Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje z angielskim w Polsce?
Koronawirus sprawił, że Polacy zaczęli intensywnie szukać ciekawych miejsc na wakacje w kraju. O wyborze kierunku decyduje teraz przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i wybór atrakcji, szczególnie jeśli wybieramy się na wczasy z dziećmi. A co jeśli tradycyjny wypoczynek da się połączyć z kreatywnym zdobywaniem wiedzy? Umożliwia to zindywidualizowany wyjazd językowy w Polsce, odpowiedni nie tylko dla dziecka, ale również dla jego opiekunów. Dodatkowym plusem jest lokalna turystyka – zwiedzanie pięknych rejonów naszego kraju.
Przełam barierę językową wspólnie z rodziną
Wielu z nas nie może zmusić się do systematycznej nauki języka. Nawet jeśli rozumiemy już dużo słów, nie jesteśmy w stanie prowadzić płynnej konwersacji. Nudzą nas lekcje w standardowej szkole językowej, nie możemy patrzeć na porozrzucane po pokoju fiszki. Zaczynamy rozglądać się za czymś ciekawszym, atrakcyjniejszym, jednocześnie odczuwając rosnącą temperaturę, która nie zachęca do siedzenia przy książkach. Z pomocą znudzonym tradycyjną nauką angielskiego osobom przychodzi wakacyjny kurs Angloville Family – rodzinny wyjazd językowy, będący także formą wymiany kulturowej, który pozwala poprawić płynność mówienia po angielsku przy jednoczesnym wsparciu bliskich. Zajęcia bywają rozdzielane na grupy dzieci oraz dorosłych, a czasami są łączone, aby wiedzę zdobywać wspólnie. Co więcej, kurs prowadzą Native Speakerzy – rodzimi użytkownicy języka angielskiego, którzy uczą nas komunikacji, ale również kultury anglosaskiej.
Cudze chwalicie swego nie znacie
Co jeszcze wyróżnia kurs Angloville Family? Przede wszystkim to Angielska Wioska zlokalizowana w Polsce. Jak często łapiemy się na tym, że nie znamy zakątków kraju, w którym mieszkamy? Polska ma aż 16 miejsc wpisanych na listę UNESCO, a pozostałe 6 oczekuje na nominację. Posiadamy również 23 parków narodowych, co pokazuje, że istnieje wiele miejsc, do których powinniśmy się wybrać. Mało kto zwiedził je wszystkie zanim wyjechał poza teren naszego kraju. Wybierając program Angloville możemy przy okazji zwiedzić nowe regiony Polski, co z pewnością wzbogaci doświadczenia całej rodziny.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Kursy Angielskich Wiosek odbywają się w dogodnych, ustronnie położonych lokalizacjach, co dla wielu osób jest w tym roku szczególnie ważne. Uczestnicy mają do swojej dyspozycji wybrany, komfortowy hotel wraz z zielonym otoczeniem, wypełnionym placami zabaw, boiskami czy miejscami na ognisko/grilla. Cały wyjazd jest bezpieczny i odbywa się z dostosowaniem do wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Hotele są rezerwowane na wyłączność uczestników Angloville, dzięki czemu stają się swoistym azylem i pozwalają w spokoju zanurzyć się w języku angielskim na okres 7 dni.
Dlaczego warto poświęcić wakacje na rodzinną naukę języka?
Na co dzień, zarówno rodzice jak i dzieci, bywają zbyt zajęci, aby spędzać wspólnie czas. Opiekunowie pochłonięci są pracą, a ich pociechy zajęciami szkolnymi oraz pozalekcyjnymi. W szczególności, jeśli dziecko jest jeszcze w wieku szkolnym, wspólne wyjazdy pozwalają na budowanie trwałych i emocjonalnych więzi z rodzicami. Wakacje okazują się czasem, kiedy to dziecko może czerpać właściwe, a obie strony mogą poznać swoje potrzeby.
Umiejętność płynnego języka angielskiego często umożliwia osobom dorosłym awans zawodowy lub podwyżkę, a dzieciom lepsze oceny w szkole czy w późniejszym czasie podjęcie atrakcyjnych studiów i znalezienie dobrej pracy. Podczas wakacji czy międzynarodowych spotkań znajomość angielskiego pozwala brylować w towarzystwie, nawiązywać nowe znajomości czy samodzielnie podróżować i zwiedzać świat. W czasie wakacyjnego programu rodziny mogą świetnie się bawić, ale przede wszystkim rozwijać kompetencje językowe oraz interpersonalne – mówi Michał Kelles-Krauz, współzałożyciel Angloville.
Dodatkowo, nauka języka obcego wpływa dobrze na pobudzenie naszego mózgu oraz umiejętność zapamiętywania i przetwarzania informacji. Znając dobrze język angielski możemy także korzystać z międzynarodowego dorobku kulturowego: oglądania filmów bez polskiego lektora, słuchania podcastów, śledzenia obcojęzycznych blogów, śledzenia bieżących trendów w nauce, modzie, muzyce i każdej innej dziedzinie, która jest dla nas interesująca.
Angloville “Angielskie Wioski” to najbardziej zindywidualizowany program językowy w Europie. W jego ramach organizowane są: kursy językowe dla dorosłych, obozy językowe dla młodzieży. Szkoły językowe Angloville prowadzą szkolenia na terenie Polski, Węgier, Irlandii, Anglii, Malty, Czech i Rumunii. Pierwsze programy odbyły się na początku 2011 roku w okolicach Warszawy. Obecnie każdego roku Angloville pomaga przełamać bariery językowe kilku tysiącom osobom z różnych krajów, m.in.: Polski, Niemiec, Czech, Węgier, Hiszpanii, Francji, Włoch, Białorusi i Słowacji. Angloville współpracuje z uznanymi polskimi i międzynarodowymi firmami w zakresie szkoleń językowych, a także z szeregiem instytucji kształcących nauczycieli w USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Kontakt dla mediów:
Magdalena Nowak
Biuro Prasowe Angloville
T: 536 841 280
m.nowak@angloville.pl
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.