Komunikaty PR

Ferie w Miasteczku Przedsiębiorczości CH Focus

2024-02-15  |  09:02
Biuro prasowe

Skąd się biorą pieniądze? Dlaczego dorośli pracują i na czym polega oszczędzanie? To pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi podczas ciekawych zajęć edukacyjnych zaplanowanych w CH Focus w II tygodniu ferii. Dołącz do emocjonującej przygody z ekonomią, gdzie czeka na ciebie mnóstwo dobrej zabawy! Odwiedź Miasteczko Przedsiębiorczości w dniach 19-24 lutego, weź udział w kreatywnej zabawie, wciel się w rolę przedstawiciela wymarzonego zawodu i zarabiaj Moneciaki!

 

Spędź z nami kreatywnie ferie! Miasteczko Przedsiębiorczości to edukacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Uczestnicząc w nim dowiedzą się, jak zarządzać finansami, jak wygląda obrót pieniędzmi na rynku oraz będą miały możliwość poznania specyfiki pracy danego zawodu.

 

Miasteczko Przedsiębiorczości składa się z sześciu domków odwzorowujących szpital, szkołę, fabrykę, bank, sklep i kawiarnię – a w każdym z nich na graczy czeka specjalne zadanie do wykonania! Misją każdego uczestnika zabawy jest odwiedzenie domków i wcielenie się w każdym z nich w daną profesję. Wszystko po to, aby zarobić pieniądze – Moneciaki, a następnie móc je wydać według własnego uznania. Nad realizacją zadań czuwać będą koordynatorzy, którzy będą przeprowadzać dzieci przez poszczególne etapy gry. Podczas zabawy najmłodsi dowiedzą się dlaczego, warto inwestować i oszczędzać oraz dlaczego należy płacić podatki.

 

Trudno sobie wyobrazić pracownika bez odpowiedniego stroju firmowego, dlatego w strefie foto będzie można wybrać gadżet lub strój charakterystyczny dla danego zawodu, przebrać się i wykonać sobie w nim pamiątkowe zdjęcie.

 

Miasteczko Przedsiębiorczości to także aktywna forma edukacji oparta na zajęciach, na których pociechy uczą się, że zamiast wyrzucać i zanieczyszczać środowisko warto przedmiotom dać drugie życie – dzieci oddając używaną zabawkę mogą zdobyć dodatkowe wynagrodzenie. Wystarczy ją do nas przynieść, wspólnie ją ulepszymy i przygotujemy do sprzedaży. Wszystkie powierzone nam zabawki zostaną wystawione na sprzedaż w Sklepiku Miasteczka. Za przekazaną rzecz mały przedsiębiorca otrzyma dodatkowe Moneciaki, którymi będzie mógł zapłacić za dodatkowe atrakcje – m.in. za fotkę zrobioną w super aucie w strefie auto foto oraz za skoki na dmuchańcu.

 

Nasze miasteczko znajdziecie bez trudu – zlokalizowane będzie na parterze, pomiędzy sklepami H&M a Reserved Kids i czynne codziennie (od 19 do 24 lutego) w godzinach od 11.00 do 19.00. Wszystkie atrakcje w ramach Miasteczka Przedsiębiorczości są dla najmłodszych bezpłatne. W wydarzeniu można wziąć udział indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych.

 

Więcej szczegółów na stronie: www.focusbydgoszcz.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci Biuro prasowe
2024-04-15 | 16:00

Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci

NISKIE CENY DLA NAJMŁODSZYCH: Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci Primark nieustannie oferuje rodzinom najlepszy wybór produktów, obniżając ceny
Dziecko Do egzaminu ósmoklasisty i matury pozostał mniej niż miesiąc
2024-04-15 | 01:00

Do egzaminu ósmoklasisty i matury pozostał mniej niż miesiąc

Odpoczywaj i wysypiaj się Neurobiolodzy informują na temat korzyści płynących ze świadomego odpoczynku. Kiedy łączymy intensywną naukę z aktywnym odpoczynkiem, nasz mózg
Dziecko Odpowiedź na pilną potrzebę działań dla cyfrowego dobrostanu młodzieży
2024-04-12 | 12:35

Odpowiedź na pilną potrzebę działań dla cyfrowego dobrostanu młodzieży

Wieloletnie obserwacje ekspertów uczestniczących w programie „Cyfrolatki” pozwoliły na przeprowadzenie szczegółowej analizy wpływu cyfrowego świata na życie dzieci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.