Komunikaty PR

Dbają o skórę dziecka i dobro planety. Chusteczki nawilżane mogą być eko!

2023-02-23  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Ecowipes

ul. Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
ecowipes|alertmedia.pl| |ecowipes|alertmedia.pl
506 051 987
www.ecowipes.com.pl/
Do pobrania Ecowipes ( 0.35 MB )

Chusteczki nawilżane towarzyszą maluchom (a także mamie i tacie) już od pierwszych dni życia. To produkt, bez którego wielu rodziców nie wyobraża sobie dziecięcej pielęgnacji. Także mamy chętnie korzystają z ich zalet podczas codziennych rytuałów kosmetycznych. Ta wygoda nie zawsze jednak idzie w parze z ekologią. Wiele chusteczek nawilżanych dostępnych na rynku jest wykonanych z plastiku. Po wyrzuceniu do śmieci zachowują się podobnie jak na przykład klasyczne „foliówki”, co oznacza, że mogą zalegać na wysypiskach setki, a nawet tysiące lat! Czym zatem powinniśmy się kierować, aby wybrać chusteczki nawilżane odpowiednie dla dziecka i jednocześnie przyjazne dla naszej planety?

Potrzeby pielęgnacyjne dziecka w pierwszym roku jego życia są naprawdę duże, dlatego zużycie chusteczek nawilżanych w tym czasie może sięgnąć nawet kilkudziesięciu opakowań. To zapotrzebowanie zwykle spada wraz z dorastaniem dziecka. Mimo wszystko oznacza to,  że każdego roku na wysypiska trafiają miliony zużytych chusteczek nawilżanych, a to duże obciążenie dla naszej planety.

Nie każda chusteczka jest przyjazna środowisku

Wiele chusteczek nawilżanych dostępnych na rynku stanowi realne zagrożenie dla środowiska, gdyż zawierają plastik – jego udział w składzie może sięgać nawet do 90%! W myśl najnowszych regulacji Komisji Europejskiej każde opakowanie chusteczek nawilżanych, które mają w swoim składzie plastik, powinno być oznaczone symbolem żółwika. Ma to wspomóc konsumentów w dokonywaniu bardziej świadomych wyborów. Jednak nie dla każdego klienta sklepu te symbole są zrozumiałe.

Jak duży problem chusteczki stanowią dla środowiska? Widać to na przykładzie londyńskiej Tamizy. Jak wynika ze skanów sonarowych i laserowych koryta rzeki[1], metrowa warstwa mokrych chusteczek na brzegach Tamizy w pobliżu Hammersmith (w zachodnim Londynie) urosła do rozmiarów dwóch kortów tenisowych.

To ciekawe!

Badania organizacji Thames 21 i Port of London pokazują, że nagromadzenie zużytych chusteczek zmienia kształt koryta rzeki. Zmieniają się one w na tyle zbitą i gęstą masę, że człowiek może na takiej „wyspie” nawet stanąć (znajdowano od 50 do 200 sztuk chusteczek na metr kwadratowy). Akcje wyławiania takich śmieci, jak ubiegłoroczna, kiedy wolontariusze organizacji Thames 21 w ciągu dwóch dni obok Battersea Bridge zebrali ponad 27 000 chusteczek[2], tylko nieznacznie opóźniły przyrost tej pływającej rafy.

 

Zwróć uwagę na oznaczenia na opakowaniu chusteczek

Troska o komfort i higienę dziecka powinna iść w parze z dbałością o dobro środowiska, bo od tego zależy przecież przyszłość obecnych i kolejnych pokoleń. Dlatego do zakupu chusteczek warto podejść świadomie i szukać produktów, które zostały wytworzone na bazie naturalnych, biodegradowalnych włóknin, bazujących na bawełnie organicznej, czy celulozie. Można je rozpoznać dzięki specjalnym oznaczeniom

Biodegradowalne chusteczki nawilżane, produkowane ze specjalnych włóknin jak np. Tricell, która jest autorską włókniną stworzoną i wprowadzoną na rynek przez polską firmę Ecowipes, ulegają rozkładowi już w kilka tygodni. Tricell jest wykorzystywany do produkcji chusteczek nawilżanych dla dzieci, powszechnie dostępnych jako marki własne popularnych sieci handlowych. Dzięki temu rodzice mogą jednocześnie dbać o dobro swojego dziecka, troszczyć się o środowisko i to wszystko z korzyścią dla swojego portfela.

Nowatorskie zrównoważone rozwiązanie Ecowipes jest ukierunkowane na zminimalizowanie odpadów w postaci zużytych chusteczek. Chusteczki wytwarzane przez polskiego producenta wyróżniają się wysoką zawartością wody (98-99%), krótkim składem ograniczonym tylko do niezbędnych składników myjących i pielęgnacyjnych, wzbogaconym jedynie o składniki aktywne pochodzenia naturalnego (ekstrakty i oleje roślinne) oraz delikatne konserwanty spożywcze zabezpieczające produkt.

Kupując chusteczki nawilżane warto również pamiętać, że liczy się nie tylko zawartość, ale także opakowanie, które powinno 100% nadawać się do recyklingu. Dlaczego świadomy wybór tak prostego produktu, jakim są chusteczki nawilżane jest takie ważny? Ponieważ nawet najmniejszy wypracowany ekonawyk może przynieść pozytywne efekty dla kolejnych pokoleń! Pamiętajmy również, że dzieci uczą się poprzez obserwację i naśladowanie zachowań swoich rodziców. Jeśli od najmłodszych lat będziemy pielęgnować w nich dobre wzorce, z pewnością zaprocentują one już w niedalekiej przyszłości.

***

Ecowipes

Firma Ecowipes, z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim, specjalizuje się w produkcji ekologicznych artykułów higieniczno-kosmetycznych (chusteczki, płatki, patyczki kosmetyczne) i marek własnych dla największych sieci handlowych, jak np. Lidl, Biedronka, Auchan, dzięki czemu wyroby firmy są dostępne w wielu europejskich sklepach.

Wyróżnikiem Ecowipes są innowacyjne technologie ekologiczne oraz szerokie portfolio biodegradowalnych rozwiązań. Aby ograniczyć ślad węglowy przedsiębiorstwo stawia na surowce nisko przetworzone i pochodzące od lokalnych dostawców. Ponadto firma pracuje na materiałach ze źródeł odnawialnych, jak również zwiększa stopień wykorzystania recyklatu. Ecowipes kładzie też duży nacisk na edukację konsumentów i inspirowanie ich do zmiany codziennych nawyków.

 


[1] https://www.lbc.co.uk/news/wet-wipe-island-thames/

[2] https://www.bbc.com/news/uk-england-london-58742161

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Ecowipes
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 13:00

Pepco rusza w wakacyjną trasę razem z Happy Bus

Pełne atrakcji autobusy Fundacji Happy Kids już po raz czternasty wyruszyły w wakacyjną trasę po Polsce, by zapewnić dzieciom ze wsi i małych miasteczek niezapomniane wrażenia. W tym roku Happy Busy zawitają do kilkudziesięciu
Dziecko Żywienie małego dziecka na wakacjach – 5 ważnych wskazówek od psychologa i ped
2024-07-23 | 09:00

Żywienie małego dziecka na wakacjach – 5 ważnych wskazówek od psychologa i ped

Wakacyjny wyjazd to czas beztroski i odpoczynku dla całej rodziny, często to także okazja do kulinarnych eksperymentów, próbowania i poznawania nowych smaków. Jednak,
Dziecko Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne
2024-07-16 | 12:00

Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne

Tylko ⅕ Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a ⅖ jest zdania, że sugeruje ona, że czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.