Escape roomy i gry miejskie z Krakowa z tytułem „Miejsce przyjazne rodzinom z
Gamescape – firma z branży escape room i gier miejskich, została wyróżniona w plebiscycie „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. To inicjatywa Gminy Miejskiej Kraków uruchomiona w 2019 roku w zakresie polityki rodzinnej. Plebiscyt jest realizowany w ramach kampanii „Kraków stawia na Rodzinę” objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.
Celem plebiscytu jest prezentacja, promocja oraz zwiększanie w Krakowie liczby miejsc oferujących udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Chodzi o miejsca przystosowane architektonicznie, z atrakcyjną ofertą oraz przyjaznymi i bezpiecznymi warunkami pobytu dla rodziców z dziećmi w różnym wieku. Gamescape zostało wyróżnione w kategorii I: „Hotele, Gastronomia i Rozrywka” za stworzenie przyjaznej atmosfery dla rodzin z dziećmi, zapewnienie udogodnień, bezpieczeństwa, a także organizację wydarzeń i atrakcji dedykowanych najmłodszym gościom oraz profesjonalną i życzliwą obsługę.
„Jesteśmy wzruszone i dumne z otrzymania tego wyróżnienia. Od początku działalności Gamescape naszym celem było stworzenie miejsca przyjaznego i bezpiecznego, gdzie rodziny z dziećmi mogą czuć się dobrze i komfortowo. A przy tym dobrze się bawić. To wyróżnienie potwierdza, że obrałyśmy właściwy kierunek, a nasi goście docenili nasze starania. Bardzo dziękujemy za zaufanie.” – powiedziała Elżbieta Zwolak, współwłaścicielka Gamescape.
W tym roku Kapituła plebiscytu wyróżniła 60 laureatów w 5 kategoriach. Wyróżnienia rozdano podczas uroczystej gali 22 października br., która odbyła się w Muzeum Krakowa Rynek Podziemny.
******
Gamescape powstała w 2015 roku w Krakowie. Jej misją jest łączenie edukacji i zabawy w wyzwalaniu talentów i potencjałów, integrowanie zespołów poprzez aktywację współpracy, wykorzystania logicznego myślenia i działania pod presją czasu. Jest jedną z największych firm w branży escape room w kraju, jedną z najstarszych w Krakowie. Od ponad 9 lat zespół Gamescape projektuje i tworzy gry miejskie, obiektowe i rozrywkę w stylu escape rooms w wersji pozytywnej – Adventure Rooms – stacjonarnie, mobilnie i online, dla klienta indywidualnego i grup zorganizowanych. Grywalizacja, fabularny suspens i nowoczesna technologia rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) to stałe elementy oferowanych wrażeń. Twórcy Gamescape mają na koncie ponad 14 wybudowanych pokoi zagadek, ponad 1300 przeprowadzonych gier miejskich, a z ich oferty skorzystało już 100 tys. osób. Gamescape jest współautorem m.in. „Filharmonia Escape Room” – prestiżowego projektu organizowanego dla Filharmonii Krakowskiej, a także laureatem nagrody ODYS 2023, Polskiej Nagrody Innowacyjności 2023, wyróżniony nominacją do Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego.
Więcej informacji na temat Gamescape na stronie www.gamescape.pl
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.