Komunikaty PR

Dzień Dziecka w tym roku inaczej

2020-05-19  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

W tym roku 1 czerwca na pewno nie będzie festynów, wyjścia do kina czy nawet na plac zabaw. Koronawirus zamknął wiele możliwości zabawy, ale przecież nie zniósł Dnia Dziecka i prawa do radości. Może to święto jest teraz właśnie bardziej wyczekiwane niż kiedykolwiek wcześniej. Od pomysłowości rodziców i najbliższych zależy, czy to będzie najlepszy Dzień Dziecka w życiu.

Wszystko wskazuje na to, że w wielu miastach i dzielnicach będzie on także połączony z upragnionym powrotem najmłodszych do szkolnych świetlic i przedszkoli. Mimo dziwnych, pandemicznych okoliczności tegoroczny 1 czerwca wcale więc nie musi być mniej wesoły niż wszystkie dotąd. Dzieciom radość sprawiają nie tylko prezenty, ale przede wszystkim uwaga i czas im poświęcony. Tego ostatniego wielu z nas ma akurat ostatnio pod dostatkiem. Podejdźmy więc do tego święta alternatywnie. Niech nasze pociechy zapamiętają je na długie lata. Zaplanujmy zabawę, której do tej pory nie znały. Zaoferujmy prezent inny niż z katalogu, obdarujmy słodyczami, które będą nie tylko smaczne, ale też zdrowe.

Ocean w łazience

Przestrzeń oczywiście ma znaczenie i to ona została właśnie najbardziej ograniczona. Podobnie jak towarzystwo, w którym można obchodzić Dzień Dziecka. Trudno, trzeba sobie poradzić w takich okolicznościach w jakich się jest. Do dyspozycji mamy przecież np. całą kuchnię, która może stać się wspaniałym placem zabaw i laboratorium chemicznym. Duży pokój czy salon może być miejscem, w którym powstanie największa budka świata, zrobiona z koców i poduszek, istny pałac, albo labirynt. Możemy założyć razem z dzieckiem mini ogródek na balkonie albo bawić się w łazience, gdzie wanna stanie się oceanem, po którym pływać będą zabawkowe lub papierowe okręty.

Teatr ze skarpetek

Statki niech będą zrobione własnoręcznie, podobnie jak inne prezenty: wiatraczek z wycinanek, pacynka ze skarpetki. Bardzo wiele propozycji na proste, niewymagające wielu akcesoriów zabawy i podarunki można znaleźć w Internecie.

Oczywiście nasze pociechy są przyzwyczajone do „wypasionych” prezentów i ratuje nas to, że ciągle kursują kurierzy i działają sklepy online. Ale jeśli już zdecydujemy się na kupno upominku przez Internet, to niech ma chociaż ten walor, że można się nim bawić razem.

Chociaż wielu rodziców będzie teraz szukało raczej czegoś, co zajmie dziecko na dłuższą chwilę - zauważa Anna Pietuszko, nauczycielka z białostockiej szkoły. - Długo byliśmy pozamykani w ciasnych przestrzeniach i zdani tylko na towarzystwo domowników. Po kilku miesiącach, mimo że się kochamy, możemy mieć siebie po prostu dość. Jeśli więc 7-latek lubi puzzle czy klocki, kupmy takie, których ułożenie sprawi mu trochę trudności, żeby było to dla niego wyzwanie, które go pochłonie dając rodzicom czas na zebrane sił przed kolejną zabawą.

Porcja Dobra

Zwykle Dzień Dziecka był też traktowany jako zezwolenie na nieograniczone opychanie się słodyczami. Może teraz niech będzie inaczej. Nawet jeśli kupujemy coś słodkiego, to niech będzie to naturalna, zdrowa przekąska. Zadbajmy, by zawarte w niej składniki korzystnie wpływały na rozwijające się organizmy, dawały im odpowiednią porcję witamin i energii.

Wielu producentów naturalnych słodyczy idąc tym tropem przygotowuje specjalną ofertę na ten wyjątkowy Dzień Dziecka, w którym chcielibyśmy dać maluchom jeszcze więcej radości niż w poprzednich latach. Firma Pure Life produkuje linię naturalnych przekąsek "Porcja Dobra", w tym  alternatywne do popularnych jajek z niespodzianką - kostki z niespodzianką. W kostkach poza zdrowymi łakociami, których skład ograniczony jest do trzech czy czterech naturalnych składników, znajdują się też edukacyjne zabawki.

Na ten Dzień Dziecka przygotowaliśmy zestaw 8 kostek. W każdej jest inny dinozaur, którego należy ułożyć z klocków. Na dodatek z tych ośmiu małych dinozaurów można ułożyć jednego dużego, co jest dla dzieci wielką atrakcją. Nie jest to zbyt łatwe, mnie – dorosłej - osobie zajęło to około pół godziny – mówi Natalia Stsepantsova, prezes firmy produkującej „Porcję Dobra”. – W opakowaniu znajduje się jednak pomocna, dokładna instrukcja. Każde dziecko w wieku szkolnym sobie więc z tym poradzi. 

Wprowadzanie zmian w tradycje świętowania Dnia Dziecka, mimo że wymuszone przez trudne okoliczności, może mieć swoje plusy. Nadarza się okazja, by zmienić nawyki na lepsze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.