Ferie ze sztuką - warsztaty plastyczne w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Czasu wolnego dużo, a pomysłów na spędzenie trwających już ferii zimowych tak niewiele? Galeria Bronowice wychodzi naprzeciw swoim najmłodszym klientom i zaprasza wszystkich chętnych na ferie ze sztuką! Jeszcze tylko do piątku w centrum handlowym potrwają zajęcia plastyczne, które przygotowała krakowska Akademia Sztuk Pięknych. Podczas bezpłatnych warsztatów dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, aby przekonać się, jak sztuka zmieniała się na przestrzeni tysiącleci.
Jeśli rodzice nadal nie mają pomysłu na zapewnienie swoim pociechom ciekawych aktywności podczas trwających od poniedziałku ferii zimowych, warto zapisać swoje dziecko na zajęcia plastyczne w Galerii Bronowice, przygotowane we współpracy z krakowską Akademią Sztuk Pięknych. Od 17 do 21 stycznia, przez cały pierwszy tydzień zimowego odpoczynku od szkoły, odbywają się tu warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Podczas kreatywnych spotkań dzieci będą miały wyjątkową okazję, aby bliżej poznać zagadnienia z historii sztuki. W sposób aktywny i przystępny najmłodsi wspólnie z dydaktykami z ASP zgłębią, jak na przestrzeni wielu tysięcy lat zmieniała się sztuka. Każdy dzień warsztatów dotyczyć będzie innego okresu historii. Prace, które powstaną w czasie zajęć plastycznych, będą prezentowane do końca stycznia w Galerii ASP Bronowice.
Wszystkie zajęcia odbędą się w godzinach 11.00-13.00 w Galerii ASP znajdującej się na poziomie +1 Galerii Bronowice. Aby zapisać się na bezpłatne warsztaty, należy wysłać zgłoszenie na adres: kulturystyka@asp.krakow.pl. W wiadomości powinna znaleźć się nazwa i termin wybranych warsztatów, a także imiona i nazwiska zgłaszanych uczestników oraz ich opiekunów wraz z danymi kontaktowymi. Warto się spieszyć, bo jednego dnia na chętnych czeka tylko 12 miejsc.
Harmonogram warsztatów:
poniedziałek, 17.01., godz. 11.00-13.00 Jaskinie i groty – magia sztuki po raz pierwszy
wtorek, 18.01., godz. 11.00-13.00 Wenus – z pokolenia na pokolenie
środa, 19.01., godz. 11.00-13.00 Egipski kanon – portret bohatera
czwartek, 20.01., godz. 11.00-13.00 Biblia – słowo i obraz czyli początek ilustracji
piątek, 20.01., godz. 11.00-13.00 Grecki porządek – uwielbienie mądrości i natura

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.