Komunikaty PR

Domowy niezbędnik przy infekcjach u dzieci

2020-12-01  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Żelazińska
Valkea Media

Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/

Jesień to czas częstych przeziębień u najmłodszych. Gdy pojawiają się pierwsze objawy choroby, należy zareagować szybko, by nie doprowadzić do niebezpiecznych powikłań. Dobrze mieć wówczas pod ręką urządzenia ułatwiające postawienie diagnozy i skuteczne leczenie.

Choroba u najmłodszych to niełatwy czas dla nich samych, ale także dla rodziców, zwłaszcza tych bardzo małych dzieci, które nie są jeszcze w stanie powiedzieć, co im dolega. Przeziębienie potrafi utrudnić funkcjonowanie malucha w ciągu dnia oraz spokojny sen w nocy. Ból głowy, gardła, katar, kaszel, zatkany nosek utrudniający oddychanie, to ogromny dyskomfort, który objawia się przejmującym płaczem i marudzeniem. W takiej sytuacji wszelkie próby pomocy zatroskanych rodziców mogą powodować dodatkowe rozdrażnienie u dziecka. Warto zatem sięgać po nowoczesne rozwiązania stworzone z myślą o małych pacjentach.

Niezbędny do monitorowania stanu dziecka jest oczywiście termometr. Najlepiej, gdy mierzy temperaturę szybko i dokładnie, a sama czynność nie wywołuje u najmłodszych niepotrzebnego stresu. Nowoczesny, bezdotykowy termometr na podczerwień firmy innoGIO posiada dodatkowo podświetlany wyświetlacz oraz możliwość wyłączenia dźwięku, co ułatwia wykonanie pomiaru podczas snu dziecka. Dodatkową zaletą urządzenia jest wbudowana karta pamięci rejestrująca 20 ostatnich pomiarów, która ułatwi monitorowanie stanu zdrowia maluszka. Termometr przyda się w domu również na co dzień. Oprócz temperatury ciała można nim zmierzyć także temperaturę powierzchni, w tym płynów i pokarmów w zakresie od 0°C – 100 °C. To szczególnie przydatna funkcja dla rodziców małych dzieci, za pomocą której mogą zmierzyć temperaturę wody do kąpieli, mleka czy zupki, bez obaw o poparzenie swojego maleństwa.

Podczas przeziębienia u dziecka dużą ulgę w leczeniu górnych dróg oddechowych przynoszą systematyczne inhalacje. Ta metoda sprawdza się także przy zapaleniu oskrzeli czy zatok. Inhalacje udrażniają nosek dziecka poprzez rozrzedzanie wydzieliny, ułatwiają odkrztuszanie, dodatkowo nawilżają i odkażają. Są szczególnie pomocne u alergików i astmatyków. Aby podnieść skuteczność inhalacji, wskazane jest użycie nebulizatora – urządzenia, które umożliwia aplikację preparatów czy leków wziewnych w postaci rozpylonego areozolu bezpośrednio do układu oddechowego. Wytworzona przez nebulizator mgiełka osiada na krtani, gardle, tchawicy i oskrzelach, a najmniejsze cząsteczki potrafią dotrzeć aż do pęcherzyków płucnych. Podanie leku w takiej formie i w taki sposób zwiększa jego działanie terapeutyczne oraz zmniejsza skutki uboczne towarzyszące podawaniu tabletek doustnych.

W inhalatorze siateczkowym firmy innoGIO zastosowano nowoczesną, siateczkową membranę, która nie nagrzewa się, co sprawia, że struktura leku na poziomie molekularnym nie ulega zmianie. W przeciwieństwie do tradycyjnych inhalatorów sprężarkowych nebulizator membranowy nie wymaga podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak wężyk czy pojemnik do nebulizacji. Jest on też wyjątkowo niewielkich rozmiarów, dlatego łatwo go przechowywać nawet w małym mieszkaniu. Urządzenie z powodzeniem można również zabrać na spacer czy w podróż. W komplecie znajdują się dwie maski inhalacyjne – dla dzieci oraz dorosłych, dbając o zdrowie całej rodziny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Valkea Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.