Generator Rex i Ben Tennyson w odcinku specjalnym „Ben 10: Ben Gen 10”
Kolejny specjalny odcinek „Ben 10” wkrótce na antenie Cartoon Network! Ben Tennyson spotka bohatera innego popularnego serialu: tytułowego Generatora Rexa. Razem zawalczą o dobro Ziemi. Czy uda im się pokonać potężnego, mrocznego czarownika Hexa? Premierowa emisja już w sobotę 1 maja w Cartoon Network.
Na ratunek? Ben 10 i Generator Rex!
W odcinku specjalnym Ben spotka Generatora Rexa, kiedy ten jest jeszcze nastolatkiem. Postać została stworzona przez grupę twórców odpowiedzialnych za serial „Ben 10”. Tym razem Generator ucieka przed organizacją Providence, która chce go schwytać i przejąć władzę w kosmosie – przewodzi im Agent Szósty.
Nastoletni przybysz z innej planety będzie musiał pogodzić się z Benem Tennysonem: tylko razem mogą stawić czoła złowieszczemu czarodziejowi Hexowi, który kradnie superzegarek i chce zaszczepić ludziom galaktyczne DNA, aby zamienić ich w kosmitów z Omnitrixa. Los planety spoczywa wyłącznie w rękach dwóch nastolatków.
„Ben 10: Ben Gen 10” jest jednym z trzech odcinków specjalnych, które debiutują na antenie Cartoon Network. „Ben 10: Ben 10 010” był po raz pierwszy emitowany w lutym br., a „Ben 10: Obcy X w natarciu” czeka na swoją premierę.
O czym opowiada serial „Ben 10”?
Odkąd 10-latek odnalazł Omnitrix, jego życie wywróciło się do góry nogami. Bystry chłopiec może zamieniać się w kosmitów, a każdy z nich ma supermoc – wszystko to dzięki niezwykłemu zegarkowi. W przygodach towarzyszy mu kuzynka Gwen i dziadek Max, dzięki którym nawet najtrudniejsze misje kończą się powodzeniem. Ben ratował już świat podczas wyprawy w kosmos i walczył z potężnym Vilgaxem. Podróżował dźwiękopociągiem, a razem z Gwen zapobiegał niecnym planom Tima Zbuktu.
Premiera odcinka specjalnego „Ben 10: Ben Gen 10” w sobotę 1 maja o godzinie 08:30 na antenie Cartoon Network. Ponowna emisja w poniedziałek 3 maja o godzinie 20:50 na antenie Cartoon Network.
O Cartoon Network EMEA
Cartoon Network to kanał dla dzieci wypełniony ekscytującą mieszanką komedii i przygody. Główną grupą docelową stacji są chłopcy i dziewczynki w wieku 6-12 lat. Przepełnione humorem, angażujące i uznane na całym świecie produkcje, które pobudzają wyobraźnie i nawiązują do uniwersalnych motywów przyjaźni, zachęcają dzieci do bycia sobą. Ramówka kanału obejmuje takie kreskówki jak: „Atomówki”, „Niesamowity świat Gumballa”, „Ben 10”, „Między nami, misiami”, „Młodzi Tytani: Akcja!”, „Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu”, „Kicia Rożek”, „Craig znad potoku”, „Obóz na wyspie” oraz wielokrotnie nagradzane seriale „Steven Universe”, „Pora na przygodę” oraz „Zwyczajny serial”. Z produkowanych przez kanał treści można również skorzystać dzięki stronie internetowej, a także poprzez gry, wideo na żądanie, urządzenia mobilne i szeroki wachlarz artykułów licencyjnych. Właścicielem marki Cartoon Network jest WarnerMedia.
Biuro prasowe, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa
Barbara Izowska Senior Marketing & PR Manager Eastern Europe & Poland | Katarzyna Tumielewicz Marketing & PR Manager katarzyna.tumielewicz@warnermedia.com tel. +48 22 43 86 104 | Joanna Hała PR Manager | dotrelations joanna.hala@dotrelations.pl +48 690 995 770
|
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.