Ferie w Miasteczku Przedsiębiorczości CH Focus
Skąd się biorą pieniądze? Dlaczego dorośli pracują i na czym polega oszczędzanie? To pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi podczas ciekawych zajęć edukacyjnych zaplanowanych w CH Focus w II tygodniu ferii. Dołącz do emocjonującej przygody z ekonomią, gdzie czeka na ciebie mnóstwo dobrej zabawy! Odwiedź Miasteczko Przedsiębiorczości w dniach 19-24 lutego, weź udział w kreatywnej zabawie, wciel się w rolę przedstawiciela wymarzonego zawodu i zarabiaj Moneciaki!
Spędź z nami kreatywnie ferie! Miasteczko Przedsiębiorczości to edukacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Uczestnicząc w nim dowiedzą się, jak zarządzać finansami, jak wygląda obrót pieniędzmi na rynku oraz będą miały możliwość poznania specyfiki pracy danego zawodu.
Miasteczko Przedsiębiorczości składa się z sześciu domków odwzorowujących szpital, szkołę, fabrykę, bank, sklep i kawiarnię – a w każdym z nich na graczy czeka specjalne zadanie do wykonania! Misją każdego uczestnika zabawy jest odwiedzenie domków i wcielenie się w każdym z nich w daną profesję. Wszystko po to, aby zarobić pieniądze – Moneciaki, a następnie móc je wydać według własnego uznania. Nad realizacją zadań czuwać będą koordynatorzy, którzy będą przeprowadzać dzieci przez poszczególne etapy gry. Podczas zabawy najmłodsi dowiedzą się dlaczego, warto inwestować i oszczędzać oraz dlaczego należy płacić podatki.
Trudno sobie wyobrazić pracownika bez odpowiedniego stroju firmowego, dlatego w strefie foto będzie można wybrać gadżet lub strój charakterystyczny dla danego zawodu, przebrać się i wykonać sobie w nim pamiątkowe zdjęcie.
Miasteczko Przedsiębiorczości to także aktywna forma edukacji oparta na zajęciach, na których pociechy uczą się, że zamiast wyrzucać i zanieczyszczać środowisko warto przedmiotom dać drugie życie – dzieci oddając używaną zabawkę mogą zdobyć dodatkowe wynagrodzenie. Wystarczy ją do nas przynieść, wspólnie ją ulepszymy i przygotujemy do sprzedaży. Wszystkie powierzone nam zabawki zostaną wystawione na sprzedaż w Sklepiku Miasteczka. Za przekazaną rzecz mały przedsiębiorca otrzyma dodatkowe Moneciaki, którymi będzie mógł zapłacić za dodatkowe atrakcje – m.in. za fotkę zrobioną w super aucie w strefie auto foto oraz za skoki na dmuchańcu.
Nasze miasteczko znajdziecie bez trudu – zlokalizowane będzie na parterze, pomiędzy sklepami H&M a Reserved Kids i czynne codziennie (od 19 do 24 lutego) w godzinach od 11.00 do 19.00. Wszystkie atrakcje w ramach Miasteczka Przedsiębiorczości są dla najmłodszych bezpłatne. W wydarzeniu można wziąć udział indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych.
Więcej szczegółów na stronie: www.focusbydgoszcz.pl.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.