Ferie w Porcie Łódź - poszukiwania ukrytych klocków i nagrody!
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Jeszcze do soboty włącznie (26 lutego) Port Łódź zaprasza dzieci do wspólnej zabawy zorganizowanej w Centrum na czas ferii zimowych. Atrium Portu Łódź zamieniło się w bajkową krainę złożoną z ogromnych magnetycznych i piankowych klocków, z których najmłodsi mogą budować wszystko, co podpowie im wyobraźnia. W najbliższy piątek (25 lutego) na maluchy czeka dodatkowa niespodzianka – poszukiwanie ukrytych na terenie Portu Łódź klocków i upominki! Udział w atrakcjach jest bezpłatny.
Zimowa przerwa od szkoły powoli dobiega końca. Wolny czas warto zatem maksymalnie wykorzystać i spędzić go ze swoją pociechą na dobrej zabawie. Ciekawą propozycję na tegoroczne ferie przygotował Port Łódź. W Atrium Centrum pojawiło się dedykowane dzieciom niezwykłe miasteczko. Dlaczego niezwykłe? Bo całe złożone z klocków o różnych kolorach, kształtach i wielkości. Najmłodsi mają do dyspozycji ogromne klocki, m. in. te piankowe i magnetyczne, które pozwalają wyzwolić dziecięcą kreatywność. Każdego dnia maluchy pod opieką profesjonalnych animatorek i animatorów przemierzają labirynty, pokonują tory, a z magnetycznych klocków budują niesamowite konstrukcje ze świata swojej wyobraźni. W miasteczku powstają z klocków dziecięce pokoje marzeń, budowane są domy dla ulubionych bajkowych postaci, maluchy odwzorowują także znane światowe budowle. Strefa klocków czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00 – 20:00.
W najbliższy piątek (25 lutego) na zakończenie ferii Port Łódź przygotował dla najmłodszych dodatkową atrakcję. W ramach akcji „Dzień Dziecka przez cały rok” (odbywającej się w ostatni piątek każdego miesiąca) maluchy wraz z rodzicami i opiekunami szukać będą ukrytych na terenie Centrum pięciu mega klocków. Po dotarciu do każdej ze stacji, gdzie ukryte są klocki, najmłodsi otrzymają pieczątkę. Po odnalezieniu wszystkich tajemniczych klocków na małych poszukiwaczy czekają nagrody w postaci mini kompletu klocków. Akcja „Dzień Dziecka przez cały rok” to także szansa dla rodziców i opiekunów na zdobycie karty upominkowej Portu Łódź na kwotę 30 zł – w przypadku udziału w akcji trzy razy lub 80 zł, jeśli byliśmy obecni sześć razy. Stempelki potwierdzające udział w zabawie oraz karty odbierać można na stanowisku hostess zlokalizowanym w Atrium Centrum, przy sklepie IKEA. Regulamin akcji dostępny jest na stronie www.portlodz.pl.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.