Komunikaty PR

Ferie zimowe z Barborą – czas dla dzieci i rodziców!

2023-02-15  |  13:20
Biuro prasowe

Ruszyła ostatnia tura ferii zimowych w Polsce. Dzieciaki chętnie odpoczną od szkoły i sprawdzianów i jest szansa, że więcej czasu będą spędzać na świeżym powietrzu. To też dobry czas na pogłębianie rodzinnych relacji.

 

Sanki, narty, planszówki, zoo, basen, kręgle czy czytanie ulubionych książek – to tylko niewielki wycinek tego, co dzieci mogą robić w czasie przerwy semestralnej. I tak powinno być. To czas na relaks i wyjście poza ramy codziennej szkolnej rutyny, obowiązków i porannego wstawania.

 

To też idealny moment na pogłębianie rodzinnych relacji, nawet jeśli rodzice nie mają w tym czasie urlopu i wszyscy w ferie zostają w domu. Warto przymknąć oko na wylegiwanie się w łóżku, czy późniejsze godziny udania się na spoczynek. Zamiast patrzeć na zegarek i pilnować godzin, lepiej pograć w planszówki, zjeść wspólnie kolację i porozmawiać o tym, na co zazwyczaj nie ma czasu. Być może w trybie szkolnym rzadko mamy okazję wspólnie zasiąść do stołu, a to z pewnością momenty, które nasze dzieci zapamiętują na długo.

 

Ferie to jednak 2 tygodnie wolnego dla uczniów, a często także dla ich rodziców. To wystarczający czas na rozregulowanie standardowego trybu, zarówno w kontekście rytmu dnia, jak i pór jedzenia, a często także jakości i ilości spożywanych potraw mówi ekspert Barbora, dietetyk, specjalista ds. zdrowego żywienia, i dodajeJako dietetyk polecam, żebyśmy sobie i naszym dzieciom nie fundowali rewolucji, a raczej pilnowali podstawowego rytmu dnia. To szczególnie ważne w przypadku, gdy wyjeżdżamy poza miejsce zamieszkania. Warto wówczas tak planować dzień, by zachować standardowe pory spożywania posiłków, a przynajmniej tych głównych, jak śniadanie, obiad i kolacja. Oczywiście jestem jak najbardziej za tym, żeby pozwolić sobie i dziecku na dłuższe spanie, aby także poświętować, spróbować czegoś innego, zjeść coś „na mieście”, ale wszystko z umiarem. Codzienne podjadanie wysoko przetworzonych przekąsek, słodyczy, chipsów itp. nie obędzie bez konsekwencji. Takie jedzenie jest bezwartościowe, nie ma walorów odżywczych, witamin czy składników mineralnych, więc nie da dziecku energii i siły na zabawę, co najwyżej na poleżenie przed telewizorem. Jeśli do tego nie spędzamy ferii w ruchu, to w ciągu dwóch tygodni można już niestety przytyć. Poza tym po takim czasie trudno będzie też wrócić na właściwe tory.

 

Dla rodziców dzieci w wieku szkolnym czas ferii zimowych może być nie lada wyzwaniem pod kątem organizacyjnym. Dlatego warto korzystać ze wszystkich możliwych udogodnień. Jednym z nich jest realizowanie zakupów spożywczych przez Internet. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim oszczędność czasu. Złożenie zamówienia trwa zaledwie kilka minut, a zakupy mogą być dostarczone nawet tego samego dnia. Dodatkowo w czasie ferii warto wypróbować nowe potrawy, aby podkreślić ten wyjątkowy czas. Na stronie jednego z internetowych sklepów spożywczych – Barbora.pl – oprócz produktów spożywczych i artykułów codziennego użytku znajdują się także przepisy. Rodzice najmłodszych dzieci mogą pobrać tematyczną kolorowankę, a nawet zainspirować się, jak spędzić rodzinny czas.

 

Materiał powstał we współpracy marki Barbora z dietetykiem i specjalistą ds. żywienia człowieka – Magdaleną Jarzynką-Jendrzejewską, www.dietosfera.pl

 

Więcej informacji: www.barbora.pl

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 13:00

Pepco rusza w wakacyjną trasę razem z Happy Bus

Pełne atrakcji autobusy Fundacji Happy Kids już po raz czternasty wyruszyły w wakacyjną trasę po Polsce, by zapewnić dzieciom ze wsi i małych miasteczek niezapomniane wrażenia. W tym roku Happy Busy zawitają do kilkudziesięciu
Dziecko Żywienie małego dziecka na wakacjach – 5 ważnych wskazówek od psychologa i ped
2024-07-23 | 09:00

Żywienie małego dziecka na wakacjach – 5 ważnych wskazówek od psychologa i ped

Wakacyjny wyjazd to czas beztroski i odpoczynku dla całej rodziny, często to także okazja do kulinarnych eksperymentów, próbowania i poznawania nowych smaków. Jednak,
Dziecko Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne
2024-07-16 | 12:00

Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne

Tylko ⅕ Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a ⅖ jest zdania, że sugeruje ona, że czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.