Dzień Dziecka 2023. Anielskie atrakcje dla najmłodszych w Koneserze
1 czerwca jest dniem wyczekiwanym przez dzieci w wielu częściach świata. Corocznie właśnie wtedy przypada ich święto – Dzień Dziecka. To dobry moment, by na chwilę oderwać się od codziennej rutyny i spędzić czas ze swoimi pociechami. Pomysłowe i intersujące propozycje przygotowało Centrum Praskie Koneser, w którym każdego roku odbywają się setki różnorodnych wydarzeń.
Tegoroczny Dzień Dziecka w Koneserze świętowany będzie bardzo długo. A start, oczywiście 1 czerwca (czwartek). Wtedy, w godz. 18.00-20.00, odbędzie się pierwszy z dwóch warsztatów „Stwórz Praskiego Aniołka z Markiem Sułkiem” w Art Sułek Space. Mali artyści przeniosą się do wyjątkowego świata praskich aniołków i pod okiem ich pomysłodawcy oraz twórcy stworzą swojego własnego, niepowtarzalnego anioła. Dla najmłodszych uczestników przygotowana będzie plastelina, która jest doskonałym materiałem do kreatywnych zabaw. Nieco starsze dzieci będą miały z kolei możliwość poszerzenia swoich umiejętności artystycznych korzystając z bardziej zaawansowanych technik i materiałów, dostosowanych do ich wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona)! Kto nie zdążył, nic straconego – kolejna szansa już 3 czerwca (sobota, godz. 14.00-16.00; również obowiązują zapisy).
Praskie Aniołki – gra dla całej rodziny w Koneserze
Warsztaty z Markiem Sułkiem to nie koniec anielskich atrakcji, związanych ze skrzydlatymi postaciami. Jak się okazało, aniołki mieszkające na co dzień w pracowni artysty, postanowiły się wybrać na spacer po Koneserze. Tak im się spodobała jego pieczołowicie odnowiona, pofabryczna przestrzeń, że nie chcą wrócić do swojego „domu”! Uczestnicy gry miejskiej Praskie Aniołki mogą pomóc artyście i je odszukać. Jak? Wystarczy smartfon z czytnikiem kodów QR. Podążając za wskazówkami, poznacie wszystkie dziesięć aniołków (również gigantycznego Anioła Urwisa i jego świnkę, którzy właśnie zadomowili się na placu Konesera). Jesteście gotowi na prawdziwą przygodę w murach Konesera? W darmowej grze można wziąć udział w dowolnym momencie, od 1 czerwca przez cały miesiąc. Start gry: przy najwyższym punkcie Konesera, czyli pod kominem.
Wspólne odkrywanie Pragi
Już tradycją w Centrum Praskim Koneser stały się bezpłatne, cykliczne spacery PoWarszawsku. Podczas nich Łukasz Ostoja-Kasprzycki, czyli popularyzator historii Warszawy i jej pasjonat, dzieli się rozmaitymi ciekawostkami i anegdotami. Każde z wydarzeń ma też specjalnego gościa lub partnera. Tym razem będzie nim Ładne Bebe – platforma dla rodziców i prawdziwa kopalnia wiedzy o rodzicielstwie. Z okazji Dnia Dziecka, w sobotę (3 czerwca, godz. 12.00), wyruszy specjalny spacer – nie może być inaczej – trasą praskich aniołków (na przestrzeni całej dzielnicy jest ich wiele!), murali oraz zabaw i zwierzaków! Podczas wydarzenia będzie można się dowiedzieć, gdzie niegdyś mieścił się największy lunapark w stolicy z ogromną kolejką górską, czy też dawny wybieg dla niedźwiedzi warszawskiego ZOO. Na zakończenie tej niezwykłej wyprawy – wspólne zdjęcie z Praskim Urwisem (to również miejsce zbiórki). Mile widziani są wszyscy, bez względu na wiek.
Ponadto, w Centrum Praskim Koneser w ramach obchodów Dnia Dziecka zaplanowano także inne wydarzenia dla najmłodszych:
- „Abrakadabra, Dzień Dziecka i Magia” – show iluzjonisty Dawida Dabińskiego w Magic Mind Museum (czwartek, 1 czerwca, godz. 18.00, spektakl biletowany);
- Warsztaty dla dzieci Tropem Wielkich Artystów w Minimal Line: Picasso (sobota, 3 czerwca, wydarzenie płatne, obowiązują zapisy);
- Darmowe warsztaty tworzenia pizzy w Spółdzielni.Koneser – 3 czerwca (trzy tury: 11.00, 12.00, 18.00). Obowiązują zapisy: +48 533 150 716;
- Teatr Baj czyta dzieciom – „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?” (4 czerwca, godz. 11.00, scena pod kominem, wstęp wolny);
- Spektakl plenerowy Teatru Baj – „Mary, łowczyni skamielin” (23 czerwca, godz. 14.00 i 16.30, plac Konesera, wstęp wolny).
Więcej informacji o wydarzeniach odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu i na profilach Konesera w mediach społecznościowych.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.