Komunikaty PR

Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje z angielskim w Polsce?

2020-06-29  |  13:45
Biuro prasowe

Koronawirus sprawił, że Polacy zaczęli intensywnie szukać ciekawych miejsc na wakacje w kraju. O wyborze kierunku decyduje teraz przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i wybór atrakcji, szczególnie jeśli wybieramy się na wczasy z dziećmi. A co jeśli tradycyjny wypoczynek da się połączyć z kreatywnym zdobywaniem wiedzy? Umożliwia to zindywidualizowany wyjazd językowy w Polsce, odpowiedni nie tylko dla dziecka, ale również dla jego opiekunów. Dodatkowym plusem jest lokalna turystyka – zwiedzanie pięknych rejonów naszego kraju.

 

Przełam barierę językową wspólnie z rodziną 

Wielu z nas nie może zmusić się do systematycznej nauki języka. Nawet jeśli rozumiemy już dużo słów, nie jesteśmy w stanie prowadzić płynnej konwersacji. Nudzą nas lekcje w standardowej szkole językowej, nie możemy patrzeć na porozrzucane po pokoju fiszki. Zaczynamy rozglądać się za czymś ciekawszym, atrakcyjniejszym, jednocześnie odczuwając rosnącą temperaturę, która nie zachęca do siedzenia przy książkach. Z pomocą znudzonym tradycyjną nauką angielskiego osobom przychodzi wakacyjny kurs Angloville Family – rodzinny wyjazd językowy, będący także formą wymiany kulturowej, który pozwala poprawić płynność mówienia po angielsku przy jednoczesnym wsparciu bliskich. Zajęcia bywają rozdzielane na grupy dzieci oraz dorosłych, a czasami są łączone, aby wiedzę zdobywać wspólnie. Co więcej, kurs prowadzą Native Speakerzy – rodzimi użytkownicy języka angielskiego, którzy uczą nas komunikacji, ale również kultury anglosaskiej.

 

Cudze chwalicie swego nie znacie

Co jeszcze wyróżnia kurs Angloville Family? Przede wszystkim to Angielska Wioska zlokalizowana w Polsce. Jak często łapiemy się na tym, że nie znamy zakątków kraju, w którym mieszkamy? Polska ma aż 16 miejsc wpisanych na listę UNESCO, a pozostałe 6 oczekuje na nominację. Posiadamy również 23 parków narodowych, co pokazuje, że istnieje wiele miejsc, do których powinniśmy się wybrać. Mało kto zwiedził je wszystkie zanim wyjechał poza teren naszego kraju. Wybierając program Angloville możemy przy okazji zwiedzić nowe regiony Polski, co z pewnością wzbogaci doświadczenia całej rodziny.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kursy Angielskich Wiosek odbywają się w dogodnych, ustronnie położonych lokalizacjach, co dla wielu osób jest w tym roku szczególnie ważne. Uczestnicy mają do swojej dyspozycji wybrany, komfortowy hotel wraz z zielonym otoczeniem, wypełnionym placami zabaw, boiskami czy miejscami na ognisko/grilla. Cały wyjazd jest bezpieczny i odbywa się z dostosowaniem do wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Hotele są rezerwowane na wyłączność uczestników Angloville, dzięki czemu stają się swoistym azylem i pozwalają w spokoju zanurzyć się w języku angielskim na okres 7 dni.

 

Dlaczego warto poświęcić wakacje na rodzinną naukę języka?

Na co dzień, zarówno rodzice jak i dzieci, bywają zbyt zajęci, aby spędzać wspólnie czas. Opiekunowie pochłonięci są pracą, a ich pociechy zajęciami szkolnymi oraz pozalekcyjnymi. W szczególności, jeśli dziecko jest jeszcze w wieku szkolnym, wspólne wyjazdy pozwalają na budowanie trwałych i emocjonalnych więzi z rodzicami. Wakacje okazują się czasem, kiedy to dziecko może czerpać właściwe, a obie strony mogą poznać swoje potrzeby.

 

Umiejętność płynnego języka angielskiego często umożliwia osobom dorosłym awans zawodowy lub podwyżkę, a dzieciom lepsze oceny w szkole czy w późniejszym czasie podjęcie atrakcyjnych studiów i znalezienie dobrej pracy. Podczas wakacji czy międzynarodowych spotkań znajomość angielskiego pozwala brylować w towarzystwie, nawiązywać nowe znajomości czy samodzielnie podróżować i zwiedzać świat. W czasie wakacyjnego programu rodziny mogą świetnie się bawić, ale przede wszystkim rozwijać kompetencje językowe oraz interpersonalne – mówi Michał Kelles-Krauz, współzałożyciel Angloville.

