Komunikaty PR

Czas na nowość w diecie malucha: BoboVita Bio

2020-05-15  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Warszawa, 14 maja 2020 r.Właściwy sposób żywienia w 1000 pierwszych dni życia dziecka jest kluczowy – to między innymi od niego zależy prawidłowy rozwój młodego organizmu. Myśląc o przyszłości malucha, rodzice coraz chętniej sięgają dla niego po produkty ze składnikami z rolnictwa ekologicznego. W odpowiedzi na ich oczekiwania powstała nowość – linia produktów BoboVita Bio. Wypróbuj je ze swoim z maluchem i wyrusz z nim w smakowitą podróż, jeszcze bliższą naturze!

Właściwy przebieg rozszerzania diety ma istotny wpływ na rozwój młodego organizmu. Sposób, w jaki ukształtuje się metabolizm, odporność czy układ pokarmowy zadecyduje o tym, jak będą wyglądać kolejne lata życia dziecka. To dlatego rodzicom szczególnie zależy, aby wykorzystać ten czas i właściwie karmić swojego malucha. Codzienna troska o jego samopoczucie i staranne komponowanie jadłospisu mają na celu jak najlepsze odpowiadanie na potrzeby dziecka. Nie bez powodu więc opiekunowie coraz częściej zwracają uwagę na kwestie związane z ochroną środowiska i sięgają po produkty ekologiczne – to decyzja, która pozytywnie wpłynie na przyszłość maluszka.

Bio drogowskaz

Wybierając dla malucha produkty ekologiczne, warto poszukać na ich opakowaniu potwierdzenia, że taka żywność jest bio. Należy jednak pamiętać, że nie każdy produkt, na którym widoczne są przyjazne dla oka ilustracje związane z naturą, jest bio. O tym, że żywność spełnia wszystkie wymagania rolnictwa ekologicznego, świadczą bowiem widoczne na opakowaniu unijne logo żywności ekologicznej, czyli tzw. Euroliść, numer jednostki certyfikującej i kraj pochodzenia składników. Czy to jednak wystarczy, aby produkt spełniał wymagania delikatnego organizmu małego dziecka?'

 

Ekologicznie i na miarę potrzeb malucha

Odpowiednie dla najmłodszych produkty bio oprócz certyfikatu ekologicznego, unijnego logo żywności ekologicznej, tzw. Euroliścia, i właściwych oznaczeń obok niego, posiadają również widoczne na opakowaniu wskazanie wieku (np. po 6. czy 8. miesiącu życia). Taka żywność świadczy o tym, że jest przeznaczona specjalnie dla najmłodszych i spełnia surowe normy jakości, określone przez prawo krajowe i Unii Europejskiej. Sięgając po taki produkt, rodzice mogą mieć pewność, że odpowiada na potrzeby żywieniowe malucha i powstał z troską o środowisko naturalne.

 

Smakowite nowości bio

Miłość i ciepło okazane maluchowi, w tym dbanie o jego prawidłową dietę, to dla rodziców priorytet. Wie o tym BoboVita, która podąża za potrzebami najmłodszych dzieci i ich opiekunów, dlatego z myślą o nich wprowadziła 18 pysznych nowości – linię produktów BoboVita Bio. To starannie wyselekcjonowane warzywa, owoce oraz mięso, które pochodzą wyłącznie ze 100% certyfikowanych ekologicznych upraw i 100% certyfikowanych ekologicznych hodowli, prowadzonych z najwyższą dbałością o środowisko i dobrostan zwierząt. Poza tym, że są bio, to produkty bez konserwantów*, bez barwników* i bez wzmacniaczy smaku*. Te smakowite propozycje, które spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy jakości, są bezpiecznym wyborem dla malucha i idealnym pretekstem do zapoznawania go z nieznanymi dotąd smakami. Mniam!

„Pamiętając o wyjątkowych potrzebach najmłodszych, zależy nam również, aby odpowiadać na oczekiwania rodziców, dlatego BoboVita nieustannie udoskonala swoją ofertę, wprowadzając smakowite nowości. Widzimy coraz większe zainteresowanie produktami bio, zawierającymi składniki z upraw i hodowli ekologicznych. To zainspirowało nas do stworzenia nowej linii BoboVita Bio – posiłków, przecierów owocowych oraz musów owocowych w wygodnych tubkach. Jak wszystkie nasze propozycje, ich unikalne receptury o pysznym smaku oraz konsystencja zostały dopasowane do szczególnych wymagań żywieniowych najmłodszych, tak aby maluch już od początku dostawał to, co dobre – przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne i z myślą o jego przyszłości” – tłumaczy Aleksandra Rytel, młodszy kierownik ds. zarządzania marką BoboVita.

*Zgodnie z przepisami prawa.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. posiłki, zupki, przeciery owocowe w słoiczkach, musy owocowe w tubkach i kaszki. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie www.bobovita.pl.

O Nutricia

Nutricia, oferując rozwiązania żywieniowe, pomaga dbać o zdrowie i dobre samopoczucie w kluczowych momentach życia człowieka. Firma jest liderem w sprzedaży produktów dla niemowląt i małych dzieci[1] oraz żywności medycznej dla osób wymagających specjalnej diety[2]. Od ponad 120 lat tworzy wartościowe produkty, dopasowane do potrzeb konsumentów na różnych etapach życia i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb żywieniowych.

W ofercie firmy znajdują się m.in. produkty dla niemowląt i małych dzieci (mleka modyfikowane marki Bebiko 2, Bebilon 2, żywność uzupełniająca marki BoboVita), a także żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do podaży doustnej (marki Bebiko 2, Bebilon 2 oraz m.in. Nutridrink, Nutridrink Protein, Cubitan), jak również do podaży przez zgłębnik (m.in. preparaty linii Nutrini i Nutrison). Receptury wszystkich produktów oparte są na najnowszych osiągnięciach naukowych oraz szerokiej wiedzy na temat składników odżywczych i ich roli w organizmie.

Nutricia Polska powstała w 1993 roku z połączenia polskiej firmy i zagranicznego inwestora. Dziś firma w warszawskiej siedzibie oraz w dwóch fabrykach w kraju – w Opolu oraz w Krotoszynie – zatrudnia ponad 1200 pracowników.

Fundacja Nutricia od 1996 roku konsekwentnie edukuje w obszarze żywienia niemowląt i małych dzieci oraz pacjentów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, a także wspiera działalność badawczo-naukową środowiska medycznego.

Nutricia jest częścią grupy spółek DANONE – producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia. W Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz misja niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez oferowane produkty oraz realizowane projekty i programy – w myśl wspólnej wizji One Planet. One Health – spółki DANONE zachęcają do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień, a także przyczyniają się do zdrowia kolejnych pokoleń i lepszego stanu naszej planety.

W 10 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób rozwijających się zawodowo w bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy. Poznaj grupę spółek DANONE, odwiedzając nową stronę internetową www.danone.pl.

[1] Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, Total Poland including Discounters & Chemical Chains, sprzedaż wartościowa i udziały wartościowe w kategorii żywności dla niemowląt i dzieci do lat 3, okres styczeń-grudzień 2018 r.

[2] IQVIA, NFZ, Badanie „Żywienie dojelitowe w szpitalach” zrealizowane przez PEX PharmaSequence.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.