Dołącz do Brave Kids. Trwają zapisy na niezwykłe półkolonie
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Zajęcia ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne – Brave Kids Warszawa zaprasza na unikatowe warsztaty artystyczne. Uczestnicy przygotują spektakl, który najpierw pokażą w stolicy, a później zaprezentują na wielkim finale we Wrocławiu. Wśród instruktorów jest Maria Sadowska. Udział jest bezpłatny.
Jednym z najważniejszych elementów projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids 2020 są wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 17 lat, które w Warszawie rozpoczynają się 20 lipca. Podczas niespełna dwutygodniowych półkolonii uczestnicy stworzą festiwalowy spektakl wspólnie ze swoimi rówieśnikami oraz instruktorami artystycznymi. Udział jest całkowicie bezpłatny, a ponadto organizatorzy zapewniają posiłki i przekąski. – Brave Kids to działania artystyczne i rozwojowe dla lokalnych grup artystycznych lub osób indywidualnych zainteresowanych twórczym spotkaniem z innymi. Zajęcia warsztatowe w Warszawie poprowadzi istny dream team instruktorów, bazując na modelu pracy opierającym się na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników – zaprasza Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.
Warsztaty zawierać będą ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.
Lokalny spektakl, otwarty dla publiczności, zostanie zaprezentowany 31 lipca. Dodatkowo młodzi artyści z poszczególnych miast wystąpią na unikatowym w skali kraju festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem” pod koniec sierpnia.
Warsztaty i próby do spektakli odbędą się w Bemowskim Centrum Kultury. Sposób organizacji półkolonii został dostosowany do obecnej sytuacji i związanych z nią reguł życia społecznego, zgodnie z wymogami i zaleceniami odpowiednich instytucji.
Uznanie na całym świecie
Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.
Termin: 20 – 31 lipca
Miejsce: Bemowskie Centrum Kultury (ul. Górczewska 201)
Zgłoszenia: malika@bravefestival.pl oraz alicja.staniszewska@bemowskie.pl
Instruktorzy: Jolanta Sikorska, Mateusz Godlewski, Anna Maria Sadowska i Alicja Brudło
Udział: bezpłatny

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.