Ferie 2022. Co zabrać na zimowy wyjazd z dzieckiem?
Ferie zimowe 2022 w Polsce rozpoczynają się 17 stycznia i potrwają do 27 lutego. W tym czasie uczniowie poszczególnych województw mają wolne od zajęć szkolnych, a dorośli często planują zimowy wypoczynek. Niezależnie od tego, czy planujesz zimowy relaks, czy chcesz spędzić aktywnie czas ze swoim dzieckiem, warto zabrać o to, aby w walizce nie brakowało kilku istotnych rzeczy.
Odzież termoaktywna
Pogoda zimą bywa kapryśna, więc kompletując ubrania dla dzieci na wyjazd, powinniśmy wybierać takie, które przydadzą się jednocześnie na dni cieplejsze i mroźne. Warto do wyjazdowej walizki spakować także odzież termoaktywną, która idealnie sprawdza się podczas zmiennych temperatur. Jest lekka, elastyczna i świetnie odprowadza wilgoć, co zmniejsza ryzyko przeziębienia. Odzież termiczną znajdziemy w wielu sklepach sportowych, a także w butikach z odzieżą dla dzieci.
Akcesoria higieniczne
Szykując się do wyjazdu z dziećmi, warto zabrać ze sobą własne akcesoria higieniczne i pielęgnacyjne. Wiele hoteli i restauracji oferuje oczywiście własne płyny do dezynfekcji, mydła i akcesoria do kąpieli. Wrażliwa skóra dziecka może nie tolerować niektórych składników w tych preparatach. Warto zaopatrzyć się we własne i sprawdzone akcesoria, takie jak mokre chusteczki, płyn do dezynfekcji, czy plastry na skaleczenia i otarcia. Nie powinniśmy zapominać także o ochronie przeciwsłonecznej. Mimo, że zimą słońce nie towarzyszy nam tak intensywnie jak latem, powinniśmy chronić delikatną skórę naszych dzieci, nakładając dobrej jakości krem z filtrem. Najlepszym wyborem będą kosmetyki zawierające filtr SPF 50.
Butelka z wodą
Wybierając się na zimowy urlop z dzieckiem nie powinniśmy zapomnieć także o dbaniu o prawidłowe nawodnienie. W sklepach spożywczych znajdziemy wiele kolorowych napojów dla dzieci, jednak nie zawsze są one dla najzdrowszym wyborem. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko chętnie piło czystą wodę podczas wyjazdu, powinniśmy postawić na zrównoważone rozwiązanie. Warto zwrócić uwagę na wielorazowe butelki na wodę od marki Waterdrop, które zostały zaprojektowane tak, aby wygodnie zmieścić się w dziecięcych rączkach.
Wykonane ze stali nierdzewnej butelki pomieszczą 400 ml, czyli tyle wody, by najmłodsi mogli ją komfortowo pić. Bohaterami kolekcji zostały sympatyczne zwierzątka, które wywołują uśmiech na twarzy nie tylko najmłodszych.
Każda butelka posiada certyfikat TÜV (została sprawdzona pod względem bezpieczeństwa, spełnia wymagania niemieckiej ustawy o bezpieczeństwie urządzeń i produktów) oraz jest wolna od BPA. Dzięki czemu są one wytrzymałe na wstrząsy i nie przeciekają. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, producent rekomenduje, aby z butelki korzystały powyżej 18 miesiąca życia.
Rozrywka w podróży
Podczas podróży przyda się na pewno kilka gadżetów, dzięki którym nasze dziecko nie będzie się nudzić. Warto spakować do walizki ulubione zabawki, książeczki i bajki, aby zapewnić rozrywkę naszym najmłodszym. Jeśli planujemy na urlop wybrać się samochodem, możemy przygotować sobie ulubione bajki audio, które umilą nawet najdłuższą podróż. W sklepach z akcesoriami dla dzieci znajdziemy także wiele propozycji prostych zabawek i książek edukacyjnych, które bawią i uczą równocześnie.
Wiemy, że planowanie zimowej wycieczki to niełatwa sprawa. Mamy jednak nadzieję, że nasza lista nieco je ułatwi, a może nawet zainspiruje Was do zaopatrzenia się w jakiś gadżet.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.