Komunikaty PR

Gry z pozytywnym wpływem na zdrowie psychiczne

2022-10-11  |  15:35
Biuro prasowe
Kontakt
Urszula Kostrzewa
Ro

Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team

Historie graczy i badania akademickie wskazują na korzyści zdrowotne płynące grania w gry oparte na lokalizacji, które zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i spotkań towarzyskich.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to ważna okazja, aby porozmawiać o naszym zdrowiu psychicznym oraz o tym, co można zrobić, aby o nie dbać, i jak ważne jest, aby uzyskać pomoc, jeśli pojawiają się problemy.

Pomimo tego, co niektórzy mogą myśleć, gry mogą być pozytywnym czynnikiem dla zdrowia psychicznego. Wielu graczy uważa, że gry pomogły im w zachowaniu równowagi psychicznej podczas pandemii. Badania akademickie podkreśliły natomiast pozytywne korzyści płynące z grania w gry oparte na lokalizacji.

– Jako ludzie jesteśmy z natury społeczni i mamy potrzebę interakcji z innymi, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Gry mobilne takie jak Pokémon GO mogą prowadzić ludzi w kierunku zdrowych zachowań i mieć pozytywny wpływ na ich samopoczucie – mówi dr Tanja S. H. Wingenbach z University of Greenwich w Wielkiej Brytanii o wynikach swoich najnowszych badań.

–Covid-19, a także późniejsze blokady, zmusiły nas do mniejszej ilości interakcji twarzą w twarz, nasze badanie podkreśla ich znaczenie. Powinno to naprawdę zachęcić graczy i nie-graczy do wyjścia na zewnątrz i interakcji z innymi – dodaje naukowczyni.

W innym badaniu dr Aaron Cheng z Wydziału Zarządzania w LSE i jego współautorzy stwierdzili, że granie w gry lokalizacyjne może złagodzić niekliniczne formy łagodnej depresji, ponieważ zachęcają one do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, socjalizacji twarzą w twarz i ekspozycji na naturę. Są to czynniki, które udokumentowano jako mające pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.

Możliwość łączenia się z innymi ludźmi i spędzanie czasu na zewnątrz to coś, co jest sercem gier Niantic, takich jak Pokémon GO, Pikmin Bloom i Ingress: Prime. Sami gracze Pokémon GO od 2016 roku przebyli ponad 28 miliardów kilometrów i nawiązali 450 milionów znajomych.

W Niantic wierzymy, że możemy wykorzystać technologię do zachęcania wszystkich, w tym nas samych, do wstania, spaceru na zewnątrz i połączenia się z ludźmi i światem wokół nas. To jest to, do czego my ludzie się urodziliśmy, wynik dwóch milionów lat ludzkiej ewolucji, a w rezultacie są to rzeczy, które czynią nas najszczęśliwszymi. Technologia powinna być używana, aby te podstawowe ludzkie doświadczenia były lepsze - nie zastępować ich – mówi John Hanke, dyrektor generalny Niantic.

Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym, nie bój się prosić o profesjonalną pomoc. Safe In Our World zapewnia przydatny katalog globalnych infolinii i stron wsparcia, z których możesz skorzystać.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek! Biuro prasowe
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano
Dziecko Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz
2024-06-27 | 11:30

Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz

Jeśli twój nastolatek marzy o studiach zagranicznych, wakacje to dobry czas, aby mu w tym pomóc. Wcale nie chodzi o siedzenie z nosem w podręcznikach,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.