Ferie pełne rozrywki w Koneserze
Ferie w Centrum Praskim Koneser to prawdziwie zimowe szaleństwo. Aby dobrze bawić się w mroźne dni nie trzeba wyjeżdżać w góry. Wiele atrakcji nie wymaga zimowego puchu ani wysokich szczytów. Od grudnia na placu Konesera dostępne jest jedno z najbardziej klimatycznych lodowisk w Warszawie. „Praska Ślizgawka” zapewnia doskonałą rozrywkę w pofabrycznej, starannie odnowionej scenerii Konesera. Zwłaszcza że podczas ferii od poniedziałku do piątku (15-19 stycznia i 22-26 stycznia) wszystkie dzieci do 10 lat pod opieką osoby dorosłej w godzinach funkcjonowania lodowiska (wszystkie sesje) korzystają z lodowiska bezpłatnie.
Piruety można kręcić codziennie, w godzinach 10.15-22.00 (uwaga, podczas ferii na lodowisku odbywają się warsztaty curlingowe i łyżwiarskie, na które obowiązują zapisy – szczegóły poniżej). Jedna sesja trwa 75 minut, a po każdej z nich obowiązuje 15-minutowa przerwa (dodatkowo, od 14.30 do 16.00 – przerwa techniczna). Koszt regularnego biletu na lodowisko to 10 zł. Tyle trzeba też zapłacić za wypożyczenie łyżew. Klienci Centrum Praskiego Koneser niezmiennie mogą skorzystać z oferty specjalnej. Po okazaniu paragonu na minimum 30 złotych z bieżącego dnia, mogą skorzystać zarówno ze ślizgawki, jak i wypożyczalni bezpłatnie (jeden paragon uprawnia jedną osobę do wejścia gratis). Odpłatnie oferowana jest usługa ostrzenia łyżew (15 zł) oraz wypożyczenia chodzika (10 zł/30 min).
Dodatkowe atrakcje na „Praskiej Ślizgawce”
Podczas ferii „Praska Ślizgawka” stanie się także areną zmagań curlingowych! We wtorki i czwartki (16 i 18 oraz 23 i 25 stycznia) wszystkie dzieci powyżej 7. roku życia będą mogły zupełnie za darmo wziąć udział w zimowych grach curlingowych. Dzięki nim najmłodsi będą mieli szansę poznać zasady gry, nauczyć się wypuszczać kamień i szczotkować oraz zagrać w curling – wszystko to pod okiem instruktorów. Zajęcia będą odbywały się w dwóch turach (12.00-13.40 i 14.00-15.40). Uwaga, obowiązują zapisy: tutaj.
Na „Praskiej Ślizgawce” podczas ferii zimowych będzie można również nauczyć się jazdy na łyżwach – też za darmo. I grupa, czyli „Lodowe Przedszkole” przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-6 lat. Najmłodsi poznają zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lodowisku i podstawy jazdy. Zajęcia w II grupie z kolei zaplanowane zostały dla nieco starszych dzieci, w wieku od 7 do 12 lat. Podczas zajęć „straszaki” rozwiną swoje łyżwiarskie umiejętności. Od perfekcyjnego przysiadu, poprzez wykonywanie figur „bocian” i „beczka”, do podstawowych obrotów.
Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki (15, 17, 19, 22, 24 oraz 26 stycznia 2024). I grupa – w godz. 11.30-12.14, a druga grupa – od 12.30 do 13.15. Obowiązują zapisy: kliknij tutaj.
Kino familijne w Koneserze
Ferie zimowe to również doskonały moment, by całą rodziną wspólnie obejrzeć film. W poniedziałki (15 i 22 stycznia) w Foyer przestrzeni Butelkownia w Centrum Praskim Koneser bezpłatne seanse kina familijnego. 15 stycznia, o godz. 14.30, „Wiki i jej sekret” (zapisy: tutaj). Tydzień później, o tej samej porze, „Pimi z krainy tygrysów” (zapisy: tutaj).
W repertuarze zimowych atrakcji w Centrum Praskim Koneser także warsztaty tworzenia pizzy (Spółdzielnia.Koneser) oraz warsztaty czekoladowe (Pijalnia Czekolady E. Wedel) czy kosmetyczne (Mydlarnia Cztery Szpaki).
Więcej informacji o eventach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.