Dzieci mają wychodne: jak ważny jest kontakt z naturą dla rozwoju dzieci
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Nowy rok szkolny to doskonały czas na nowe wyzwania i pozytywne zmiany. Zachęcamy, by jedną z nich był udział w programie „Dzieci mają wychodne”, który Fundacja Rozwoju Dzieci prowadzi od 2021 roku. Czas pandemii i powrotu do nowej normalności pokazał, jak istotny dla nas wszystkich, a zwłaszcza małych dzieci jest kontakt z naturą.
Podstawowym celem Programu jest włączenie do zajęć w przedszkolach i szkołach 3-godzinnych pobytów nauczycieli i dzieci w naturze, 1 raz w tygodniu – niezależnie od pogody.
Dzieci, które spędzają wystarczającą ilość czasu w naturze rozwijają się lepiej. Kontakt z naturą i spędzanie czasu w otoczeniu innych to skuteczne wsparcie w budowaniu własnej tożsamości. Konfrontując swoje pomysły i działania w realnych warunkach dzieci mają szansę same stworzyć prawdziwy obraz siebie. Dziecięcy rozwój powinien przebiegać w atmosferze swobody, który jest tożsamy z przebywaniem w otoczeniu przyrody.
Program „Dzieci mają wychodne” jest więc trafną odpowiedzią na współczesną kondycję dzieci, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Daje im szansę na edukację w kontakcie z przyrodą, przeciwdziałając zanikaniu relacji rówieśniczych i braku warunków do prawidłowego rozwoju.
To tylko kilka powodów, dla których warto dać dzieciom szansę na udział w programie. Pozwala on najmłodszym odkrywać świat na nowo, budować zdrowe relacje, a przy tym rozwijać umysł oraz ciało. Każda placówka zapisując się do programu otrzymuje stałe, eksperckie wsparcie i materiały pomocne w rozpoczęciu “wychodnych”.
Udział w programie jest bezpłatny, każda grupa lub klasa, niezależnie od liczby dzieci i ich wieku może skorzystać z udziału w programie.
Formularz zgłoszenia i dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.dziecimajawychodne.pl

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.