Komunikaty PR

Ferie czas start! Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Koneserze

2022-01-31  |  15:00
Biuro prasowe

Tegoroczna zima nie obfituje w opady śniegu. Lepienie bałwanów czy zabawy na sankach trzeba więc na razie odłożyć. Jednak nie oznacza to, że ferie w Warszawie muszą być nudne! Jazda na łyżwach, niepowtarzalne wystawy czy warsztaty rękodzieła i iluzji. To wszystko czeka na dzieci, młodzież i całe rodziny w Centrum Praskim Koneser.

Uczniowie z Warszawy i całego Mazowsza 31 stycznia rozpoczęli ferie zimowe. Podczas dwutygodniowej przerwy od nauki nie wszyscy wyjadą w góry albo odwiedzą inne zakątki Polski. Czy grozi im nuda? Absolutnie nie! W całej stolicy na najmłodszych i ich rodziców czeka wiele atrakcji. Ciekawe propozycje można znaleźć między innymi w Centrum Praskim Koneser – zarówno w formie wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i różnego rodzaju warsztatów.

Przez całe ferie, a także po nich, do dyspozycji mieszkańców Warszawy i jej okolic oraz wszystkich tych, którzy z różnych regionów Polski przyjechali na odpoczynek do stolicy, jest „Praska Ślizgawka”. To magiczne lodowisko o powierzchni niemal 400 mkw., znajdujące się na ogólnodostępnym placu Konesera. Jest ono rozświetlane wieczorami przez kolorowe lampiony-gwiazdki, które zapewniają niepowtarzalny klimat i doznania. Lodowisko dostępne jest od rana do późnego wieczora przez siedem dni w tygodniu. Specjalna oferta czeka na klientów Konesera, którzy po spełnieniu określonych warunków jeżdżą za darmo!

A po lodowej zabawie należy się czym prędzej rozgrzać. W pełnych ciepłej atmosfery zimowych ogródkach restauracyjnych na małych i dużych łyżwiarzy czeka pyszne menu, które pozwoli uzupełnić stracone na robieniu piruetów kalorie. A co równie ważne – także zaspokoi najbardziej wymagające kubki smakowe. Gotowi na smakołyki i gorące napoje?

Zanurz się w świecie magii i sportu

Szczególnym miejscem na mapie Centrum Praskiego Koneser w czasie ferii zimowych jest Magic Mind Museum. Niepowtarzalne muzeum iluzji w dniach 1-3 lutego i 8-10 lutego przygotowało warsztaty tej tajemnej sztuki. A kto nie chciałby znać karcianych trików czy dowiedzieć się, w jaki sposób swoje akrobacje wykonywał słynny Houdini? Oprócz tego, na odwiedzających Magic Mind Museum w każdą sobotę lutego czeka Rodzinny Teatr Wyobraźni, a w każdą niedzielę – Zaczarowana Scena, czyli spektakle dla dzieci. Coś dla siebie oczywiście znajdą również dorośli!

Dobra wiadomość też dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli obejrzeć wystawy The NBA Exhibition. To niezwykłe wydarzenie, przybliżające w interaktywny sposób historię najlepszej ligi koszykówki na świecie, będzie dostępne w Centrum Praskim Koneser aż do końca lutego. Podczas zwiedzania można nie tylko zdobyć wyjątkową wiedzę, ale także samemu sprawdzić swoje umiejętności. I to niezależenie od warunków fizycznych – każdy może zrobić efektowny wsad!

Nie lada gratką, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, będzie również „Prze-Twórczy Pasaż”. W weekend 12-13 lutego w Pasażu Konesera odbędą się bezpłatne warsztaty, podczas których wszyscy chętni dowiedzą się, jak nadać nowe życie starym ubraniom czy wykonać własną biżuterię.

Więcej informacji na temat zimowych atrakcji w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na koneser.eu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.