Komunikaty PR

Dzieci zdobywają w Bytomiu kompetencje przyszłości

2021-05-20  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Takich warsztatów dla dzieci jeszcze w Bytomiu nie było. Jak zostać detektywem i fachowo zbierać odciski palców? Jak zrobić domowe masło? Tego można się nauczyć. Kreatywne zadania przeplatane są logicznymi zagadkami, matematycznymi ćwiczeniami, a nawet treningiem mindfulness. „Przedszkolaki Bystrzaki” już rozpoczęły zabawę i naukę w Agorze Bytom.

Przewodnikiem jest Pan Bystrzak. Zabiera dzieci do tajemniczego lasu, pełnego magii i fantastycznych stworów, ale często potrzebuje ich pomocy, by rozwiązać zagadkę lub znaleźć skarb. Jak stworzyć magiczną latarnię? Jak wykorzystać kroplę wody jako lupę? Jak eksperymentować ze światłem i kolorem?

Odpowiedzi padają na ogólnorozwojowych warsztatach „Przedszkolaki Bystrzaki” w Agorze Bytom. – Zapraszamy dzieci na fascynujące zajęcia, pełne przygód, zagadek i niesamowitych wyzwań – zachęca Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. – Uczestnicy zabierani są przez Pana Bystrzaka w niesamowitą podróż, podczas której doskonale bawią się i naturalnie nabywają nowe umiejętności oraz poszerzają wiedzę z wielu dziedzin – dodaje.

Sztuczki, labirynty i liczenie

Podczas warsztatów dzieci poznają rozmaite sztuczki i zapoznają się z kreatywnymi projektami (np. malowanie cukierkami i projektowanie miasta z paluszków). Uczestniczą w eksperymentach i zabawach sensorycznych (np. tworzenie obrazów, kolaży), rozwiązują zdania matematyczne i logiczne (np. liczenie, ćwiczenia na spostrzegawczość, konstruowanie labiryntów), a nawet trenują koncentrację i zapamiętywanie metodami używanymi w mindfulness.

Nietypowa forma wielowymiarowej nauki poprzez zabawę jest autorskim programem edukacji stworzonym przez Monikę Bigaj-Kisałę, doświadczoną nauczycielkę i metodyczkę, specjalistkę od nauczania dzieci i pasjonatkę nowych technik nauczania. Monika Bigaj-Kisała reprezentuje działającą w Agorze Bytom szkołę językową ProfiLingua, która przekształciła się w Największe Centrum Językowe w Polsce. – Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy unikatowe kursy Przedszkolaki Bystrzaki, rozwijające kompetencje przyszłości 2030-2050, takie jak praca w grupie, komunikacja, negocjacje i perswazja – mówi Monika Bigaj-Kisała. – Maluchy rozwijają zdolności kreatywnego myślenia oraz storytellingu, czyli twórczego opowiadania historii. Na zajęciach zapoznajemy je z technikami mindfulness, które nie tylko wesprą je w nauce koncentracji i polepszania pamięci, ale zapewnią im solidny fundament do zbudowania poczucia własnej wartości – wyjaśnia.

Zasady i zapisy

Warsztaty edukacyjne „Przedszkolaki Bystrzaki” są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zajęcia prowadzone są w grupach. W jednej grupie są dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Druga grupa jest dla starszych uczestników. Warsztaty są teraz bezpłatne. Promocja obejmuje zajęcia grupowe w wymiarze 3 x 60 min w okresie 11.05 do 31.08.2021 (oferta limitowa do wyczerpania miejsc). Zapisy TUTAJ.

Podczas kursu nauczyciel jest z rodzicami w stałym kontakcie, a po każdym semestrze rodzic otrzymuje raport postępów dziecka w nauce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.