Komunikaty PR

Dzieci mają wychodne: jak ważny jest kontakt z naturą dla rozwoju dzieci

2023-09-13  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl

Nowy rok szkolny to doskonały czas na nowe wyzwania i pozytywne zmiany. Zachęcamy, by jedną z nich był udział w programie „Dzieci mają wychodne”, który Fundacja Rozwoju Dzieci prowadzi od 2021 roku. Czas pandemii i powrotu do nowej normalności pokazał, jak istotny dla nas wszystkich, a zwłaszcza małych dzieci jest kontakt z naturą.  

Podstawowym celem Programu jest włączenie do zajęć w przedszkolach i szkołach 3-godzinnych pobytów nauczycieli i dzieci w naturze, 1 raz w tygodniu – niezależnie od pogody.

Dzieci, które spędzają wystarczającą ilość czasu w naturze rozwijają się lepiej. Kontakt z naturą i spędzanie czasu w otoczeniu innych to skuteczne wsparcie w budowaniu własnej tożsamości. Konfrontując swoje pomysły i działania w realnych warunkach dzieci mają szansę same stworzyć prawdziwy obraz siebie. Dziecięcy rozwój powinien przebiegać w atmosferze swobody, który jest tożsamy z przebywaniem w otoczeniu przyrody.

Program „Dzieci mają wychodne” jest więc trafną odpowiedzią na współczesną kondycję dzieci, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Daje im szansę na edukację w kontakcie z przyrodą, przeciwdziałając zanikaniu relacji rówieśniczych i braku warunków do prawidłowego rozwoju.

To tylko kilka powodów, dla których warto dać dzieciom szansę na udział w programie. Pozwala on najmłodszym odkrywać świat na nowo, budować zdrowe relacje, a przy tym rozwijać umysł oraz ciało. Każda placówka zapisując się do programu otrzymuje stałe, eksperckie wsparcie i materiały pomocne w rozpoczęciu “wychodnych”.

Udział w programie jest bezpłatny, każda grupa lub klasa, niezależnie od liczby dzieci i ich wieku  może skorzystać z udziału w programie.

Formularz zgłoszenia i dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.dziecimajawychodne.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 13:00

Pepco rusza w wakacyjną trasę razem z Happy Bus

Pełne atrakcji autobusy Fundacji Happy Kids już po raz czternasty wyruszyły w wakacyjną trasę po Polsce, by zapewnić dzieciom ze wsi i małych miasteczek niezapomniane wrażenia. W tym roku Happy Busy zawitają do kilkudziesięciu
Dziecko Żywienie małego dziecka na wakacjach – 5 ważnych wskazówek od psychologa i ped
2024-07-23 | 09:00

Żywienie małego dziecka na wakacjach – 5 ważnych wskazówek od psychologa i ped

Wakacyjny wyjazd to czas beztroski i odpoczynku dla całej rodziny, często to także okazja do kulinarnych eksperymentów, próbowania i poznawania nowych smaków. Jednak,
Dziecko Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne
2024-07-16 | 12:00

Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne

Tylko ⅕ Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a ⅖ jest zdania, że sugeruje ona, że czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.