Chytry szop powraca do Boomeranga! Maraton i premiera nowych odcinków „Taffy”
Kreskówka wyprodukowana we Francji i w Wielkiej Brytanii po raz kolejny pojawi się w Boomerangu.
Jej bohaterem jest sprytny zwierzak, który potrafi kombinować jak mało kto. Uwielbia pławić się
w luksusie, ale musi uważać na innego lokatora zamieszkującego posiadłość, psa Bentleya, który chce mu odebrać przywileje. W nowych odcinkach bohaterowie przenoszą swoje potyczki poza rezydencję Pani Majętnej i wybierają się na plażę oraz na narty. Premiera 2. sezonu serialu „Taffy” w poniedziałek 23 maja o 17:00 w Boomerang. Emisja weekendowego maratonu wcześniejszych epizodów w soboty i niedziele od 10:00 w Boomerang.
Kiedy Taffy trafił do willi hrabianki, wszyscy jej mieszkańcy zwęszyli podstęp – nowy przybysz wyglądał jak szop, zachowywał się jak szop i… był szopem. Ale jedna osoba dała się zwieść Taffy’emu. Była to właścicielka posiadłości, Pani Majętna. Od razu uwierzyła, że Taffy jest puchatym kotem: dokładnie takim, jakiego chciała mieć. W ten sposób bohater wkupił się w jej łaski, aby mieć dostęp do najlepszych smakołyków i wszelkich wygód. Pies Bentley nie mógł mu tego darować i ciągle płatał szopowi psikusy, które miały odkryć jego tożsamość przed starszą panią. Choć Bentley bardzo się starał, Taffy zawsze był o krok przed nim.
W Boomerangu odbędzie się premiera 2. sezonu serialu. Tym razem twórcy wyprowadzili bohaterów z wielkiej willi i postanowili dać im szansę na rozrabianie w nowych lokalizacjach. Choć przestrzeń będzie nowa, ich spryt, zacięcie i chęć do psocenia pozostaną takie same. Wybiorą się zarówno na plażę jak i w zimowe otoczenie – do ośrodka narciarskiego. Czeka ich pościg w labiryncie. Doberman spróbuje powstrzymać szopa przed zwinięciem pysznego kawioru. Taffy wybierze się po pomoc do Yeti’ego, aby ocalił go przed niecnym dobermanem. Widzowie mogą również powtórzyć seans odcinków 1. sezonu w trakcie weekendowych maratonów.
Premiera 2. sezonu serialu „Taffy” już w poniedziałek 23 maja o 17:00.
Emisja 2. sezonu codziennie o 17:00 w Boomerang.
Emisja maratonu z odcinkami 1. sezonu serialu w soboty i niedziele od 10:00 w Boomerang.
O Boomerang
Boomerang, będący częścią Warner Bros. Discovery, to kanał telewizji kablowej i satelitarnej, który przez 24 godziny na dobę dostarcza swoim odbiorcom najlepsze klasyczne i współczesne animacje. Boomerang skierowany jest do chłopców i dziewczynek w wieku 4-7 lat i oferuje ekscytującą mieszankę lekkich i zabawnych kreskówek dla całej rodziny: „Scooby-Doo i… zgadnij kto?”, „Tom i Jerry”, „Jaś Fasola”, „Nowe Zwariowane Melodie”, „Taffy” i wiele innych. Boomerang jest dostępny w 140 milionach domów w 165 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji.
Biuro prasowe, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa
Barbara Izowska Senior PR & Marketing Manager CEE Benelux and GAS
| Katarzyna Tumielewicz Marketing & PR Manager katarzyna.tumielewicz@warnermedia.com tel. +48 22 43 86 104 | Joanna Więckowska Project Manager | dotrelations joanna.wieckowska@dotrelations.pl +48 690 995 770
|
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.