Komunikaty PR

Dziecięca moda i porady na Targach Małego Dziecka w Galerii Jurajskiej

2024-05-09  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

Wszystko, co niezbędne maluchowi w jednym miejscu. Już 11 maja w Galerii Jurajskiej odbędą się Targi Małego Dziecka. To wydarzenie kierowane do rodziców i opiekunów, poświęcone modzie dziecięcej, wychowaniu oraz rozwojowi dziecka od pierwszych miesięcy życia.

Porady i cenne wskazówki dotyczące wychowania, wczesnej edukacji oraz rozwoju dziecka, a do tego najnowsze trendy w dziecięcej modzie, pokazy kolekcji ubranek i dodatków z udziałem małych modeli oraz cały ogrom produktów, które przydadzą się każdego dnia w zabawie. Już 11 maja w Galerii Jurajskiej odbędą się Targi Małego Dziecka. Wydarzenie, organizowane już po raz drugi w największym w Częstochowie centrum handlowym, przyciągnie tym razem aż 23 wystawców z całego regionu.

Wśród nich znajdą się m.in. lokalni producenci ubranek, którzy zaprezentują najnowsze trendy w modzie dla najmłodszych, a także producenci akcesoriów (np. torebek dla dzieci, opasek, spinek) oraz zabawek, w tym ręcznie robionych przytulanek i szydełkowanych maskotek. Nie zabraknie także wystawców oferujących produkty do dziecięcych pokoików, w tym pościeli, koców, wkładek do wózka, narzut czy poduszek. Ale wydarzenie to nie tylko okazja do tego, aby zrobić zakupy. To także szansa na to, aby uzyskać wsparcie ekspertów w wychowaniu malucha.

Na targach każdy może skorzystać z porad logopedów, psychologów czy fizjoterapeutów z Baby Steps – Centrum Terapii Dziecka. Co więcej, można tu dowiedzieć się także, jak zacząć przygodę malucha z nauką pływania czy nauką języków obcych i to już od najmłodszych lat. Impreza przyciągnie też żłobek Nianiolandia i przedszkola Nibylandia i Czerwony Kapturek. Spotkanie z nimi to szansa, aby dowiedzieć się, jak wygląda dzień dziecka w takim miejscu oraz jak pobudzić kreatywność malucha. W tym dodatkowo pomogą warsztaty z sensoryki i robienia slime, prowadzone przez przedszkole Czerwony Kapturek.

O tym z kolei, jak wyglądają przygotowania do porodu i pierwsze miesiące życia dziecka, opowiedzą położne z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Spotkanie z nimi to okazja do tego, aby zasięgnąć wskazówek związanych z ciążą, porodem, karmieniem i przewijaniem niemowlaka oraz pielęgnacją noworodka.

– Organizowane targi to wydarzenie, na którym nie tylko upolujemy ciekawe, unikalne i często ręcznie robione produkty dla dzieci, ale także wrócimy do domu z całą garścią cennych porad związanych z wychowaniem, rozwojem, a nawet doborem ubranek, które przydadzą się każdemu opiekunowi, niezależnie od wieku dziecka – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

– Coś dla siebie znajdą tu zarówno rodzice, którzy dopiero spodziewają się malucha, jak również świeżo upieczeni opiekunowie, którzy chcą nieco więcej dowiedzieć się o pierwszych miesiącach i latach życia dziecka. To także gratka dla osób, które chcą podejrzeć najnowsze trendy w modzie dziecięcej. Niemal połowa tegorocznych wystawców to producenci ubranek i akcesoriów dla niemowląt oraz starszych dzieci – dodaje.

Wstęp na Targi Małego Dziecka jest bezpłatny. Wydarzenie odbywa się w godzinach od 10.00 do 18.00

Wśród tegorocznych wystawców można znaleźć: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie, Le bonbon, Nianiolandię, Pływający Maluszek – Szkołę Pływania Acti.Sport, Niepubliczne Przedszkole Nibylandia, Przedszkole Niepubliczne Czerwony Kapturek, BABY STEPS Centrum Terapii Dziecka, Milenove_handmade, Szkołę Językową ProfiLingua Częstochowa, Depilconcept, Szydełkową Kamelię, Szycie z pasji, Puszytkowo handmade, BabyMatt, Project By Duchnik, Guzik z pętelką, Amidekor Stylowe dekoracje, Aloesowe Petardy - Weronika Metyk, Plecionki Iwonki, PatiLove Handmade, Bajkolandię, UszakiCudaki, Skrzynię skarbów. Organizatorem targów jest Agencja Reklamowa Manager.


źródło: Biuro Prasowe Galerii Jurajskiej

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.