Czerwcowy Poranek z Pandą i Smocza Godzina na wsi i w mieście
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami w najbliższą sobotę 11 czerwca na spotkania z cyklu „Poranek z Pandą” oraz „Smocza Godzina”. Podczas najbliższych zajęć dzieci będą miały okazję poznać różnice pomiędzy wielkimi miastami i małymi wioskami w Chinach.
Wstęp na zajęcia jest wolny, obowiązują tylko wcześniejsze zapisy.
Godziny zajęć:
10:30 – 11:30 Poranki z Pandą – warsztaty dla przedszkolaków.
12:00 – 13:00 Smocza Godzina – warsztaty dla uczniów klas I-III.
W programie min:
- Kolorowanki.
- Zgadywanki.
- Nauka chińskich słówek.
- Niespodzianki.
Celem najbliższych zajęć jest pokazanie różnic między wielkimi, nowoczesnymi miastami wybrzeża, a spokojnym życiem na chińskiej wsi. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję odbyć podróż po najpiękniejszych zakątkach Państwa Środka. Wspólnie z lektorami z Instytutu Konfucjusza w Krakowie odkryją, że Chiny to ogromny kraj pełen kontrastów.
Czas: Sobota, 11 czerwca.
Miejsce:
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ul. Oleandry 2A sala 3.04.
Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
W przypadku brzydkiej pogody prosimy o zabranie obuwia na zmianę.
Szczegółowe informacje www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.