Dzień Dziecka z klockami w Galerii Dominikańskiej
Wrocławska Galeria Dominikańska kusi dobrą zabawą! Z okazji Dnia Dziecka centrum handlowe przygotowało nie lada atrakcję w postaci wypełnionej klockami strefy rozrywki! Wszystko za sprawą centrum kreatywnej zabawy, które zadebiutuje w galerii pod nazwą Linden Park. To tutaj, 1 czerwca przez cały dzień, pod okiem animatora dzieci będą mogły pobawić się drewnianymi klockami, zmierzyć się z wyzwaniami konstrukcyjnymi, a także wziąć udział w warsztatach z budowania makiet z klocków, które następnie zabiorą ze sobą do domu.
Z okazji Dnia Dziecka w Linden Parku na dzieci czekać będzie wiele atrakcji z klockami Linden w roli głównej. W Centrum Kreatywnej Zabawy, na powierzchni 389 mkw., najmłodsi będą mieli do dyspozycji funkcjonalny plac zabaw ze strefą warsztatowo-integracyjną oraz miejscem do rozrywki. W dniu swojego święta mali goście będą mogli wspólnie z animatorem przez cały dzień pobawić się klockami, natomiast w godzinach 13.00, 15.00 i 17.00 wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z budowania makiet z klocków, które następnie wezmą ze sobą do domu. W tym dniu dla uczestników zaplanowano także ciekawe wyzwania konstrukcyjne oraz konkursy z nagrodami.
- Już 1 czerwca zapraszamy wrocławian na otwarcie największej w Polsce strefy drewnianych klocków i bawialni pełnej ekologicznych zabawek! To kolejne stworzone przez nas miejsce kreatywnej zabawy dla dzieci, w którym na najmłodszych czeka wspaniała i rozwijająca rozrywka. Klocki to niezwykle proste zabawki, które zachęcają dzieci do nauki i przykuwają ich uwagę. Doskonale nadają się do zajęć artystycznych, ćwiczeń rozwijających zdolności i umiejętności manualne czy pobudzania logicznego myślenia - mówi Aleksandra Walkowicz, właścicielka firmy Linden i dodaje - Drewniane klocki ekologiczne to przyjazny środowisku produkt w duchu less waste. Wykonane z lekkiego drewna lipowego, nie są pokryte farbą i lakierem, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla maluchów.
Centrum Kreatywnej Zabawy Linden Park to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu z rodziną – z warsztatami, zajęciami dla dzieci, oferujące strefę wypoczynku dla rodziców, możliwość organizacji urodzin bądź okolicznościowych imprez dla najmłodszych. Na miejscu dostępny będzie także firmowy sklep z produktami Linden, czyli drewnianymi klockami naturalnymi. Sala zabaw w Galerii Dominikańskiej znajduje się na poziomie (- 1), w pobliżu restauracji McDonald’s i Starbucks.
Więcej szczegółów na stronie: https://galeria-dominikanska.pl/.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.