Ferie czas start! Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Koneserze
Tegoroczna zima nie obfituje w opady śniegu. Lepienie bałwanów czy zabawy na sankach trzeba więc na razie odłożyć. Jednak nie oznacza to, że ferie w Warszawie muszą być nudne! Jazda na łyżwach, niepowtarzalne wystawy czy warsztaty rękodzieła i iluzji. To wszystko czeka na dzieci, młodzież i całe rodziny w Centrum Praskim Koneser.
Uczniowie z Warszawy i całego Mazowsza 31 stycznia rozpoczęli ferie zimowe. Podczas dwutygodniowej przerwy od nauki nie wszyscy wyjadą w góry albo odwiedzą inne zakątki Polski. Czy grozi im nuda? Absolutnie nie! W całej stolicy na najmłodszych i ich rodziców czeka wiele atrakcji. Ciekawe propozycje można znaleźć między innymi w Centrum Praskim Koneser – zarówno w formie wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i różnego rodzaju warsztatów.
Przez całe ferie, a także po nich, do dyspozycji mieszkańców Warszawy i jej okolic oraz wszystkich tych, którzy z różnych regionów Polski przyjechali na odpoczynek do stolicy, jest „Praska Ślizgawka”. To magiczne lodowisko o powierzchni niemal 400 mkw., znajdujące się na ogólnodostępnym placu Konesera. Jest ono rozświetlane wieczorami przez kolorowe lampiony-gwiazdki, które zapewniają niepowtarzalny klimat i doznania. Lodowisko dostępne jest od rana do późnego wieczora przez siedem dni w tygodniu. Specjalna oferta czeka na klientów Konesera, którzy po spełnieniu określonych warunków jeżdżą za darmo!
A po lodowej zabawie należy się czym prędzej rozgrzać. W pełnych ciepłej atmosfery zimowych ogródkach restauracyjnych na małych i dużych łyżwiarzy czeka pyszne menu, które pozwoli uzupełnić stracone na robieniu piruetów kalorie. A co równie ważne – także zaspokoi najbardziej wymagające kubki smakowe. Gotowi na smakołyki i gorące napoje?
Zanurz się w świecie magii i sportu
Szczególnym miejscem na mapie Centrum Praskiego Koneser w czasie ferii zimowych jest Magic Mind Museum. Niepowtarzalne muzeum iluzji w dniach 1-3 lutego i 8-10 lutego przygotowało warsztaty tej tajemnej sztuki. A kto nie chciałby znać karcianych trików czy dowiedzieć się, w jaki sposób swoje akrobacje wykonywał słynny Houdini? Oprócz tego, na odwiedzających Magic Mind Museum w każdą sobotę lutego czeka Rodzinny Teatr Wyobraźni, a w każdą niedzielę – Zaczarowana Scena, czyli spektakle dla dzieci. Coś dla siebie oczywiście znajdą również dorośli!
Dobra wiadomość też dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli obejrzeć wystawy The NBA Exhibition. To niezwykłe wydarzenie, przybliżające w interaktywny sposób historię najlepszej ligi koszykówki na świecie, będzie dostępne w Centrum Praskim Koneser aż do końca lutego. Podczas zwiedzania można nie tylko zdobyć wyjątkową wiedzę, ale także samemu sprawdzić swoje umiejętności. I to niezależenie od warunków fizycznych – każdy może zrobić efektowny wsad!
Nie lada gratką, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, będzie również „Prze-Twórczy Pasaż”. W weekend 12-13 lutego w Pasażu Konesera odbędą się bezpłatne warsztaty, podczas których wszyscy chętni dowiedzą się, jak nadać nowe życie starym ubraniom czy wykonać własną biżuterię.
Więcej informacji na temat zimowych atrakcji w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na koneser.eu.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.