Cudowne wydarzenia w Krainie Czarów – premiera „Alice i Lewis” na antenie Boomer
Alice to pozornie zwykła dziewczynka. Jednak jej zabawy są niezwykłe! Pewnego dnia odkrywa przejście do tajemniczej Krainy Czarów, gdzie spotka magiczne postaci. Tam wszystko jest możliwe, a dzięki odwadze i wielkiej ciekawości świata bohaterki, najmłodsi widzowie przeżyją wiele niecodziennych wypraw wraz z nią! Premiera serialu 7 grudnia na antenie Boomeranga.
Alice uwielbia wymyślać niezwykłe zabawy. W swojej wyobraźni odkrywa nowe światy, ale nie spodziewa się, że pewnego razu pozna prawdziwą, nieznaną wcześniej krainę! To zaczarowane miejsce, gdzie bohaterka spotka postaci, o jakich istnieniu nikt nie miał pojęcia. Przewodnikiem jest sympatyczny królik Lewis, który będzie odwiedzał ją także w jej domu. Tajemne przejście prowadzi przez szafę dziewczynki – wystarczy je otworzyć specjalnym kluczem, aby znaleźć się w innym wymiarze!
Każdy odcinek premierowego serialu pokazuje nowe, inne przygody. Choć w Krainie rządzi przebiegła królowa, Alice nie zraża się i odwiedza swoje ulubione miejsce, żeby spotykać baśniowe postaci. Odważna dziewczynka zmierzy się z władczynią królestwa w wielkim pojedynku krykieta! Choć jej przeciwniczka jest przekonana, że młodsza rywalka nie ma szans, ona da z siebie wszystko i pokaże, że jest niedoceniona. Kiedy indziej bohaterka przez przypadek się zdubluje – to świetna okazja, żeby płatać figle swoim przyjaciołom! Jednak czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Znajdzie też niezwykłą muszlę, a kiedy porywcza królowa dowie się o jej znalezisku, będzie chciała zagarnąć je dla siebie. Z kolei Lewis przypadkiem zepsuje zaczarowany zegar, a Alice przekona się, że nie warto zrzucać winy za swoje psoty na innych.
Premiera serialu „Alice i Lewis” w poniedziałek 7 grudnia o 17:00 na antenie Boomeranga. Emisja codziennie o 17:00.
O Boomerang
Boomerang to kanał telewizji kablowej i satelitarnej, który swoim odbiorcom przez 24 godziny na dobę dostarcza powodów do śmiechu. Stacja prezentuje skierowane do dzieci w wieku 4-7 lat seriale animowane, które zapewniają lekką, pełną humoru rozrywkę zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. Obok popularnych kreskówek, takich jak „Wyluzuj, Scooby-Doo!”, „Tom i Jerry Show”, „Nowe Zwariowane Melodie”, na widzów czekają też ich ulubione postacie z takich produkcji jak „Jaś Fasola”, „Angelo rządzi”, „Grizzy i lemingi”, „Dorotka i Czarnoksiężnik z Krainy Oz” czy „The HAPPOS Family”. Boomerang jest dostępny w 140 milionach domów w 165 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji. Właścicielem marki Boomerang jest WarnerMedia.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.