Komunikaty PR

Genially - wirtualna edukacja w najlepszym wydaniu

2020-09-07  |  13:00
Biuro prasowe

W gorączce przygotowań przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego znajdź moment, żeby się zatrzymać. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że właśnie trafiło do Ciebie narzędzie, które porządkuje szkolny chaos. To narzędzie nie tylko pozwala tworzyć atrakcyjne wizualnie materiały dla uczniów takie jak prezentacje, interaktywne obrazki i quizy, lecz także udostępniać je czy integrować z innymi aplikacjami. Wszystko w jednym miejscu. Brzmi jak piękny sen? A teraz otwórz oczy i poznaj Genially.

Kluczową cechą tego narzędzia jest możliwość uporządkowania różnorodnych treści potrzebnych do przeprowadzenia zajęć – w jednym miejscu można umieścić teksty, filmy, polecenia dla uczniów, linki do zewnętrznych zasobów. Dzięki funkcjom umożliwiającym dodawanie interaktywności do dowolnych elementów, Genially pozwala na przeprowadzenie lekcji każdego przedmiotu szkolnego, kursu czy wykładu. Nie bez znaczenia jest też to, że Genially zapewnia integrację z Microsoft Office 365 i Google Classroom, a jego darmowa wersja daje użytkownikom bardzo duże możliwości. Dodatkową zaletą, szczególnie dla nauczycieli, może być również łatwość prowadzenia lekcji na zasadzie „flipped classroom” ułatwiającej zaangażowanie uczniów i aktywną naukę.

Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia

Atrakcyjne wizualnie plansze, mapy myśli czy interaktywne prezentacje to nie jedyne zastosowanie Genially. System pozwala na tworzenie ankiet czy quizów, które zachęcają uczniów do zdobywania kolejnych poziomów wiedzy w duchu grywalizacji.

- Genially to innowacyjne narzędzie, które pozwala rozwinąć kreatywność zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Dzięki niemu treści prezentowane uczniom są przejrzyste i atrakcyjne wizualnie, co bardzo pomaga zarówno w nauce stacjonarnej, jak i edukacji zdalnej. Warto podkreślić entuzjazm z jakim uczniowie podchodzą do tego narzędzia i sami zaczynają z niego korzystać do przygotowywania np. prac domowych – mówi Agnieszka Halicka, nauczycielka prowadząca kanał na YouTubie EduTriki i jedna z ambasadorek Genially w Polsce. Z czego jej zdaniem wynika popularność Genially? – Nie znam innego takiego narzędzia, które by było tak wszechstronne. Nie jest to tylko program skupiony na robieniu jednego rodzaju treści, takich jak prezentacje czy quizy, ma mnóstwo funkcji, a nawet jeśli nie potrafimy w nim czegoś zrobić, to Genially pozwala bardzo łatwo łączyć się z innymi narzędziami.

„Łączenie” może być słowem-kluczem Genially. Wokół niego powstała bowiem prężnie działająca i coraz bardziej rozrastająca się grupa nauczycieli-pasjonatów, którzy wymieniają się efektami swojej pracy w Genially, pomagają sobie wzajemnie i inspirują do dalszych działań. Efektem ich pracy stały się m.in. „Geniallne lekcje” czyli zbiór materiałów z różnych przedmiotów, które zostały stworzone przez fanów tego narzędzia. Dla zainteresowanych, którzy zastanawiają się, jak rozpocząć swoją przygodę z Genially, powstała dedykowana grupa na FB (Genially - oficjalna, polska grupa), która zrzesza osoby na każdym poziomie zaawansowania w korzystaniu z tej platformy edukacyjnej. Grupa ma zapewnione oficjalne wsparcie Genially i jest administrowana przez ambasadorki marki.

Genialne wykorzystanie Genially

Narzędzie staje się coraz popularniejsze wśród nauczycieli, a wielu z nich wykorzystuje w absolutnie genialny sposób jego możliwości. Choć wydawać by się mogło, że aby stworzyć wirtualny spacer po szkole potrzeba znacznych funduszy i ogromu czasu, ale, jak pokazuje przykład I LO w Pabianicach, za pomocą Genially można to zrobić w sposób niezwykle łatwy. Efekt? Przejrzysty i niezwykle łatwy w nawigacji sposób na wirtualne zwiedzanie liceum. Genially to także dobry sposób na kompleksową organizację nauki! Szkoła Podstawowa numer 7 w Szczecinie uporządkowała w ten sposób materiały edukacyjne dla różnych roczników i dzięki temu bez nadmiernej ilości przesyłanych materiałów i maili poprowadziła nauczanie zdalne. 

Nowy rok szkolny może przynieść wiele niespodzianek, bez względu na to czy finalnie odbędzie się w formie zdalnej czy stacjonarnej. Genially to wszechstronne narzędzie, które pomoże zrealizować różnorodne potrzeby nauczycieli i uczniów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.