Fundacja Medicover "zdrowo zajęta" w 2023 r. – premiera raportu z działalności
Medicover prezentuje Raport Roczny z działalności Fundacji Medicover w Polsce i stowarzyszenia charytatywnego Asociația Medicover w Rumunii w 2023 roku. Ponad 100 różnych projektów, 550 zaangażowanych wolontariuszy, 110 tys. dzieci uczestniczących w programach – tak można podsumować miniony rok dla Fundacji.
Fundacja Medicover jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Powstała w 2007 roku z inicjatywy Medicover, by realizować społeczną misję firmy w obszarze zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz pomagać potrzebującym. Działalność Fundacji opiera się na globalnym doświadczeniu i wiedzy Medicover z zakresu medycyny oraz zdrowia publicznego, a jednocześnie stanowi uzupełnienie działalności firmy oraz angażuje i integruje pracowników w realizacji wspólnych celów.
Głównym celem Fundacji Medicover jest promowanie zdrowego stylu życia, szczególnie poprzez nowe technologie wdrażane do szkół oraz pracę z dziećmi, kształtowanie prozdrowotnych postaw, promocja profilaktyki.
W 2023 r. Fundacja Medicover zrealizowała ponad 100 różnych projektów realizowanych w Polsce, Rumunii i Ukrainie. Beneficjentami działań ponad pół tysiąca wolontariuszy było ponad 110 tysięcy dzieci.
Wśród kluczowych inicjatyw Fundacji były m.in.:
-
rozwój cyfryzacji medycyny szkolnej (Elektroniczny System Medycyny Szkolnej – ESMS),
-
gotowe i bezpłatne innowacyjne lekcje WF z wirtualnym trenerem (FitSchool),
-
programy profilaktyczne dla samorządów,
-
edukacja zdrowotna (m.in.: akcja dla dzieci "Odżywianie dla Superbohaterów", Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych – organizowane w Rumunii).
-
liczne akcje charytatywne i ponad 100 dni przepracowanych przez wolontariuszy w Polsce.
– Fundacja Medicover od wielu lat jest siłą napędową tworzenia i realizacji – zakrojonych na szeroką skalę – programów zdrowia publicznego, skupionych na potrzebach dzieci, dorosłych i rodzin. U podstaw naszej działalności leży innowacyjność, w tym – wdrażanie także poza Polską interaktywnych narzędzi informatycznych dla samorządów i szkół. Nasz program „FitSchool” zmienia sposób postrzegania aktywności fizycznej w pierwszych latach szkoły podstawowej, a dzięki systemowi „ESMS” jesteśmy ekspertami w zakresie nowoczesnych badań przesiewowych dla uczniów. Mimo że skupiamy się na innowacjach, nigdy nie zapominamy o potrzebach społeczności wokół nas. Poświęcenie, wiedza i pasja naszych wolontariuszy są prawdziwą podporą naszej organizacji, bezcenną dla realizacji jej misji. Dziękujemy za to nieustające wsparcie, czyniące naszą pracę tak skuteczną
– komentuje Marcin Radziwiłł, Prezes Zarządu Fundacji Medicover.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.