„Gramy w Ferie!” w Alfa Centrum Gdańsk
Alfa Centrum przygotowało coś specjalnego dla wszystkich, którzy spędzają ferie w mieście, a szczególnie dla fanów gier komputerowych. Od 14 do 29 stycznia w centrum na dzieci i dorosłych czekać będą najróżniejsze atrakcje ze świata gamingu, takie jak strefa graczy Nintendo, Gravitrax, tablety graficzne czy możliwość wejścia do wirtualnej rzeczywistości. Zaś zapaleni gracze FIFA oraz Forza na koniec ferii będą mogli wziąć udział w specjalnym turnieju.
Pełen atrakcji wirtualny świat gier otworzy się w Alfa Centrum już 14 stycznia. Przez całe dwa tygodnie ferii we wszystkie dni, wyłączając niedziele niehandlowe, będzie można od godziny 11.00 do 19.00 skorzystać z mnóstwa interaktywnych rozrywek.
W specjalnie przygotowanych strefach czekać będą wyjątkowe aktywności, które przypadną do gustu nie tylko najbardziej zapalonym fanom gier i konsoli, ale wszystkim, którzy szukają ciekawych wrażeń. Dostarczy ich m.in. Gravitrax, czyli zabawa, w której każdy może stworzyć interaktywne, ekscytujące ścieżki i struktury, będące torem dla metalowych kulek czy też strefa wyścigowa, dająca okazję, by zasiąść za kierownicą sportowych aut. Równie fascynującym doświadczeniem, będzie możliwość wejścia do świata VR, czyli niesamowitej wirtualnej rzeczywistości.
W dedykowanych strefach miłośnicy gier będą mogli poszaleć na komputerach, konsolach, tabletach graficznych, zagrać w personalizowaną grę Nintendo Labo oraz inne popularne tytuły jak Fortnite, Minecraft, Valorant czy Roblox.
„W Alfa Centrum ponownie otwieramy wirtualny świat. Po niesamowitym zainteresowaniu Pixelowym Szaleństwem, które organizowaliśmy w okresie wakacji, jesteśmy przekonani, że to forma aktywności, którą uwielbiają nie tylko dzieci czy uczniów szkół, ale również dorośli.. W przygotowanych przez nas strefach każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie to również z pewnością niezapomniana forma wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu - mówi Lech Polański, Shopping Centre Director, Alfa Centrum Gdańsk.
Po 2 tygodniach treningów zapaleni gracze będą mogli zapisać się do turniejów FIFA oraz Forza, które odbędą się na zakończenie ferii gamingowych. 28.01, w godzinach 12.00-18.00 odbędą się kwalifikacje, a 29.01 półfinały oraz finały rozgrywek. Najlepsi, oprócz świetnej zabawy oraz pozytywnej rywalizacji, otrzymają specjalne nagrody za zajęcia 1,2 i 3 miejsca.
Strefa gier „Gramy w ferie!” znajduje się na 1 piętrze, w lokalu obok sklepów Femestage i 4F. Udział jest bezpłatny. Regulamin akcji jest dostępny na https://www.alfacentrum.pl/co-robimy-w-ferie-gramy/.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.