Halloweenowe przedstawienie dla dzieci w Galerii Turzyn
W sobotę 26 października o godz. 11.00 w przestrzeni Nowa ROOFA, na I piętrze Galerii Turzyn (wejście obok sklepu KiK i H&M) odbędzie się spektakl „Na skraju lasu”. Opowiada o sile przyjaźni, mocy dobra i potędze natury. Jego bohaterką jest ni to wiedźma, ni to wróżka, a może elf? Znają ją wszystkie zwierzęta, a o jej czarodziejskich mocach krążą legendy. Bywa samotna, dlatego wyczarowała wielką skrzynię życzeń, która spełnia marzenia, ale tylko wtedy, gdy ktoś ma dobre intencje i serce. Pewnego dnia odkrywa, że i ona ma życzenie: pragnie mieć przyjaciela, ale czy uda jej się go wyczarować?
Podczas przedstawienia nie zabraknie halloweenowej magii, czarów i baniek mydlanych. Spektaklowi towarzyszyć będzie malowanie buziek dzieciom w halloweenowe wzory. Przebrania mile widziane. Wstęp wolny!
„Każdy powód do zabawy jest dobry! Dlatego już w najbliższą sobotę czekamy na wszystkie dzieci z naprawdę niezwykłym przedstawieniem! Oprócz rozrywki gwarantujemy niezwykle ważny aspekt edukacyjny. O sile przyjaźni i dobra zawsze warto posłuchać i porozmawiać. To najcenniejsze wartości w życiu i dorosłych, i dzieci” – zaprasza Aleksandra Drobińska, dyrektor Galerii Turzyn.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.