 

Dodatkowo, nauka języka obcego wpływa dobrze na pobudzenie naszego mózgu oraz umiejętność zapamiętywania i przetwarzania informacji. Znając dobrze język angielski możemy także korzystać z międzynarodowego dorobku kulturowego: oglądania filmów bez polskiego lektora, słuchania podcastów, śledzenia obcojęzycznych blogów, śledzenia bieżących trendów w nauce, modzie, muzyce i każdej innej dziedzinie, która jest dla nas interesująca.

 


 

Angloville “Angielskie Wioski” to najbardziej zindywidualizowany program językowy w Europie. W jego ramach organizowane są: kursy językowe dla dorosłych, obozy językowe dla młodzieży. Szkoły językowe Angloville prowadzą szkolenia na terenie Polski, Węgier, Irlandii, Anglii, Malty, Czech i Rumunii. Pierwsze programy odbyły się na początku 2011 roku w okolicach Warszawy. Obecnie każdego roku Angloville pomaga przełamać bariery językowe kilku tysiącom osobom z różnych krajów, m.in.: Polski, Niemiec, Czech, Węgier, Hiszpanii, Francji, Włoch, Białorusi i Słowacji. Angloville współpracuje z uznanymi polskimi i międzynarodowymi firmami w zakresie szkoleń językowych, a także z szeregiem instytucji kształcących nauczycieli w USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

 

Kontakt dla mediów:

 

Magdalena Nowak

Biuro Prasowe Angloville

T: 536 841 280

m.nowak@angloville.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Rodzisz podczas pandemii? Spakuj się z głową! Biuro prasowe
2020-07-03 | 17:00

Rodzisz podczas pandemii? Spakuj się z głową!

Poród w czasie pandemii to nie lada wyzwanie. Obecnie o możliwości porodu rodzinnego decydują dyrektorzy szpitali, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów,
Dziecko Jak oszczędzać wodę i jak zaangażować w to dzieci?
2020-07-03 | 11:20

Jak oszczędzać wodę i jak zaangażować w to dzieci?

Woda wpływa na niemal każdy aspekt naszego życia i jest nam niezbędna do egzystencji. Choć jej światowe rezerwy wydają się ogromne, słodka woda pitna stanowi zaledwie kilka procent całej
Dziecko Interaktywna wystawa robotów w Atrium Reduta
2020-07-02 | 11:40

Interaktywna wystawa robotów w Atrium Reduta

Atrium Reduta ponownie opanowały roboty! Do 9 sierpnia w centrum handlowym odbywa się międzynarodowa wystawa Robopark. To okazja do doskonałej zabawy dla całej rodziny i przyjemnej nauki o

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ewa Szabatin: Nie zaszczepiłam się na grypę i nie zaszczepię się na koronawirusa. Wierzę, że na niego nie zachoruję

Tancerka sceptycznie podchodzi do pomysłu wdrożenia szczepień ochronnych przeciwko koronawirusowi. Jej zdaniem szczepionka – w której poszukiwanie zaangażowanych jest obecnie wiele firm farmaceutycznych – może okazać się niebezpieczna. Skutki tego typu leczenia są bowiem nieznane i trudne do przewidzenia. Według Ewy Szabatin najważniejsze jest, żeby w sytuacjach kryzysowych wykazywać się zdrowym rozsądkiem i nie ufać wszystkim informacjom podawanym przez media.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Problemy społeczne

Zainteresowanie koloniami i obozami kilkukrotnie mniejsze niż rok temu. Ze zorganizowanego wypoczynku skorzysta 240 tys. dzieci

Obawa przed koronawirusem i problemy finansowe sprawiają, że rodzice masowo rezygnują z wysyłania dzieci na kolonie i obozy. – Jeszcze w marcu mieliśmy sprzedanych w branży 40–50 proc. miejsc. Teraz, jeżeli osiągniemy sprzedaż na poziomie 20 proc. tego co w ubiegłym roku, będzie to można uznać za sukces – ocenia Krzysztof Maziński z Biura Usług Turystycznych BUT, przedstawiciel Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej. Z szacunków MEN wynika, że w 2019 roku ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało 1,3 mln uczniów, w tym roku będzie to zaledwie 240 tys.

Sport

Polacy tłumnie ruszyli w góry. W wakacje liczba turystów może być rekordowa

Z roku na rok polskie góry cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Tatrzańskimi szlakami podczas ubiegłorocznych wakacji wędrowało blisko 1,7 mln osób – wynika z danych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Branża turystyczna spodziewa się, że w wakacje 2020 padnie nowy rekord. Do pieszych wycieczek po górach należy się jednak odpowiednio przygotować. Joanna Stępińska, przewodniczka tatrzańska i ambasadorka kampanii edukacyjnej Trzeźwo Myślę, podpowiada, jak to zrobić. Tłumaczy też, dlaczego w górach najważniejsze jest zachowanie rozwagi i uważności.