dla dzieci i nauczycieli przyjemna, a przede wszystkim efektywna. Liczymy, że mieszkańcy Wrocławia, Gdańska i tutejsze firmy zechcą nas w tym wesprzeć.

We wszystkich lokalizacjach trwa już adaptowanie przestrzeni na potrzeby sal lekcyjnych. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, wspierana przez darczyńców, doposaża klasy w brakujące meble, kompletuje sprzęt do pracowni informatycznej i pomoce dydaktyczne do prowadzenia pozostałych zajęć.

W projekt wsparcia dla ukraińskich dzieci i szykowanych klas przygotowawczych zaangażować się może każdy. Jak to zrobić? Możliwości jest kilka:

  • przekazując w darze: materiały biurowe, plastyczne i szkolne;
  • biorąc udział w licytacjach charytatywnych;
  • realizując zakupy w sklepach internetowych przez aplikację przekazującą część zysku sklepu na cel pomocowy;
  • wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę, prowadzoną na portalu Zrzutka.pl.

 

Dodatkowo, fundacja zaprasza do współpracy również przedstawicieli biznesu, którzy chcieliby i mogą dołączyć do projektu nie tylko finansowo czy rzeczowo. Równie cennym wsparciem będzie czas i aktywność, poświęcone przez pracowników w ramach wolontariatu pracowniczego.

Jak ważna i potrzebna jest nauka w bezpiecznych i komfortowych warunkach, zwłaszcza w obliczu wojennej traumy, doskonale wiedzą osoby, które pomagają uchodźcom z Ukrainy od pierwszych dni wojny.

- Bardzo zależy nam na tym, żeby dać im bezpieczeństwo i namiastkę normalności. A szkoła jest dla dzieci bardzo istotna nie tylko z edukacyjnego, ale i społecznego punktu widzenia – podkreśla Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE, prowadzącej we Wrocławiu Dom Ukraiński. - Szkoła i dziecięce przyjaźnie to fundamentalny element szczęśliwego dzieciństwa, którego część próbujemy stworzyć im w Polsce.

Wszystkie informacje na temat projektu „Chodźmy razem do szkoły!”, relacje z osiągniętych efektów, postęp przygotowań i możliwości wspierania uczniów z Ukrainy fundacja publikuje na stronie internetowej pod adresem:

-----> www.operator.edu.pl/chodzmy-razem-do-szkoly

Przebieg akcji można będzie śledzić również w mediach społecznościowych, korzystając z hasztagu #razemdoszkoły na Facebooku i Instagramie.

Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 20 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację uczy się ponad 6000 dzieci.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ogólnopolski Operator Oświaty
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.