Dzień Dziecka w Koneserze. Wyjątkowe wydarzenia dla rodzin w Warszawie
Strefa Zabawy LEGO® w Gama Concept, kreatywne aktywności w miniciti czy warsztaty z ekipą Centrum Twórczego Przerób-My oraz w pracowni Minimal Line. A oprócz tego – słodkie promocje. Tegoroczny Dzień Dziecka w Centrum Praskim Koneser zapowiada się doskonale. I co równie istotne, potrwa aż przez kilka dni!
1 czerwca to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, czyli święto wszystkich dzieci. To także niezwykły czas w Centrum Praskim Koneser, które co roku dba o to, by najmłodsi poczuli się wtedy jeszcze bardziej wyjątkowo. Nie inaczej jest w tym roku! Zwłaszcza że Dzień Dziecka w Koneserze rozpoczyna się już w sobotę, 25 maja, i potrwa ponad tydzień – do 2 czerwca 2024 roku.
Wszystko rozpocznie się w przestrzeni Gama Concept, gdzie właśnie 25 maja wystartuje Strefa Zabawy LEGO®. Codziennie, do 2 czerwca, dzieci (rekomendowany wiek: 5-12 lat) będą mogły przenieść się do miejsc inspirowanych różnymi zestawami LEGO®. Czekają na nie ciekawe zadania i dużo klocków! Dzieci mogą wziąć udział w wydarzeniu wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy uczestnik musi posiadać własny, darmowy bilet – można go pobrać tutaj.
Kreatywnie w miniciti
Specjalne aktywności na Dzień Dziecka przygotowało również miniciti. To zlokalizowane w Pasażu Konesera innowacyjne mini-miasto, w którym dzieci w wieku 7-15 lat wcielają się w różne role zawodowe, poznają tajniki wielu z nich, pracują na prawdziwych sprzętach i zarabiać miniasy (waluta miniciti). Swoje wynagrodzenie po odprowadzeniu podatków młodzi mogą wydać w miasteczkowym Sklepiku Marzeń, kupując prawdziwe produkty lub oszczędzić.
Przez cały weekend (31.05-2.06) w miasteczku obowiązywać będzie strefa tax free! W tych dniach podatki za dzieci zapłaci miniciti, dzięki czemu młodzi zarobią więcej! Dodatkowo przewidzianych jest wiele atrakcji: warsztaty kreatywne i rękodzielnicze, fotobudka (sobota, 1.06), a do każdego biletu dodatkowa atrakcja – darmowy przejazd kultowym, amerykańskim school busem. Oprócz tego w mini-Strefie Relaksu na dzieci i całe rodziny czekają leżaki, gigagry i gigakolorowanki, ekobalony, malowanie twarzy i inne atrakcje. A dodatkowo o doskonałą zabawę zadbają animatorzy miniciti i jego partnerów.
Warsztaty czas start!
Coś specjalnego w przestrzeni eventowej Butelkownia, na terenie Centrum Praskiego Koneser (1-2.06), przygotowała ekipa Przerób-My – jej zdaniem Dzień Dziecka nie ma ograniczeń wiekowych i jest dla każdego. Trudno się z tym nie zgodzić! Letnie Targi Kreatywne to między innymi:
- warsztaty projektowania stylowych dodatków;
- ekogry i animacje z nagrodami;
- pokazy DIY, podczas których będzie można dowiedzieć się jak odświeżyć stare meble;
- gra terenowa z nagrodami.
Wstęp i udział w atrakcjach i warsztatach Przerób-My jest bezpłatny. Wydarzeniom towarzyszyć będą targi rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu, na których będzie można kupić wyjątkowe rzeczy.
Z kolei w pracowni Minimal Line (1.06) na wszystkich najmłodszych czekają dwie tury warsztatów SENSO-PLASTYKA. W trakcie wydarzenia dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki artystyczne. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały możliwość uwolnienia swojej kreatywności. Więcej informacji i zapisy: tutaj.
Więcej informacji o eventach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.