Komunikaty PR

Edukacja domowa od kuchni - poznaj bliżej tę formę nauki!

2023-06-29  |  14:26
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kamińka-Wcisło
Centrum Nauczania Domowego

ul. Szlak 20/8
31-153 Kraków Kraków
promocja|pzpo.edu.pl| |promocja|pzpo.edu.pl
733 206 116
www.domowi.edu.pl

Czym jest edukacja domowa? Bezpłatną i prawnie uregulowaną formą nauki. W prostej definicji to spełnianie obowiązku szkolnego poza murami szkoły. Dziecko formalnie zapisane jest do placówki, ale nie musi do niej chodzić, uczy się w dowolnym miejscu i czasie. Podstawę programową realizuje pod okiem rodzica lub opiekuna, który przejmuje rolę edukatora. 

Z roku na rok edukacja domowa zyskuje na popularności. Rodzice cenią sobie wolność, jaką daje ten tryb nauczania. Dziecko uczy się bez presji i stresu, we własnym tempie i na własnych warunkach. Bez ocen i sprawdzianów, rozwijając pasje i zainteresowania. Może korzystać z nowoczesnych narzędzi i rozwiązań, aplikacji do nauki czy edukacyjnych platform.  

Nauczanie domowe odpowiada także na potrzeby świadomych rodziców, poszukujących nowoczesnej edukacji, skoncentrowanej na indywidualnych potrzebach dziecka. Ta forma nauki daje przestrzeń do rozwijania kompetencji przyszłości, tak ważnych w zmieniającym się dynamicznie świecie. 

Każdego, kto zastanawia się, jak wygląda nauka w edukacji domowej, Centrum Nauczania Domowego zaprasza 12 lipca o godzinie 18.00 na bezpłatny webinar.

 

Podczas spotkania specjaliści odpowiedzą, na pytania o procedury rekrutacji, naukę na internetowej platformie redakcyjnej, a także wytłumaczą, co wspólnego ma edukacja domowa z edukacją 4.0.

Webinar “Domowi od kuchni - poznaj nas bliżej!“ rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na nurtujące pytania! Wydarzenie prowadzić będą specjaliści z Centrum Nauczania Domowego: Monika Kamińska-Wcisło, która opowie więcej na temat edukacji 4.0, Patrycja Kulig, która odpowiada za internetową platformę edukacyjną i odpowie na wszystkie pytania, dotyczące nauki u Domowych oraz Karolina Jaroni, która zajmuje się rekrutacją uczniów do Centrum Nauczania Domowego!

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Centrum Nauczania Domowego
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek! Biuro prasowe
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano
Dziecko Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz
2024-06-27 | 11:30

Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz

Jeśli twój nastolatek marzy o studiach zagranicznych, wakacje to dobry czas, aby mu w tym pomóc. Wcale nie chodzi o siedzenie z nosem w podręcznikach,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.