Easy Breezy – wirtualne, darmowe półkolonie z językiem angielskim dla dzieci
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
karolina.kapusta|goodonepr.pl| |karolina.kapusta|goodonepr.pl
+ 48 796 996 211
www.goodonepr.pl
Easy Breezy – wirtualne, darmowe półkolonie z językiem angielskim dla dzieci
Internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci Novakid ruszyła z letnim obozem Easy Breezy, który potrwa aż do 29 sierpnia. W każdym tygodniu półkolonii online uczestnicy otrzymają bezpłatny dostęp do kreskówek, lekcji z native speakerami i warsztatów. Dla najbardziej zaangażowanych uczniów przewidziano również nagrody specjalne!
Choć na ogół lato jest postrzegane jako wyczekiwana przerwa od zajęć i nauki, wielu rodziców decyduje się zapisać swoje pociechy na różnego rodzaju półkolonie. Podczas wakacji warto zadbać o żywy i atrakcyjny kontakt z językiem obcym, którego uczy się dziecko. Platforma Novakid, która specjalizuje się w nowoczesnej edukacji językowej prowadzonej w formie angażującej zabawy, postanowiła wyjść tym potrzebom naprzeciw. Szkoła przygotowała bezpłatny, internetowy obóz przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, które chcą szlifować swój angielski. Autorzy programów nauczania po raz kolejny udowodnili, że edukacja może być twórcza, przyjemna i mieć dużo wspólnego z zabawą.
Animacje, lekcje i warsztaty
Program wirtualnego obozu Easy Breezy został podzielony na poszczególne tygodnie, podczas których dzieci będą poznawać angielskie zwroty i wyrażenia, związane z różnymi kategoriami tematycznymi. Wśród nich znajdą się m.in.: podróże, zwierzęta, hobby, kariera, gotowanie. Do każdego z zagadnień szkoła Novakid dopasowała pięć krótkich anglojęzycznych animacji, przygotowanych dla dzieci w różnym wieku. Na uczniów czekają następnie trzy lekcje językowe, nagrane przez certyfikowanych native speakerów. Zwieńczeniem nauki są kreatywne warsztaty DIY dla dzieci, podczas których stworzą m.in.: kosmiczne wycinanki, domowy wulkan, pocztówki, desery inspirowane serią o Harrym Potterze, zegarki i zabawki redukujące stres.
– Pomysł stworzenia programu półkolonii online pojawił się dość naturalnie, jako odpowiedź na potrzeby wynikające z pandemicznych ograniczeń. Wielu z nas wciąż nie planuje dalekich letnich podróży, a miejsca na wyjazdach dla najmłodszych i zajęciach w młodzieżowych domach kultury są ograniczone. Dlatego zaprosiliśmy dzieci do udziału w całkowicie bezpłatnym wirtualnym obozie, który łączy w sobie zabawę, naukę i warsztaty plastyczne – mówi Agata Jagiełło, regionalna marketing manager w Novakid.
Nagrody dla zaangażowanych
Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziano nagrody specjalne. W każdym tygodniu Novakid wyłoni zwycięzców wśród uczniów, którzy pochwalą się w social mediach swoją pracą DIY, stworzoną podczas twórczych warsztatów. Aby wziąć udział w mini konkursie, należy udostępnić zdjęcie wybranego rękodzieła na Instagramie, Likee lub TikToku i opisać hasztagami #EasyBreezy_Camp i #Novakid.
Wszystkie animacje, lekcje i warsztaty w ramach Easy Breezy są darmowe. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej https://camp.novakidschool.com. Pod podanym adresem znajduje się również pełny harmonogram wirtualnych półkolonii.
Partnerami akcji są m.in: Haribo, Cartoon Network i Likee.
Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami. Szkoła Novakid jest zarejestrowana w USA i posiada uczniów na całym świecie. Podstawą edukacji na platformie jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response), polegająca na użyciu gestów i mimiki i odpowiadająca tym samym przyswajaniu języka ojczystego. Proces edukacji jest prowadzony w formie zabawy i wzbogacają go takie rozwiązania, jak: wirtualna rzeczywistość, interakcja i grywalizacja, by jak najbardziej uatrakcyjnić najmłodszym naukę języka.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.