Fundacja Medicover "zdrowo zajęta" w 2023 r. – premiera raportu z działalności
Medicover prezentuje Raport Roczny z działalności Fundacji Medicover w Polsce i stowarzyszenia charytatywnego Asociația Medicover w Rumunii w 2023 roku. Ponad 100 różnych projektów, 550 zaangażowanych wolontariuszy, 110 tys. dzieci uczestniczących w programach – tak można podsumować miniony rok dla Fundacji.
Fundacja Medicover jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Powstała w 2007 roku z inicjatywy Medicover, by realizować społeczną misję firmy w obszarze zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz pomagać potrzebującym. Działalność Fundacji opiera się na globalnym doświadczeniu i wiedzy Medicover z zakresu medycyny oraz zdrowia publicznego, a jednocześnie stanowi uzupełnienie działalności firmy oraz angażuje i integruje pracowników w realizacji wspólnych celów.
Głównym celem Fundacji Medicover jest promowanie zdrowego stylu życia, szczególnie poprzez nowe technologie wdrażane do szkół oraz pracę z dziećmi, kształtowanie prozdrowotnych postaw, promocja profilaktyki.
W 2023 r. Fundacja Medicover zrealizowała ponad 100 różnych projektów realizowanych w Polsce, Rumunii i Ukrainie. Beneficjentami działań ponad pół tysiąca wolontariuszy było ponad 110 tysięcy dzieci.
Wśród kluczowych inicjatyw Fundacji były m.in.:
-
rozwój cyfryzacji medycyny szkolnej (Elektroniczny System Medycyny Szkolnej – ESMS),
-
gotowe i bezpłatne innowacyjne lekcje WF z wirtualnym trenerem (FitSchool),
-
programy profilaktyczne dla samorządów,
-
edukacja zdrowotna (m.in.: akcja dla dzieci "Odżywianie dla Superbohaterów", Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych – organizowane w Rumunii).
-
liczne akcje charytatywne i ponad 100 dni przepracowanych przez wolontariuszy w Polsce.
– Fundacja Medicover od wielu lat jest siłą napędową tworzenia i realizacji – zakrojonych na szeroką skalę – programów zdrowia publicznego, skupionych na potrzebach dzieci, dorosłych i rodzin. U podstaw naszej działalności leży innowacyjność, w tym – wdrażanie także poza Polską interaktywnych narzędzi informatycznych dla samorządów i szkół. Nasz program „FitSchool” zmienia sposób postrzegania aktywności fizycznej w pierwszych latach szkoły podstawowej, a dzięki systemowi „ESMS” jesteśmy ekspertami w zakresie nowoczesnych badań przesiewowych dla uczniów. Mimo że skupiamy się na innowacjach, nigdy nie zapominamy o potrzebach społeczności wokół nas. Poświęcenie, wiedza i pasja naszych wolontariuszy są prawdziwą podporą naszej organizacji, bezcenną dla realizacji jej misji. Dziękujemy za to nieustające wsparcie, czyniące naszą pracę tak skuteczną
– komentuje Marcin Radziwiłł, Prezes Zarządu Fundacji Medicover.
W CH Nowe Bielawy pojawi się higienistka stomatologiczna i pedodontka
Sofa kameleon. Jak tkanina odmienia styl i charakter mebla
Dysleksja to dla dziecka wyzwanie, ale NIE przeszkoda
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Rafał Zawierucha: Kocham remonty i nadzorowanie wszystkiego. Wspaniale sprawdzam się w dyrygowaniu i rozdzielaniu obowiązków
We wcześniejszym wywiadzie udzielonym agencji Newseria Lifestyle aktor zaznaczył, że chciałby się wprowadzić do nowego mieszkania przed wakacjami. Remont jednak nieco przeciągnął się w czasie i plany trzeba było skorygować. Rafał Zawierucha podkreśla natomiast, że zależy mu na tym, by wszystko było zrobione dokładnie, i w tym momencie kilka tygodni opóźnienia nie robi już różnicy. Najbardziej cieszy go to, że wraz z żoną i córeczką będą mieli swoje wymarzone lokum z piękną sypialnią, funkcjonalną garderobą i bajecznym pokoikiem dla dziecka.
Problemy społeczne
Bajkoterapia może być skutecznym narzędziem edukacyjnym. Wspiera rozwój emocjonalny u dziecka i pomaga mu radzić sobie z codziennymi problemami
Czytanie dziecku bajek to nie tylko sposób na wspólne spędzenie czasu, ale i pierwszy krok bajkoterapii. Gdy za tym idą rozmowy o bohaterach i ich przeżyciach, a także wspólne zabawy odnoszące się do przeczytanej bajki, mamy do czynienia z jednym z najbardziej skutecznych narzędzi edukacyjnych. Bajkoterapia buduje osobiste zasoby dziecka, pokazuje wzorce zachowań, które mogą być wsparciem w trudnej emocjonalnie sytuacji, uczy samoświadomości, współpracy, nazywania i regulacji emocji. Co ważne, korzystać mogą na tym także dorośli.
Moda
Tomasz Jacyków: Dla próżności i uciechy innych nie będę zaśmiecał tej planety. Kupuję niewiele ubrań i bardzo lubię second handy
Zdaniem stylisty branża modowa powinna zwracać większą uwagę na otaczające nas środowisko i podejmować takie działania, które zamiast prowadzić do jego degradacji, będą je chroniły. Niestety sieci sklepów z ubraniami proponują konsumentom wciąż nowe kolekcje, modne zaledwie przez kilka tygodni. Bombardują więc rynek tanimi ubraniami niskiej jakości, których produkcja pochłania ogromne ilości prądu, wody i zwiększa ślad węglowy, działając tym samym na szkodę klimatu. Tomasz Jacyków podkreśla, że on sam jest wiernym klientem second handów, przerabia ubrania i ponownie je wykorzystuje. Jak tłumaczy, to samo można zrobić z rzeczami znalezionymi w naszych szafach.