Dzień Dziecka z klockami LEGO® w Nowych Bielawach
Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
W Toruniu nie brakuje pomysłów na to, jak ciekawie i rodzinnie spędzić tegoroczny Dzień Dziecka. Także Nowe Bielawy szykują atrakcje dla najmłodszych.
Nic tak nie wciąga, jak budowanie z klocków. Będą mogły się o tym przekonać dzieci, które już 1 czerwca przyjdą do Nowych Bielaw. Centrum handlowe przygotowuje wyjątkową atrakcję na Dzień Dziecka.
W specjalnie przygotowanej strefie niemal przez cały dzień będzie można tworzyć konstrukcje przy użyciu klocków LEGO®, a do tego zgarniać nagrody. Najmłodsi będą mogli tu wziąć udział m.in. w konkursach budowania, w trakcie których zaprojektują i stworzą własne konstrukcje.
Lot kosmos, zagroda dla zwierząt czy najmniejsza budowla świata? Co godzinę organizatorzy ogłoszą jeden tematyczny konkurs. Zadaniem dzieci będzie wyczarowanie budowli, postaci lub miejsca z tysięcy klocków, które następnie będą oceniane.
Ponadto w centrum handlowym powstanie przestrzeń, w której będzie można stawiać dowolne konstrukcje według własnego pomysłu, dając tym samym popis dziecięcej kreatywności. Do dyspozycji najmłodszych będą tysiące kolorowych klocków.
Nowe Bielawy przygotowały także coś dla fanów gamingu. W centrum staną aż 4 konsole PS4, w których będzie można znaleźć gry ze świata klocków LEGO®. Jednocześnie grać będzie mogło na nich aż 8 osób! To szansa, aby stanąć do rywalizacji i nieźle się bawić, zapowiadają organizatorzy.
To jednak nie koniec zabawy! Coś dla siebie w toruńskim centrum handlowym znajdą także maluchy. Z myślą o dzieciach w wieku od 1,5 do 5 lat powstanie tu „basen” wypełniony po brzegi klockami LEGO® DUPLO®. Najmłodsi będą mogli w nim bawić się i budować swoje pierwsze konstrukcje.
– Budowanie z klocków, zwłaszcza w większej grupie, to świetna zabawa. W ten sposób dzieci mogą się zrelaksować, ale także wiele nauczyć. Stawianie konstrukcji uczy kreatywności i pobudza wyobraźnię, a do tego sprawia, że najmłodsi ćwiczą koncentrację – mówi Marta Wiśniewska z CH Nowe Bielawy w Toruniu.
– Stworzenie promu kosmicznego czy budynku z tysięcy klocków to nie lada wyzwanie dla dzieci. Tymczasem już 1-go czerwca można spodziewać się dziesiątek takich konstrukcji w Nowych Bielawach, które zapewne zaskoczą pomysłowością – dodaje.
Atrakcje na Dzień Dziecka dostępne będą w godzinach od 11.00 do 19.00.
Wstęp jest bezpłatny.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.