Komunikaty PR

Domowy niezbędnik przy infekcjach u dzieci

2020-12-01  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Żelazińska
Valkea Media

Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/

Jesień to czas częstych przeziębień u najmłodszych. Gdy pojawiają się pierwsze objawy choroby, należy zareagować szybko, by nie doprowadzić do niebezpiecznych powikłań. Dobrze mieć wówczas pod ręką urządzenia ułatwiające postawienie diagnozy i skuteczne leczenie.

Choroba u najmłodszych to niełatwy czas dla nich samych, ale także dla rodziców, zwłaszcza tych bardzo małych dzieci, które nie są jeszcze w stanie powiedzieć, co im dolega. Przeziębienie potrafi utrudnić funkcjonowanie malucha w ciągu dnia oraz spokojny sen w nocy. Ból głowy, gardła, katar, kaszel, zatkany nosek utrudniający oddychanie, to ogromny dyskomfort, który objawia się przejmującym płaczem i marudzeniem. W takiej sytuacji wszelkie próby pomocy zatroskanych rodziców mogą powodować dodatkowe rozdrażnienie u dziecka. Warto zatem sięgać po nowoczesne rozwiązania stworzone z myślą o małych pacjentach.

Niezbędny do monitorowania stanu dziecka jest oczywiście termometr. Najlepiej, gdy mierzy temperaturę szybko i dokładnie, a sama czynność nie wywołuje u najmłodszych niepotrzebnego stresu. Nowoczesny, bezdotykowy termometr na podczerwień firmy innoGIO posiada dodatkowo podświetlany wyświetlacz oraz możliwość wyłączenia dźwięku, co ułatwia wykonanie pomiaru podczas snu dziecka. Dodatkową zaletą urządzenia jest wbudowana karta pamięci rejestrująca 20 ostatnich pomiarów, która ułatwi monitorowanie stanu zdrowia maluszka. Termometr przyda się w domu również na co dzień. Oprócz temperatury ciała można nim zmierzyć także temperaturę powierzchni, w tym płynów i pokarmów w zakresie od 0°C – 100 °C. To szczególnie przydatna funkcja dla rodziców małych dzieci, za pomocą której mogą zmierzyć temperaturę wody do kąpieli, mleka czy zupki, bez obaw o poparzenie swojego maleństwa.

Podczas przeziębienia u dziecka dużą ulgę w leczeniu górnych dróg oddechowych przynoszą systematyczne inhalacje. Ta metoda sprawdza się także przy zapaleniu oskrzeli czy zatok. Inhalacje udrażniają nosek dziecka poprzez rozrzedzanie wydzieliny, ułatwiają odkrztuszanie, dodatkowo nawilżają i odkażają. Są szczególnie pomocne u alergików i astmatyków. Aby podnieść skuteczność inhalacji, wskazane jest użycie nebulizatora – urządzenia, które umożliwia aplikację preparatów czy leków wziewnych w postaci rozpylonego areozolu bezpośrednio do układu oddechowego. Wytworzona przez nebulizator mgiełka osiada na krtani, gardle, tchawicy i oskrzelach, a najmniejsze cząsteczki potrafią dotrzeć aż do pęcherzyków płucnych. Podanie leku w takiej formie i w taki sposób zwiększa jego działanie terapeutyczne oraz zmniejsza skutki uboczne towarzyszące podawaniu tabletek doustnych.

W inhalatorze siateczkowym firmy innoGIO zastosowano nowoczesną, siateczkową membranę, która nie nagrzewa się, co sprawia, że struktura leku na poziomie molekularnym nie ulega zmianie. W przeciwieństwie do tradycyjnych inhalatorów sprężarkowych nebulizator membranowy nie wymaga podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak wężyk czy pojemnik do nebulizacji. Jest on też wyjątkowo niewielkich rozmiarów, dlatego łatwo go przechowywać nawet w małym mieszkaniu. Urządzenie z powodzeniem można również zabrać na spacer czy w podróż. W komplecie znajdują się dwie maski inhalacyjne – dla dzieci oraz dorosłych, dbając o zdrowie całej rodziny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Valkea Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.