Etisoft wprowadza na rynek przyłbice dla dzieci
Firma Etisoft – producent innowacyjnych maseczek samoprzylepnych, wprowadziła właśnie na rynek nowość – przyłbice dla dzieci. Jest to kolejny produkt w klasie Etisoft Personal Protection, który pozwoli zmniejszyć ryzyko zarażenia się zarówno COVID 19, jak i wirusami grypy.
Trwałość i swoboda użytkowania
Poliwęglan zastosowany do produkcji szyby w przyłbicy jest jednym z najbardziej odpornych tworzyw sztucznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych użytkowników, którzy zapewne intensywnie będą eksploatować produkt podczas przebywania w szkole lub miejscach publicznych. Dodatkowym atutem jest funkcja unoszenia i opuszczania przyłbicy na zawiasie, która pozwoli bez problemu zjeść dziecku kanapkę lub napić się wody podczas przerwy szkolnej. Zastosowana wstawka z pianki poliuretanowej zapewni z kolei wygodę użytkowania, a co istotne - przyłbice będą doskonałym rozwiązaniem także dla dzieci, które noszą okulary. Do czyszczenia szyby należy używać spirytusu lub płynu do czyszczenia ekranów LCD. Produkt posiada certyfikat CE.
Współcześni rycerze też noszą przyłbice
Warto wspomnieć, że przyłbice ochronne dla dzieci to ciekawa alternatywa dla noszonych przez nie maseczek, także w każdym innym publicznym miejscu, gdzie obecnie obowiązują zaostrzone zasady sanitarne. Dobrym pomysłem, by zachęcić dzieci, zwłaszcza te młodsze do noszenia przyłbic może być stworzenie historii o współczesnych rycerzach lub wręcz nawiązanie do postaci szturmowców z „Gwiezdnych wojen”!
Produkt dostępny jest zarówno w sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej w sklepie: https://sklep.etisoft.pl/

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.