Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci
Agencja Face It!
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl
Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami.
Monika Richardson, której syna czeka poprawka z egzaminu maturalnego z matematyki, a także Eliza Gwiazda, której córka będzie zdawać egzamin ośmioklasisty postawiły na unikalną metodę Roberta Bergera. Korepetytora, który od czterech lat z sukcesami przygotowuje młode osoby do egzaminów.
- Mój syn Tomek zdał maturę amerykańską, ale czeka go poprawka z matematyki na polskiej maturze nie wszystkie uczelnie honorują maturę międzynarodową. Matematyka zawsze była piętą Achillesową mojego syna, dlatego bardzo nas cieszy możliwość pracy i rozwoju z Robertem Bergerem podkreśla Monika Richardson.
Możliwość pracy z Robertem Bergerem chwali także Eliza Gwiazda.
- Robert Berger to wieloletni i doświadczony korepetytor matematyki. Codziennie pomaga wielu osobom zrozumieć świat liczb i wzorów, ma świetnie podejście do swoich uczniów. Każdy jego podopieczny zakochuje się w liczbach i zadaniach tekstowych! Jeśli poszukujecie wsparcia rekomenduje Wam tego praktycznego pedagoga. Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki!
Dobry korepetytor to klucz do sukcesu
To osoba, która nie tylko ma wiedzę, ale dodatkowo potrafi ją przekazać swoim uczniom. Ma talent w tym zakresie. I opracowaną metodę nauczania. W szczególności dotyczy to jednego z najtrudniejszych przedmiotów, jakim dla wielu, o ile nie dla większości uczniów, jest matematyka.
- W rozmowach z młodzieżą, której pomagam w przygotowaniu do egzaminów zauważyłem, że podstawowym czynnikiem, który wpływa na efektywność przyswojenia wiedzy z matematyki jest przełamanie tzw. blokady psychicznej. Uczniowie zazwyczaj mają negatywne wspomnienia z nauki matematyki w latach wczesnoszkolnych. Takie jak m.in. niezrozumienie materiału i brak wsparcia w jego skutecznym nauczeniu. To powoduje, że bardzo często nie wierzą w siebie. Towarzyszy im niepewność w przyswajaniu dalszego materiału. Często nie wiedzą też, na jakim etapie dane zadanie można już zakończyć mówi Robert Berger.
Jak wyglądają statystyki zdawalności jeśli chodzi o egzamin maturalny z matematyki?
W 2020 r. maturę z matematyki zdało 83% uczniów, a w 2021 - 79%. Jest to może mała różnica procentowa, ale idzie za tym ponad 13 000 osób więcej, które w tym roku nie zdały matury. Zainteresowanie moim kursem ciągle rośnie. Mówię śmiało moim uczniom - "i tak zdasz, nawet gdy nie ogarniasz", ponieważ zakładam dwie opcje.
Jeśli uczeń nie ogarnia materiału, który z moim kursem jest realizowany, to wystarczy opanować go na odpowiednim poziomie, aby zdał i zdobył punkty pod arkusz. Jeżeli natomiast uczeń ogarnia to, co jest mówione, to powinien się utwierdzić w przekonaniu, że jest w stanie zdobyć punkty na maturze, ponieważ już to umie. Mam nadzieję, że zainteresowanie kursem będzie rosło dalej, przez co będą rosły również wyniki. Średnia ogólnopolska w tym roku wyniosła 56%, średnia moich kursantów 71%.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.