Dzieci mają wychodne: jak ważny jest kontakt z naturą dla rozwoju dzieci
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Nowy rok szkolny to doskonały czas na nowe wyzwania i pozytywne zmiany. Zachęcamy, by jedną z nich był udział w programie „Dzieci mają wychodne”, który Fundacja Rozwoju Dzieci prowadzi od 2021 roku. Czas pandemii i powrotu do nowej normalności pokazał, jak istotny dla nas wszystkich, a zwłaszcza małych dzieci jest kontakt z naturą.
Podstawowym celem Programu jest włączenie do zajęć w przedszkolach i szkołach 3-godzinnych pobytów nauczycieli i dzieci w naturze, 1 raz w tygodniu – niezależnie od pogody.
Dzieci, które spędzają wystarczającą ilość czasu w naturze rozwijają się lepiej. Kontakt z naturą i spędzanie czasu w otoczeniu innych to skuteczne wsparcie w budowaniu własnej tożsamości. Konfrontując swoje pomysły i działania w realnych warunkach dzieci mają szansę same stworzyć prawdziwy obraz siebie. Dziecięcy rozwój powinien przebiegać w atmosferze swobody, który jest tożsamy z przebywaniem w otoczeniu przyrody.
Program „Dzieci mają wychodne” jest więc trafną odpowiedzią na współczesną kondycję dzieci, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Daje im szansę na edukację w kontakcie z przyrodą, przeciwdziałając zanikaniu relacji rówieśniczych i braku warunków do prawidłowego rozwoju.
To tylko kilka powodów, dla których warto dać dzieciom szansę na udział w programie. Pozwala on najmłodszym odkrywać świat na nowo, budować zdrowe relacje, a przy tym rozwijać umysł oraz ciało. Każda placówka zapisując się do programu otrzymuje stałe, eksperckie wsparcie i materiały pomocne w rozpoczęciu “wychodnych”.
Udział w programie jest bezpłatny, każda grupa lub klasa, niezależnie od liczby dzieci i ich wieku może skorzystać z udziału w programie.
Formularz zgłoszenia i dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.dziecimajawychodne.pl

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Doda: Podczas koncertów zawsze staram się robić jakieś ekstrashow, by wzbudzić emocje. Mam dużo pomysłów, natomiast wszystko zależy od funduszy i organizatorów
Koncerty Dody to nie tylko popis jej umiejętności wokalnych, ale także spektakularne widowiska. W najbliższy weekend piosenkarka wystąpi podczas Polsat Hit Festiwal w Sopocie i z tej okazji również szykuje show, które ma zachwycić widownię w amfiteatrze i widzów zgromadzonych przed telewizorami. Artystka zdradza, że tym razem planuje między innymi nieco sentymentalny powrót do klimatu musicalu „Metro”. Niezwykłą oprawę będzie miał również jej duet ze Smolastym.
Muzyka
Jeden Osiem L: Przygotowaliśmy nową aranżację utworu „Jak zapomnieć”. Ten przebój śpiewają z nami już kolejne pokolenia

Zespół Jeden Osiem L wystąpi w sobotnim koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki” w ramach Polsat Hit Festiwal. Muzycy cieszą się, że po blisko 20 latach wracają do sopockiego amfiteatru i mają nadzieję, że nowa aranżacja przeboju „Jak zapomnieć” przypadnie do gustu odbiorcom. Łukasz Wółkiewicz i Krzysztof Bączek zdradzają, że poza udziałem w tym wydarzeniu wybiorą się także na spacer po ulubionych miejscach w Sopocie.
Farmacja
Statystyki dotyczące otyłości coraz bardziej niepokojące. Niewielki odsetek chorych podejmuje leczenie

Otyłość generuje gigantyczne koszty zdrowotne i ekonomiczne. Ma to odzwierciedlenie zarówno w wydatkach systemu ochrony zdrowia związanych z leczeniem czy hospitalizacją, jak i kosztach bezpośrednich związanych ze spadkiem produktywności w pracy. W dodatku z otyłością powiązanych jest ok. 200 innych chorób – podkreślają eksperci przy okazji Europejskiego Dnia Walki z Otyłością. Możliwości leczenia otyłości jest coraz więcej, ale pacjenci wciąż za rzadko zgłaszają się po pomoc.