Komunikaty PR

Dzieci mają wychodne: jak ważny jest kontakt z naturą dla rozwoju dzieci

2023-09-13  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl

Nowy rok szkolny to doskonały czas na nowe wyzwania i pozytywne zmiany. Zachęcamy, by jedną z nich był udział w programie „Dzieci mają wychodne”, który Fundacja Rozwoju Dzieci prowadzi od 2021 roku. Czas pandemii i powrotu do nowej normalności pokazał, jak istotny dla nas wszystkich, a zwłaszcza małych dzieci jest kontakt z naturą.  

Podstawowym celem Programu jest włączenie do zajęć w przedszkolach i szkołach 3-godzinnych pobytów nauczycieli i dzieci w naturze, 1 raz w tygodniu – niezależnie od pogody.

Dzieci, które spędzają wystarczającą ilość czasu w naturze rozwijają się lepiej. Kontakt z naturą i spędzanie czasu w otoczeniu innych to skuteczne wsparcie w budowaniu własnej tożsamości. Konfrontując swoje pomysły i działania w realnych warunkach dzieci mają szansę same stworzyć prawdziwy obraz siebie. Dziecięcy rozwój powinien przebiegać w atmosferze swobody, który jest tożsamy z przebywaniem w otoczeniu przyrody.

Program „Dzieci mają wychodne” jest więc trafną odpowiedzią na współczesną kondycję dzieci, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Daje im szansę na edukację w kontakcie z przyrodą, przeciwdziałając zanikaniu relacji rówieśniczych i braku warunków do prawidłowego rozwoju.

To tylko kilka powodów, dla których warto dać dzieciom szansę na udział w programie. Pozwala on najmłodszym odkrywać świat na nowo, budować zdrowe relacje, a przy tym rozwijać umysł oraz ciało. Każda placówka zapisując się do programu otrzymuje stałe, eksperckie wsparcie i materiały pomocne w rozpoczęciu “wychodnych”.

Udział w programie jest bezpłatny, każda grupa lub klasa, niezależnie od liczby dzieci i ich wieku  może skorzystać z udziału w programie.

Formularz zgłoszenia i dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.dziecimajawychodne.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Muzyka

Jeden Osiem L: Przygotowaliśmy nową aranżację utworu „Jak zapomnieć”. Ten przebój śpiewają z nami już kolejne pokolenia

Zespół Jeden Osiem L wystąpi w sobotnim koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki” w ramach Polsat Hit Festiwal. Muzycy cieszą się, że po blisko 20 latach wracają do sopockiego amfiteatru i mają nadzieję, że nowa aranżacja przeboju „Jak zapomnieć” przypadnie do gustu odbiorcom. Łukasz Wółkiewicz i Krzysztof Bączek zdradzają, że poza udziałem w tym wydarzeniu wybiorą się także na spacer po ulubionych miejscach w Sopocie.

Farmacja

Statystyki dotyczące otyłości coraz bardziej niepokojące. Niewielki odsetek chorych podejmuje leczenie

Otyłość generuje gigantyczne koszty zdrowotne i ekonomiczne. Ma to odzwierciedlenie zarówno w wydatkach systemu ochrony zdrowia związanych z leczeniem czy hospitalizacją, jak i kosztach bezpośrednich związanych ze spadkiem produktywności w pracy. W dodatku z otyłością powiązanych jest ok. 200 innych chorób – podkreślają eksperci przy okazji Europejskiego Dnia Walki z Otyłością. Możliwości leczenia otyłości jest coraz więcej, ale pacjenci wciąż za rzadko zgłaszają się po pomoc.