Gry z pozytywnym wpływem na zdrowie psychiczne
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Historie graczy i badania akademickie wskazują na korzyści zdrowotne płynące grania w gry oparte na lokalizacji, które zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i spotkań towarzyskich.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to ważna okazja, aby porozmawiać o naszym zdrowiu psychicznym oraz o tym, co można zrobić, aby o nie dbać, i jak ważne jest, aby uzyskać pomoc, jeśli pojawiają się problemy.
Pomimo tego, co niektórzy mogą myśleć, gry mogą być pozytywnym czynnikiem dla zdrowia psychicznego. Wielu graczy uważa, że gry pomogły im w zachowaniu równowagi psychicznej podczas pandemii. Badania akademickie podkreśliły natomiast pozytywne korzyści płynące z grania w gry oparte na lokalizacji.
– Jako ludzie jesteśmy z natury społeczni i mamy potrzebę interakcji z innymi, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Gry mobilne takie jak Pokémon GO mogą prowadzić ludzi w kierunku zdrowych zachowań i mieć pozytywny wpływ na ich samopoczucie – mówi dr Tanja S. H. Wingenbach z University of Greenwich w Wielkiej Brytanii o wynikach swoich najnowszych badań.
–Covid-19, a także późniejsze blokady, zmusiły nas do mniejszej ilości interakcji twarzą w twarz, nasze badanie podkreśla ich znaczenie. Powinno to naprawdę zachęcić graczy i nie-graczy do wyjścia na zewnątrz i interakcji z innymi – dodaje naukowczyni.
W innym badaniu dr Aaron Cheng z Wydziału Zarządzania w LSE i jego współautorzy stwierdzili, że granie w gry lokalizacyjne może złagodzić niekliniczne formy łagodnej depresji, ponieważ zachęcają one do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, socjalizacji twarzą w twarz i ekspozycji na naturę. Są to czynniki, które udokumentowano jako mające pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.
Możliwość łączenia się z innymi ludźmi i spędzanie czasu na zewnątrz to coś, co jest sercem gier Niantic, takich jak Pokémon GO, Pikmin Bloom i Ingress: Prime. Sami gracze Pokémon GO od 2016 roku przebyli ponad 28 miliardów kilometrów i nawiązali 450 milionów znajomych.
–W Niantic wierzymy, że możemy wykorzystać technologię do zachęcania wszystkich, w tym nas samych, do wstania, spaceru na zewnątrz i połączenia się z ludźmi i światem wokół nas. To jest to, do czego my ludzie się urodziliśmy, wynik dwóch milionów lat ludzkiej ewolucji, a w rezultacie są to rzeczy, które czynią nas najszczęśliwszymi. Technologia powinna być używana, aby te podstawowe ludzkie doświadczenia były lepsze - nie zastępować ich – mówi John Hanke, dyrektor generalny Niantic.
Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym, nie bój się prosić o profesjonalną pomoc. Safe In Our World zapewnia przydatny katalog globalnych infolinii i stron wsparcia, z których możesz skorzystać.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.